Nagrywanie w HD na DVD

jacek102

New member
Witam, proszę o pomoc osoby znające się na temacie. Planuje kupno odtwarzacza Blu-ray i chciałbym na nim odtwarzać materiał nagrany w HD ale na płytach DVD, tak aby nie tracić na jakości. Wiem że na na płytkę wejdzie nie więcej niż 30 minut, ale za to w HD. Nie chodzi mi o nagrywanie w formacie PAL (max 576 linii) bo to przeczyta zwykły odtwarzacz DVD, ale w jakimś formacie jak na płycie BR, tylko że nośnikiem będzie na razie DVD a nie BR ze względu na różnice w cenie. Kilka lat temu jak płyty DVD były drogie jak obecnie BR, zrobiłem próbę i na płycie CD nagrałem fragment filmu jak na DVD, tzn. zrobiły się foldery VIDEO_TS i AUDIO_TS tak jak na DVD ale nośnik był CD. Teraz chodzi mi o to samo, czyli ściągam np. avi lub mpg w HD i nagrywam na DVD w HD (czytać ma tylko odtwarzacz BR). Pozdrawiam:)
 

jacek102

New member
Na Nero 8 nie widziałem takiej opcji, mimo że jest możliowść nagrywania nosników Blu-Ray i HD-DVD, ale tylko DATA. Może to kwestia plag-inów?
Też myślałem o formacie avchd, lub podobnej strukturze na BR, odtwarzacz DVD nie przeczyta takiej płytki DVD ze względu na format, ale odtwarzacz BR bez problemu.
 

felis

New member
Witam
jacek102 napisał:
Na Nero 8 nie widziałem takiej opcji, mimo że jest możliowść nagrywania nosników Blu-Ray i HD-DVD, ale tylko DATA. Może to kwestia plag-inów?
Płytkę AVCHD można wypalić ale nie w samym nero 8 lecz w dołączonym do pakietu programie nero vision.
Pozdrawiam
 

darqman

Member
A dźwięk?

Jaki będzie dźwięk nagrany w formacie AVCHD? tz interesuje mnie czy bedzie wielokoanałowy czy tylko dwa kanały?
do erazor
Nie marudź na nero express tylko zainstaluj sobie pełne nero i po problemie:]
 
Ostatnia edycja:

wtykacz

New member
Jesli chodzi ci o filmy "zassane z sieciilmy w kontenerze .mkv (matroska) da sie odczytac w stacjonarnych playerach Blu-Ray. Trzeba wykonac tylko krotka procedure ponownego zlozenia (authoringu). Nie potrzeba rekompresowac, Wystarczy zdemuxowac film, a potem wykonac authoring Blu-Ray za pomoca programu tsMuxeR
oto link do instrukcji... http://www.hdtv.com.pl/forum/showthr...334#post225334

Ale przeczytaj caly watek do konca!!!
 

erazor

New member
darqman napisał:
Jaki będzie dźwięk nagrany w formacie AVCHD? tz interesuje mnie czy bedzie wielokoanałowy czy tylko dwa kanały?
do erazor
Nie marudź na nero express tylko zainstaluj sobie pełne nero i po problemie:]
jest możliwość nagrania w formacie (AC-3) 2.0, (AC-3) 5.1, i LPCM
 

jacek102

New member
Bawiłem się ostatnio w zamianę mkv, wmf nagrane w HD tak aby grało to w odtwarzu BD (Panas DMP-BD35) i fajnie śmiga. Film w 720 mieści się na płytce DVD 4.7 GB ( odtwarzacz pokazuje to jako DVD AVCHD.)
Ściąnąłem też krótki filmi nagrany kamerą HD Panasonica i bez problemu zamieniłem zgodnie z instrukcją:
Backing up AVCHD video onto DVDs and playing them on a Blu-ray player
Tapeless AVCHD camcorders are the latest trend in consumer video. Prosumer video is geared towards AVCHD as well, as indicated by a recent announcement of the Panasonic AG-HMC150 camera. Compared to tape-based HDV format, AVCHD promises the same or better quality at reduced data rate, random access media and higher than realtime data transfer from camera onto a computer. While these changes are welcome, getting away with tapes poses new problems, like how to watch AVCHD video on consumer video equipment and how to store video in the long term.

In this article I will share my approach to storing AVCHD video on standard DVD-recordable disks. My goal was to create full backup of a memory card, while being able to watch unaltered video on a regular Blu-ray player. This article might be useful for those who record onto 4GB and 8GB memory cards, as these capacities closely match capacities of single-layer and dual-layer DVDs.
What is AVCHD?
You may have heard that AVCHD is a new video format, developed jointly by Sony and Panasonic. This is not exactly true. In reality, AVCHD is a watered down Blu-ray standard with just one encoding algorithm -- AVC.

Shown below is directory structure created on a memory card by Panasonic HDC-SD1 and Canon HF100 AVCHD camcorders. Other models record data in the similar fashion. Note, that BACKUP directory is not present on the Panasonic camcorder; it is defined on the Canon camcorder but empty. MISC directory is not present on the Canon camcorder. DCIM directory holds still photos and is created when a first photo is taken.

Names of directories and files comply with stone-aged "8.3" DOS standard, that is, no more than 8 characters for filename, no more than 3 characters for file extension. Also, all names are uppercase. This naming convention is really strange, considering that miniDVD disks, SD/SDHC cards and MemoryStick cards support long filenames. Blu-ray standard uses long names for directories and files.
Bringing AVCHD to compliance with Blu-ray
If you have a newer Blu-ray player, then to make a playable backup of your video all you need to do is burn BDMV and AVCHDTN directories with all their content onto a DVD disk and pop the disk into your Blu-ray player. This approach may not work with some players like my Samsung BD-P1200, which accept disks that are created according to Blu-ray spec only.

Here is what I do to make a playable backup of my 4GB memory cards:
Copy BDMV directory off the camcorder onto a computer
Rename INDEX.BDM to index.bdmv
Rename MOVIEOBJ.BDM to MovieObject.bdmv
Change extensions of MPL files to mpls
Change extensions of CPI files to clpi
Change extensions of MTS files to m2ts

I was wary of renaming MTS clips into m2ts. I thought that playlist and info files referred to clip files, so if I rename clip files these links would have been broken. Nope. Clip information files and playlist files in fact refer to non-existing m2ts clips, not to MTS. You can verify this yourself if you have a binary viewer.
To fully bring AVCHD directory into compliance with Blu-ray, continue with the following:
Create BDJO, JAR and AUXDATA directories in the BDMV directory; keep them empty
Create BACKUP directory in the BDMV directory if it does not exist
Copy index.bdmv, MovieObject.bdmv files and PLAYLIST, CLIPINF, BDJO directories into BACKUP directory
Create CERTIFICATE directory in the same directory where you put BDMV directory
Create BACKUP directory in the CERTIFICATE directory; keep these directories empty

See the scheme below, this is how your file structure should look like:
tak aby grał z płytki DVD.
Nie udało mi się zamienić filmu BD tak aby grał z karty SDHC. Czemu mogę zmienić materiał z kamery poprostu zmieniając nazwy rozszerzeń plików MTS na m2ts (instrukcja w linku), a jak mam film z BD w m2ts i zmienię na MTS tak aby grać z karty SD to nie działa?
 

jacek102

New member
- aktualizacja
1. Zgrałem film na Blu-ray na dysk i zmieniłem profil pliku 00000.MTS z high@4.1 na high@4.0 za pomocą tsmuxera, więc główny plik ma ten sam profil i paramerty Kodeków co nagrany kamerą HD.
2. Program AVCHDme zmienił nazwy i rozszerzenia na format 8.3
index.bdmv na INDEX.BDM
MovieObject.bdmv na MOVIEOBJ.BDM
mpls na MPL
clpi na CPI
m2ts na MTS
3. Mam sampla nagranego kamerą Panasonica FullHD i film śmiga z karty SDHC w odtwarzaczu Blu-Ray Panonica DMP-BD35.
4. Podmieniam pliki Index i Movieobj i dalej film śmiga, więc zakładam że one nie mają znaczenia, poblem pojawia się na zmieniam oryginalny plik nagrany kamerą 00000.MPL na zieniony z materiału z płyty BD. Odtwarzacz przestaje widzieć kartę SD jako materiał Video, tylko jako kartę ze zdjeciami. Plik z kamery ma 1,7 KB, ten z Blu-ray tylko 200B. Edytowałem je, porównywałem, ale nadal nic.
 

restimek

New member
A ja mam teraz podobne trochę pytanko... Mam cyfre plus którą odbieram w kompie na tunerze HD... Jak nagrać na DVD film z kanałów HD tak by odtwarzacz bd go czytał... Filmy takie zapisują się w plikach o rozszerzeniu .ts (kodek AVCHD) i zajmują mniej więcej 7 GB więc zmieszczą się na plytce dvd... Da się zrobić coś takiego, najlepiej bez żadnej rekompresji....????
 

CarT_L

New member
samsung sr 275m

Witam.mam problem, a mianowicie nabylem nagrywarke dvd samsunga sr 275m i nie mam do niej polskiego manuala, a co najgorsze nie moge nigdzie znalezc.bardzo prosze o pomoc.Moze ktos podac mi link do polskiej instrukcji?albo jakiegos pdf-a?plizzzz
 
Do góry