nagrywarka DMR-EH59+ televizja N+ Plazma TH-42PZ8ES

kamilwwa

New member
Witam wszystkich,
Nabyłem ostatnio nagrywarkę Panasonic DMR-EH59, próbóję ją podłączyć do tunera telewizji N i skompilować to z TV Panasonic TH-PZ8ES. No i mam problem w żaden sposób nie wiem jak do prowadzić do tego żeby nagrywać na HDD z tunera. Próbowałem podłączyć przy pomocy HDMI z (nagrywarka-TV; tuner-TV) oraz przy pomocy Euro (tuner-nagrywarka). Nic z tego nie wychodzi.
Czy możliwe jest nagrywanie z tunera tv N na taką nagrywarkę i jak to połaczyć?

Pozdrawiam
kamilwwa
 

medvet

New member
Witam.

Tuner N jest "wyjątkowy" dlatego nie daje możliwości bezpośredniego nagrywania. Musisz iść na kompromis: albo oglądasz obraz w jakości HD przez złącze HDMI, i wtedy nic nie nagrasz. Albo przestawiasz na tunerze rozdzielczość na SD1, SD 2 lub SD 3 ( najlepiej SD 2, bo idzie RGB przez EURO), i wtedy kabel EURO z tunera włączasz do wejścia nagrywarki.
Wybierasz w nagrywarce to wejście AV, gdzie wchodzi sugnał RGB ( musisz sprawdzić w instrucji nagrywarki ), pilotem od nagrywarki włączasz to wejście, i nagrywasz. Oglądasz telewizję - bez nagrywania - również w jakości SD. Samą nagrywarkę łączysz z telewizorem przez HDMI, lub przez kabel EURO wykorzystując drugie wej/wyj AV nagrywarki.

Żeby nagrywać w HD potrzebny jest Ci N-box recorder.

Pozdrawiam. GZ
 
Ostatnia edycja:
Do góry