nagrywanie w ue46es7000

krzysn1

New member
Witam,

Mam pytanie: jak sprawuje się nagrywanie programów na zewnętrznym dysku w w/w telewizorze? Testuję pendrive ale mam niejasność dotyczącą czasu startu i końca nagrania. Wiadomo, że nasza tv nadaje kupę reklam. Czy w takim razie na porządku dziennym są nagrania przerwane przed końcem filmu? A może ten czas jest płynny i zmienia się w zależności od epg?
Dekoder n-ki ma pod tym względem fajne oprogramowanie, w ustawieniach można zdefiniować dodatkowy margines czasu przed i po nagraniu. W samsungu natomiast reczna zmiana czasu startu zaprogramowanego nagrania (każdego odzielnie!!!) usuwa jego tytuł... Jak to jest więc z tą funkcjonalnością pvr w samsungach?
Waham się nad zmianą zewnętrznego dekodera n-ki na moduł CI...
 

cacumen

Member
Bez reklam
Witam,
W samsungu natomiast reczna zmiana czasu startu zaprogramowanego nagrania (każdego odzielnie!!!) usuwa jego tytuł... Jak to jest więc z tą funkcjonalnością pvr w samsungach?
.



Po dokonaniu nagrania pojawiają się dane nagranej pozycji , o ile jest ona jednostkowa np.
film i zajmuje najwięcej czasu w dokonanym nagraniu :)
 

Jarewa

New member
Czy w takim razie na porządku dziennym są nagrania przerwane przed końcem filmu? A może ten czas jest płynny i zmienia się w zależności od epg?

Mam 40es7000 można nagrywać po EPG jak i manualnie. Po EPG czas jest płynny. Przy EPG mamy informacje o nagranym programie, filnie itd. Przy ręcznym zero info.
 

krzysn1

New member
Dzięki Panowie za odpowiedź. Czyli jeśli np. film ma trwać 2h wg epg ale z powodu reklam potrwa np. 2,5h to nagranie będzie trwało odpowiednio dłużej ? Zdażają się nie dokończone nagrania ?
 

Jarewa

New member
U mnie tak jest, także zawsze na końcu jeszcze załapie się na reklamy.
Mi się zdarzyło parę razy brak nagrań przy ręcznym czasie kiedy telewizor off. Ale nie wnikałem dlaczego.
 

krzysn1

New member
Panowie, mam już moduł technisat technicrypt cx z kartą smart HD, obraz rewelacja ale kilka razy miałem problem. Po włączeniu telewizor czarny, zero odbioru z satelity i naziemnej. Po ponownym uruchomieniu chwila aktualizacji modułu i odbiór ok. Mieliście tak
Dysk schowałem za telewizorem, ale teraz ustawiony jest na boku, będzie ok ? Zdarzają się błędy na dysku?
 

krzysn1

New member
Kilka wskazówek dla osób które jak ja chciałyby korzystać z modułu CI oraz dysku hd do nagrywania programów:

Moduł technisat conax nie najlepiej działał z ue46es7000 - czasem telewizor go nie rozpoznawał i nici z zaprogramowanych nagrań. Kupiłem drugi, firmy Smit i jest ok. Warto kupić nowy moduł w sklepie internetowym - mamy wtedy 10 dni na zwrot gdyby było coś nie tak.

Jarewa pisał, że czasem tv nie nagrywa programów. U mnie też tak było. Okazało się, że przyczyną było prawdopodobnie samoczynne usypianie dysku - mam dysk segate, oprogramowaniem ze strony producenta wylaczyłem tą ekologię. Chyba było tak, że jeśli dysk mi się uśpił podczas oglądania tv to potem przy zaprogramowanym nagraniu gdy tv był off nie działało wykrywanie dysku. Trochę zagmatwane, ale chodzi mi o to, że dysk wyłączony w trybie uśpienia nie był wykrywany przez tv w następnej sesji nagrywania.

Jeszcze jedna sprawa - dysk początkowo ustawiłem na boku za tv (samsung wisi na ścianie). Z tego powodu często (raz na dwa, trzy dni) pojawiały się błędy na dysku. Kupiłem więc kabel belkin 1,8 m, dysk teraz pracuje w pozycji leżącej i od ponad tygodnia jest ok.

Wszystkim polecam takie rozwiązanie, obraz jest dużo lepszy niż z dekodera n-ki - mam teraz smart hd+.
 
Do góry