nagrywanie w Sony KDL55W805A

enzo89

Member
Witam, czy mozna nagrywac filmy z tunera telewizyjnego podlaczonego do telewizora na zewnetrzny dysk? Gdy probuje wlaczyc nagrywanie pojawia mi sie komunikat "Nie mozna rozpoczac nagrywania - brak odpowiedniej transmisji. Sprawdz polaczenia i sprobuj ponownie.". Co moze byc tego przyczyna?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam, czy mozna nagrywac filmy z tunera telewizyjnego podlaczonego do telewizora na zewnetrzny dysk? Gdy probuje wlaczyc nagrywanie pojawia mi sie komunikat "Nie mozna rozpoczac nagrywania - brak odpowiedniej transmisji. Sprawdz polaczenia i sprobuj ponownie.". Co moze byc tego przyczyna?

Witam uprzejmie,

Proszę zarejestrować dysk HDD , jeżeli tego jeszcze nie zrobiłeś .
Dysk proszę podłączyć do gniazda USB 1 oznaczonego HDD REC w telewizorze , aby go zarejestrować .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

enzo89

Member
A jak go zarejestrowac? Czy musi byc czysty w momencie rejestrowania? Nie strace danych ktore sa na nim w czasie rejestracji?
 

accu

New member
Bez reklam
A jak go zarejestrowac? Czy musi byc czysty w momencie rejestrowania? Nie strace danych ktore sa na nim w czasie rejestracji?

Witam uprzejmie,
Stracisz dane , więc dysk powinien być "czysty" z przeznaczeniem tylko do telewizora . ( co najmniej 32 GB )
Proszę nacisnąć przycisk Home na pilocie zdalnego sterowania telewizorem .
Następnie wybierz opcję : Ustawienia przy użyciu przycisków strzałek w górę / na dół .
Następnie wybierz opcję : Ustawienia systemowe przy użyciu przycisków w lewo / w prawo i naciśnij
przycisk : Potwierdź.
Dalej wybierz : Ustawienia nagrywania przy użyciu przycisków w górę / na dół i naciśnij przycisk : Potwierdź .
Dalej wybierz : Rejestrowanie dysku HDD przy użyciu przycisków w górę / na dół i naciśnij przycisk : Potwierdź .
Dalej proszę postępować z informacjami wyświetlanymi na ekranie , aby zarejestrować dysk USB .

Dysk można również wyrejestrować .
W tym celu należy wcisnąć przycisk Home na pilocie , wybrać Ustawienia --> Ustawienia systemowe-->Ustawienia nagrywania -->Wyrejestrowanie dysku HDD , i następnie urządzenie do wyrejestrowania .
Można zarejestrować 8 dysków . Można oglądać filmy , które nagrywamy .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

enzo89

Member
Czyli dysk na ktory chcemy nagrywac filmy, nie moze miec innego przeznaczenia tzn nie moge miec na nim innych filmow, gier itd?
 

accu

New member
Bez reklam
Czyli dysk na ktory chcemy nagrywac filmy, nie moze miec innego przeznaczenia tzn nie moge miec na nim innych filmow, gier itd?

Witam uprzejmie,
Może mieć tylko wszelkiego rodzaju programy cyfrowe , zarejestrowane przy pomocy tego telewizora .
(telewizor nagrywa tylko sygnał cyfrowy )

Być może , jeżeli podzielisz dysk na dwie partycje , to może będziesz miał możliwość mieć na jednej partycji filmy zarejestrowane przez ten telewizor , a na drugiej partycji gry i inne filmy .
Tej opcji jeszcze nie sprawdzałem , proszę spróbować poeksperymentować . Swego czasu na ten temat wypowiadał się gość , który ma telewizor firmy Samsung i napisał , że to mu się to udało i
podawał link jak to zrobić (bo trzeba być" rozgarnięty" w takim temacie , aby to zrobić).

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

enzo89

Member
Boje sie takiej zabawy z tego wzgledu, ze nie chce stracic danych. Wielkie dzieki za pomoc accu. Wiesz jeszcze moze w jakim formacie odbywa sie zapis i ile srednio taki film zajmuje?
 

accu

New member
Bez reklam
Boje sie takiej zabawy z tego wzgledu, ze nie chce stracic danych. Wielkie dzieki za pomoc accu. Wiesz jeszcze moze w jakim formacie odbywa sie zapis i ile srednio taki film zajmuje?

Witam uprzejmie,

Odpowiem Tobie na pierwszą część pytania , tylko firma Sony dysponuje wiedzą w temacie w jakim formacie
zaszyfrowanym jest wykonywany zapis i wcale się temu nie dziwię .

Odpowiedź na drugą część pytania , to zależy od wysokości bitrate(przepływności) , im prędkość sygnału cyfrowego jest większa , gdy przepływa przez kanał łączności tym jest lepsza . Prędkość mierzy się w bitach na sekundę (b/s) lub bajtach na sekundę(B/s) .
nagranie filmu : Leonard Cohen w Standard Digital na TVP 2 czas nagrania 1:44:57 zajął na dysku 2.67 GB,
nagranie filmu : Centralne Biuro Uwodzenia w Standard Digital na TVP 1 czas nagrania 1:46:58 zajął na dysku 2.31 GB,
nagranie pierwszej części Ogniem i mieczem w HD na TVP 1 HD czas trwania 00:57:41 zajęło na dysku 2.96 GB,
nagranie drugiej części Ogniem i mieczem w HD na TVP 1 HD czas trwania 00:54:46 zajęło na dysku
2.61 GB,
nagranie trzeciej części Ogniem i mieczem w HD na TVP 1 HD czas trwania 00:59:16 zajęło na dysku
2.92 GB,
nagranie czwartej części Ogniem i mieczem w HD na TVP 1 HD czas trwania 00:56;33 zajęło na dysku
2.58 GB.
Nie znam jaka była wysokość bitrate , gdy nagrywałem te programy .
Zajętość dysku może być podawana również procentowo np . nagrywając filmy na zewnętrznym dekoderze z możliwością nagrywania , połączonym z telewizorem kablem HDMI .
Pozdrawiam ,
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Ale po skopiowaniu pliku z filmem na komputer, nie uda sie go odtworzyc?

Witam uprzejmie ,
Jeżeli masz w swojej bibliotece w laptopie filmy , to najprościej jest połączyć laptop kablem HDMI z telewizorem i je odtwarzać .
Film nagrany na dysku , który jest wpięty do gniazda USB w telewizorze nie odtworzysz w laptopie ,
bo jest najkrócej mówiąc " zabezpieczony" .;)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

enzo89

Member
wielkie dzieki za pomoc, w takim razie musze sobie to darowac. Nie jestem na tyle obeznany by potrafic utworzyc partycje na dysku na ktora beda nagrywane filmy, a calego dysku niestety poswiecic nie moge.
 

accu

New member
Bez reklam
Nie da się utworzyć partycji do nagrywania i magazynu np jpeg. Całość formatuje tv.

Witam uprzejmie,
Zapytam krótko , czy choć kiedyś próbowałeś ?
Bo są tacy , którzy próbowali np . w starszych modelach LCD firmy Samsung . Jak dobrze poszukasz ,
to znajdziesz wypowiedzi związane z tym zagadnieniem .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

marsss

Member
Sorry za odkop , ale szukam pomocy w temacie zarejestrowania dysku , a dokładnie pamięci flash .
Nigdzie nie umiem znaleźć informacji czy takowa może zostać użyta , dodam że po podłączeniu pendrive 32GB TV sam wyrzuca komunikat z zapytaniem czy zarejestrować , natomiast po akceptacji nigdy nie udało mi się tego procesu zakończyć z wynikiem pozytywnym i nie wiem gdzie może tkwić przyczyna ?
:(
Miał ktoś podobne doświadczenia ?
 

yesterday

New member
witam, mi się udało zarejestrować dysk, test też robiłem i wszystko poprawnie lecz nie mogę nagrywać, mam podłączony NC+ dekoder, i po naciśnięciu "REC" wyskakuje komunikat jak u góry "Nie mozna rozpoczac nagrywania - brak odpowiedniej transmisji. Sprawdz polaczenia i sprobuj ponownie."
 

accu

New member
Bez reklam
witam, mi się udało zarejestrować dysk, test też robiłem i wszystko poprawnie lecz nie mogę nagrywać, mam podłączony NC+ dekoder, i po naciśnięciu "REC" wyskakuje komunikat jak u góry "Nie mozna rozpoczac nagrywania - brak odpowiedniej transmisji. Sprawdz polaczenia i sprobuj ponownie."

Witam uprzejmie,

Korzystasz z dekodera zewnętrznego:neutral: , dlatego nic niestety nie nagrasz , gdy masz podpięty
dysk HDD do odpowiedniego przeznaczonego do nagrywania portu USB w telewizorze firmy Sony . Telewizor nagra tylko przy pomocy wewnętrznych
tunerów(zintegrowanego tunera) zainstalowanych w telewizorze , np. gdy masz podłączony do gniazda Common Interface w telewizorze , moduł CAM+ karta operatora kablowego.
Wówczas telewizor wykorzystuje do nagrywania zainstalowany w nim tuner DVB-C .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

yesterday

New member
czyli jak chyba dobrze rozumiem, kartę włożyć do telewizora i wtedy będę mógł nagrywać? a stracę coś gdy wyeliminuje dekoder od nc+ ? np. jakość obrazu czy coś podobnego
 
Do góry