Nagrywarka DVD z HDD

smigly

New member
Witajcie

Padlo mi moje stare DVD i jestem zmuszony zakupic jakis nowy sprzet i pomyslalem o DVD z twardym dyskiem w cenie do 1 tys zl
Napiszcie czy wogole cos znajde w miare przyzwoitego

Mam tv Sharp SA1 32"
 

Datirez

New member
Czemu mija sie z celem? Do nagrywania filmów seriali z TV jest to super sprawa. uzywam takiego czegos juz od paru lat. Obecnie mam Sony z 160 GB twardym dyskiem. :D
 

jarwisz

New member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Przecież DVD z HDD to właśnie nagrywarka.

ArtS :)
ale są i DVD z HDD :D:D:D
poza tym @Datirez - wg mnie mija się z celem gdyż cena DVD+HDD jest prawie taka sama jak nagrywarki a szczególnie chodzi mi o tuner którego nie ma DVD a więc nie możesz nagrać wszystkiego tak jak na nagrywarce.

pozd
 

Datirez

New member
Wybaczcie ale ja was nie rozumie o co wam biega. Mój polski jest jednak za slaby.

Nagrywarka stacjonarna z opcja do nagrania na Twardy Dysc jak i na DVD Czyli Video tylko ze nie na kasety VHS.O tym ja pisalem. Oczywiscie mozna sobie wstawic Tuner do PC i nagrywac odrazu na Dysk twardy komputera a potem wypalic dany Film czy serial z menu na DVD. Nie mam zadnego pojecia ile taka Stacjonarna nagrywarka z HDD kosztuje w Polsce. Ja za swoja 1,5 lat temu zaplacilem jakies 800 euro. Ja nagrywam swoje Seriale które nie wychodza na DVD Originalnych z telewizji Kablowej i z menu wypalam na DVD. (oczywiscie po obrobieniu tego na Kompie) Czyli mam Tuner w Stacjonarnym DVD Recorder z HDD. :)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
smigly napisał:
DVD z twardym dyskiem w cenie do 1 tys zl
Napiszcie czy wogole cos znajde w miare przyzwoitego
jak nie chcesz nagrywarki - co byłoby najlepszym rozwiązaniem to kup sobie np
TO ale ja bym dołożył trochę i brał EH65 i nie potrzebny byłby PC.

co do "przyzwoitości" tego dvd to nie jest to super marka ale zrobi co ma zrobic a do seriali na pewno się nada.

pozd
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Przecież wszyscy mówią o nagrywarce DVD z twardym dyskiem tylko jakby różnymi językami.
jarwisz - opisujesz i polecasz nagrywarkę, mowiąc, że ona nie jest nagrywarką. Nie potrafię zrozumieć Twojej argumentacji.
ArtS - aż się prosi o zmoderowanie wątku ;)
Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
No coż, sam autor nieco zawinił pytając o DVD z HDD, zamiast nazwać to po prostu nagrywarką.

ArtS :)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Pablo1964 napisał:
Przecież wszyscy mówią o nagrywarce DVD z twardym dyskiem tylko jakby różnymi językami.
jarwisz - opisujesz i polecasz nagrywarkę, mowiąc, że ona nie jest nagrywarką.

pomyłka - miał być link TEN OTO
do dvd z HDD firmy Medion którą też mam a w tym zamieszaniu podałem do nagrywarki do 1kpln

pozd
 

smigly

New member
sorry za zamieszanie
chodzilo mi oczywiscie o nagrywarke DVD z dyskiem twardym
napiszcie na co zwracac uwage przy zakupach takiego sprzetu
moze lepiej kupic sama nagrywarke?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zgodnie z intencją autora wątku pozwoliłem sobie zmienić temat na adekwatny.

Ciekawe, że są urządzenia niszowe typu odtwarzacz z nagrywarką HDD, jednak moim zdaniem, to są nadal magrywarki.

ArtS :)
 

Datirez

New member
Zastanów sie co chcesz robic z nagrywarka ? :) Odrazu nagrywac na DVD´s i nie obrabiac na kompie ? To wystarczy nagrywarka tylko na DVD. Jezeli chcesz nagrywac seriale i Filmy poniewaz nie masz czasu je od razu ogladac i nie chcesz wszystkiego na DVD´s wypalac no to kup sobie z twardym dyskiem. Ale pamietaj 80 GB to bedzie troche za malo. Jak juz cos kupic to pozadnego. Co najmniej 160 Gb. Poprostu zastanów co ci jest potrzebne a co nie. Wtedy sobie wybierzesz dana Nagrywarke. Panasonic jest bardzo dobra. Pioneer ma fajna funkcje dzielenia filmu na twardym dysku co np Sony RDR-HX900 nie ma.Czyli nagrywac do 2 godz i potem przerwac musisz. Jezeli nagrywasz w SP. Czyli 2 godz pasuje na DVD 4,7 GB. Nowsze modele od Sony obsluguja nagrywanie na Duall Layer Dyski 8.5 Gb. JVC wysiada czesto nagrywarka po 2 latach. Pioneer ma tez swe wady.np Filmy nagrane w 16:9 z Canal+ nie chce wypalic na DVD.
W tym roku przsiadam sie na Panasonic z twardym dyskeim o pojemnosci 250 GB. MAm znajomych co to maja i super dziala. :)
 

tades

New member
Rozumiem,że chodzi o dwa rodzaje nagrywarek, jeden rodzaj posiada własny tuner tv a drugi może nagrywać tylko z obcego żródła.
Kilka lat temu były takie nagrywarki (bez tunera), czy są teraz nie wiem ale nie widzę sensu kupowania takiego sprzętu - powód nie można nagrywać jednego programu a oglądać innego:sad:
 

agas

New member
Czy nagrywarka Panasonic EH65 nie sprawi mi problemu w nastepującej sprawie.

Ma kablówke pod TV podłączony mam dekoder set box( wejscie euro posiada) do odbioru niektórych kanałów w jakości cyfrowej. czy kupując nagrywarke Pansonic i podłączając ją pod ten set Box bede mógł nagrywać a w tym samym momencie oglądać inne kanały , kablówka z setboxa mam na AV 3 , a zwykła kablówka gorszej jakosci na normalnym paśmie Tv.

Dziękuje
 
Do góry