Nagrywarka dvd LG - czy ktoś mi doradzi?

mario_p

Member
Witam, interesuje mnie kupno nagrywarki LG RH 299H.
Czy ktoś może mi wskazać jakie może mieć ten sprzęt mankamenty, nie wiem co jest istotne w tych opisach technicznych.
Chodzi mi głównie o możliwość przegrywania na płyty starszych materiałów VHS i.t.p. oraz nagrywanie z timerem prog tv z UPC.
Na razie mam tv Sony CRT ale czekam na wchodzące do sprzedaży LED Samsung-i i chyba w końcu zmienię tv.
Ewentualnie jakieś inne propozycje nagrywarek w cenie do 1000zł, które lepiej by pasowały do moich ww potrzeb?
Pozdrawiam
 

atibor

New member
Ja mam lg rh7500 i jest to naprawdę super sprzęt, miała dysk 80GB zamieniłem na 250 Gb i chula bez problemu. Ten model ma dwa mankameny, wolne przegrywanie na płyte po obróbce materiału i brak przewijania divx'ów (w nowszych już jest). jest naprawdę super wykonana z bardzo prostym, ladnym graficznie menu. Wachałem się ale jestem bardzo zadowolony i następna nagrywarka tez bedzie LG.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Witaj!
Ja mam model RH278. Dysk 250GB, nawet pojemny.

Z zalet mogę wymienić :
- cicha praca
- dobra jakość nagranego materiału w najwyższej i standardowej jakości - w niższych nie nagrywam
- łatwe w obsłudze menu
- tryb fast - szybkie kopiowanie filmu z dysku na DVD - trwa to około 5-7 min w zalezności od dlugości filmu

Z minusów
- brak możliwości przegrania materiału zapisanego na dysku jako divx na płytę DVD - ale dla mnie to mało istotne bo zapisuje materiał jako DVD.

Generalnie jestem bardzo zadowolony z tej nagrywarki.

I jeszcze jedna istotna sprawa. Nagrywarka ostatnio uległa awarii. Po włączeniu szuflada na płytę sama się wysuwała. O to nie mam pretensji jak każde urządzenie i ta nagrywarka może przecież się popsuć.

Ale muszę pochwalić serwis LG. Napisałem do Nich maila - bardzo szybko odpowiedzieli i podali adres serwisu i tok postępowania. Kurier zabrał nagrywarkę - oczywiście na koszt serwisu. Naprawa trwała jeden dzień!!!
Nagrywarkę kurier zabrał o 13.00 w środę a o 13.00 w piątek była już u mnie w domu.

Z pewnością można kupić lepszy sprzęt, ale ja na ten nie narzekam. A użytkuję tą nagrywarkę już rok.
 

mario_p

Member
Dzięki wielkie za odpowiedzi, w końcu jakieś światełko w tunelu:), już myślałem że nikt nie odpowie, muszę się zastanowić nad LG bo ostatnio coś mnie zaczęło ciągnąć w stronę Panasonica EH-68 lub Sony HX 950 lub 980 i wszystko by było ok tylko ceny się "trochę" różnią no i 400GB w LG też jest plusem. Powiedziałem sobie że mogę wydać +- 1000zł.
Muszę jeszcze poczytać o tych sprzętach bo sam do końca nie wiem czego potrzebuje a co będzie dla mnie tylko bajerem, ale czym więcej czytam tym gorzej się zdecydować:niewiem: - MASAKRA!
 
Do góry