Nagrywarka DVD do 1000zł (+/- 150zł)

Pedersen

New member
Witam wszystkich forumowiczów!
Otóż od dłuzszego czasu przymierzam się do kupna nagrywarki dvd i sam nie wiem na co się zdecydować wiec szukam pomocy u Was. Mam nadzieję, że pomożecie mi w dokonaniu słusznego wyboru. Cena to około 1000zł. Proszę podawać sowje sugeastie wraz z głównymi zaletami i wadami . Wszystko oczywiscie obiektywnie.
 

gajtek123

New member
Bo trzeba samemu poszukać. Można poczytać forum, pochodzić po sklepach (mogą być te wirtualne) a potem coś zaproponować. Wtedy na pewno ktoś po może:)
Pozdrawiam
 

mark27

New member
Poczytaj na forum: Panasonic dmr eh 67, Sony RDR-HX750B.
Ja mam LG (277H) i jestem zadowolony. Z tego co czytałem przd kupnem główna wada to brak mozliwości nagrywania bezpośrednio na płytkę (trzeba najpierw na dysk) - dla mnie to bez znaczenia. Brak podtrzymania napięcia przy zaniku prądu - tego nie testowałem. Brak możłiwośći nagrania na płytkę DivXa, co mozna rozszrzyć ogólnie na brak możliwości wypalenia z dyku mp3 czy innych zdjęć. Praktycznie wszystko można przegrać ale wypalic można tylko filmy DVD :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja wybrałbym nagrywarkę Panasonica DRMH 67.
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3593
o.gif
Jednoczesne odtw. i nagrywanie (DVDRAM, HDD)
o.gif
Łatwa obsługa dzięki sterowaniu Viera Link
o.gif
Do 443h nagrań na twardym dysku
o.gif
Gniazdo kart pamięci SD-/SDHC
agrywa/odtwarza w formatach: DVDRAM, DVD-RW/+RW, DVD-R; DVD+R; DVD-R,+R (DL)
break.gif

Czyta DVD-Video, MP3, JPEG, DivX
break.gif

Wyjście HDMI
break.gif

Skalowanie obrazu do formatu HDTV 1080p
break.gif

Menu w jęz. polskim
break.gif

Wejście cyfrowe DV
break.gif

1 sekundowy start nagrywania (DVD-RAM, HDD)
 

piqs

New member
Kiki,

A jak z odtwarzaniem DivX / XviD i napisów do nich, i jak się sprawuje w kinie i w stereo (decyzja czy zamiast cd czy też obok).

Przymierzam się do przeniesienia obecnego sprzętu do sypialni i zmiany tego w salonie na ... coś lepszego i bardziej funkcjonlanego :D Jeśli się zdecyduję na nową plazmę Panasonika to nagrywarka tego samego producenta ograniczyłaby liczbę pilotów na stole :D

Pozdrawiam!
 

Pedersen

New member
kiki napisał:
Ja wybrałbym nagrywarkę Panasonica DRMH 67.
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3593
o.gif
Jednoczesne odtw. i nagrywanie (DVDRAM, HDD)
o.gif
Łatwa obsługa dzięki sterowaniu Viera Link
o.gif
Do 443h nagrań na twardym dysku
o.gif
Gniazdo kart pamięci SD-/SDHC
agrywa/odtwarza w formatach: DVDRAM, DVD-RW/+RW, DVD-R; DVD+R; DVD-R,+R (DL)
break.gif

Czyta DVD-Video, MP3, JPEG, DivX
break.gif

Wyjście HDMI
break.gif

Skalowanie obrazu do formatu HDTV 1080p
break.gif

Menu w jęz. polskim
break.gif

Wejście cyfrowe DV
break.gif

1 sekundowy start nagrywania (DVD-RAM, HDD)
A czy ta nagrywarka ma port usb??:hmm:
 

mark27

New member
1) Wymień wady Panasonica, bo te cechy to ma prawie kazda nagrywarka ;-)
2) DivX/Xvid na LG rh 277 póki co nie narzekam.

Ja chciałem nagrywarkę jak najtańszą z 2 letnią gwarancją dlatego wybrałem LG, jak możesz wydac 1000-1200zł to bierz Panasonica.
 

evenement44

New member
Panasonic DMR EH57 160GB wszystkie potrzebne funkcje, które powinna mieć nagrywarka rozbudowane funkcje montażu, fajna obsługa, możliwość przegrania filmów z vhs na dvd z poprawą jakości
 

Pedersen

New member
Drodzy forumowicze, po buszowaniu w Necie coraz bardzieej podoba mi się Panas DMR-EH67. Można powiedzieć, że ma wszystko a nawet i trochę więcej...:cool:. Choć tak naprawde, głównym (może dla niektórych nieistotymym) mankamentem jest brak portu USB:eek:k:ponieważ posiadam Pendrive 8GB. A może macie jeszcze jakies inne propozycje od Samsunga albo sony??
 

jaculak

New member
mark27 napisał:
2) DivX/Xvid na LG rh 277 póki co nie narzekam.

Czyli jak, chodzi wszystko co wkładasz?
Czy zdarza się, że się przycina albo może zacina się, myśli, myśli i przeskakuje do następnego tytułu?
Chciałbym, żeby nagrywarka od razu dobrze obsługiwała mi divX i ciągle nie mogę znaleźć takiej, o której jest jasno powiedzianie, że nie ma z divx problemów.
A sytuacje, o których piszę wyżej występują w moim obecnym sprzęcie.

Jacek
 

mark27

New member
Generalnie i zasadniczo nie miałem problemów z Divxami. Nic nie zacinało, przeskakiwało itp.
Ale tez nagrywarke mam głównie do oglądania DVD lub materiałów które nagram kiedy nie ma mnie w chacie.
Reasumując - ja nie trafiłem na film, który by nie działał (DivX) jednak jak taki film bedzie to też nic sie nie stanie (z mojego punktu widzenia). Dodatko nikt chyba Ci nie zapewni, że kazdy DivX/Xvid pójdzie na kompie, gdzie możliwośc wgrania sterowników, playerów jest ogromna.
 

bovima

New member
Na plus dla LG 278 mogę dodać, że bez trudności odczytała mi divx-a nagranego na płycie CDR 800MB, z czym kłopoty miewają niektóre napędy CD/DVD stosowane w komputerach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wjechały nowe nagrywarki Panasonica DRMH 68.
Jeszcze nie testowałem , ale Ci co kupiłi twierdzą że super..
Ano zobaczymy jutro.
 

jaculak

New member
wznowienie odtwarzania

bovima napisał:
Na plus dla LG 278 mogę dodać....
Czy możesz coś jeszcze dodać na plus, to się zaraz okaże :)
Takie mam jeszcze pytanie do rh278. Jak jest z powrotem do miejsca, w którym się ostatnio odtwarzało? Czy po wyłączeniu i ponownym włączeniu (standby) kontynuuje odtwarzanie czy też zaczyna od początku/wyświetla menu? Jak to jest dla odtwarzania z płyty i jak dla odtwarzania z HDD. I dla różnych formatów np.:
1) materiału video nagranego na sprzęcie
2) DVD z płyty
3) divX
3) mp3

Wznowienie odtwarzania to bardzo przydatna czy wręcz wymagana dla mnie funkcja. A nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat.
 
Do góry