Nagrywanie z platwormy N

Szemot

New member
Z tego co sie dowiadywałem to jeśłi mam nagrywarke DVD np z dyskiem twardym to nie moge nagrac sygnału z NTV a w przyszłości także z Cyfry+ bo koduja sygnał tak, żeby był nagrywany tylko z NRecordera bądz od nowego roku z Recordera Cyfry+ A czy jest jakakolwiek opcja przeprogramowania mojej nagrywarki czy cokolwiek innego żebym mógł nagrac taki sygnał ?

A także pytanie numer dwa to czy mając nagrywarke z dyskiem twardym moge nagrywać sgnał HD ?? Zwykle jak wejde w specyfikacje nagrywarek to pokazane jest, że format nagrywania Pal a dziwek stereo ale czy to tylko nagrywanie na DVD czy takze na dysk twardy. I czy jeśłi np nagrywałbym obraz HD w dzwieku Dolby Digital to nie nagra sie nic czy bedzie przeskalowany w dół do rozdzielczosci PAL a dzwiek do stereo ?
 

Skibus

New member
1. Spokojnie da się nagrywać puszczając sygnał po kablu euro
2. W związku z pkt 1 jest to nie możliwe, z tego co wiem ( ale mogę się mylić ) nagrywarki nagrywają tylko sygnał stereo.

Tak całość będzie przeskalowana. Po Euro nie puścisz sygnału HD a i dźwiek tylko stereo
 

Szemot

New member
1. A czemu tylko po Euro ?? A jakbym chciał np nagrać sobie jakieś Discovery HD czy TVN HD to jest opcja inna niż nRecorder ??

2. Ale mi nie chodzi na płytę DVD nawet bo domyslam się, ze sa ograniczenia głównie przez predkość nagrywania. Ale na dysk twardy np da sie nagrać Dolby Digital a także HD ?? A jeśłi nie to jest to wada technologiczna czy poprostu nie robi sie jesczze sprzetów które moga nagrywać HD ?
 

Skibus

New member
1. Nie ma ( no może jakaś egzotyczna nagrywarka HD ale nie spotkałem się z taką. )

2. j.w. Obecne nagrywarki nie mają takich funkcji, choć pewnie już niedługo sie pokażą lepsze nagrywarki.
 

Szemot

New member
No ale z tego co sie dowiedziałem od sprzedawcy nTV to na ich rekorderze możesz nagrać sygnał HD i upewniłem sie na 100%, że zrozumiał pytanie i nie przytakuje na każde pytanie i powiedział, że napewno cos takiego jak Discovery HD można nagrać.
 

pmcomp

New member
Szemot napisał:
No ale z tego co sie dowiedziałem od sprzedawcy nTV to na ich rekorderze możesz nagrać sygnał HD i upewniłem sie na 100%, że zrozumiał pytanie i nie przytakuje na każde pytanie i powiedział, że napewno cos takiego jak Discovery HD można nagrać.

Na n-recorderze nagrasz na wewnętrznym twardym dysku sygnał HD. Gdybyś chciał go nagrać na zewnętrznej nagrywarce to musiałbyś mieć taką co przyjmuje sygnał HD po złączu component. A takich nagrywarek jeszcze komercyjnie nie ma. Po złączu HDMI nagrywanie ma nie być mozliwe.

Pozdro
 

Szemot

New member
Czyli samo nagranie na HDD jest możliwe ale skoro po komponencie to tlko 720p z tego co sie orientuję. A potem ewentualnie (jeśłi nagrywarka ma taką opcję) podłaczyć to do kompa i tam już wszystko możliwe :) Zatem kolejne pytania.
3. Czy na Cyfrze+HD też mozna i tez tylko i wyłacznie przez EURO cz Component czy da sie przez HDMI.
4. Czy skoro moge nagrać obraz HD na dysku to jest on także w Dolby Digital (zakłądajac, ze w takim dzwieku było nagranie) ?
 
Do góry