Nagrywanie płyt filmów .mkv na płyty blu ray.

sc1oN

New member
Witam.

Chciałbym prosić o to, aby ktoś kto się zna na nagrywaniu plików .mkv na płytę blu ray opowiedział mi wszystko po kolei co trzeba zrobić. Czy 'film.mkv' przekonwertować na inny format? Jakich programów użyć?

Mój sprzęt:
- nagrywarka blu ray samsung SH-B083
- odtwarzacz blu ray samsung HT-BD2
- kilka płytek BD-R 25 gb

Prosiłbym o nie odpowiadania samymi linkami, gdyż to nie za bardzo pomaga.

Już dużo czytałem o tym nagrywaniu, ale wszędzie jest nie jasno wyjaśnione.


Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Odtwarzacz czyta mkv ? Jeżeli tak nagraj pliki na płytę w udf.

Jeżeli nie, musisz pliki mkv przerobić na strukturę blu ray. Najlepiej programem multiAVCHD. Możesz dodać kilka plików i stworzyć menu.
 

sc1oN

New member
Ściągnąłem ten program co podałeś, dodałem film dodałem film i od razu jak klikam start pokazuje błąd: 'PROCESSING ERROR: No data received from tsMuxeR! Trying again...'

Po jakimś czasie wyskakuje kolejny błąd, po czym program się wyłącza: 'Program tsmuxer 199.exe przestał działać.'
Mógłbyś powiedzieć mi co mam w takim razie zrobić? Jak rozwiązać problem?


Pozdrawiam.
 

da_holl

New member
Witam ja doradzam po pierwsze sprawdzić co to za materiał w tym MKV siedzi programem media info i wkleić info z programu . A po drugie to ten zestaw nie obsługuje MKV więc jedynie ratuje cie tak jak kolega wyżej napisał MultiAVCHD albo TSmuxer ,wypluć z tych programów strukturę bluray i najlepiej wypalić IMGburn z zastosowaniem UDF 2.5 ważne .


Pozdrawiam
 

sc1oN

New member
Mógłbyś powiedzieć co oznacza 'wypluć z tych programów strukturę blu ray?'
Jak już wcześniej pisałem w MultiAVCHD wyskakuje tamten problem, a w tsMuxeR też występuje jakiś błąd i się przerywa.
W załączniku screen tych info o pliku.


Pozdrawiam.


edit:// Wyślę Ci link na PW, bo tutaj od 5 postów mogę umieszczać, a w załączniku jest za mała wielkość pliku i nic nie widać.
 

Attachments

  • problem1.jpg
    problem1.jpg
    19,5 KB · Wyś: 419

da_holl

New member
no już tłumacze zaznaczyć opcje żeby utworzył strukturę bluray a z tego media info to wklej tekst bo na obrazku to polowy info niema . jak odpalisz program media info wejdź w zakładkę widok u góry i daj tekst i to skopiuj normalnie zaznaczając myszką kopiuj i wklej to do odpowiedzi :) A i jeszcze jedno jaki komunikat ci tam wyskakuje w tym tsMuxerze ? ale coś mi się zdaje ze kolega niema potrzebnych programów do działania multiAVCHD i tsmuxer
 
Ostatnia edycja:

sc1oN

New member
W tsmuxerze wyskakuje następujący błąd: tsMuxeR finished with error code -1073741819.


A o to wycinek z mediainfo, o który prosiłeś:
Ogólne
Pełna ścieżka : D:\%21%40Turniej%40%21.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 3,93 GB
Czas trwania : 1h 35 min.
Całkowita przepływność bitów : 5.917 Kb/s
Tytuł filmu : -= mozg69 =-
Zdekodowana data : UTC 2010-08-08 21:41:32
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v3.0.0 ('Hang up your Hang-Ups') built on Dec 12 2009 15:20:35
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.9 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L3.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@3.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 35 min.
Przepływność bitów : 5.159 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 720 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.233
Rozmiar strumienia : 3,43 GB (87%)
Tytuł : -= mozg69 =-
Język : Angielski

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1h 35 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 640 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bitów
Opóźnienie wideo : 5ms
Rozmiar strumienia : 435 MB (11%)
Tytuł : AC3 640kb/s -= mozg69 =-
Język : Polski


Pozdrawiam.
 

da_holl

New member
ten MKV wygląda ok zainstaluj te kodeki co podałem wyżej i spróbuj jeszcze raz wrzucić to do tsmuxera lub multiAVCHD zobaczymy co dalej z tego wyjdzie
 

da_holl

New member
Witam a podaj komunikat z multiAVCHD jaki wyskakuje . I raczej to będzie winą kodeków w kompie porostu syf w kodekach na nowo trzeba by było wszystkie usunąć i zainstalować jeszcze raz


Pozdrawiam
 

sc1oN

New member
W multiAVCHD wyskakuje następujący błąd: PROCESSING ERROR: No data received from tsMuxeR! Trying again...

Po jakimś czasie wyskakuje kolejny błąd, po czym program się wyłącza: Program tsmuxer 199.exe przestał działać.

A jeżeli trzeba by było usunąć wszystkie kodeki, to jest jakiś program, aby sprawdzić jakie się ma, bo wszystkich u siebie nie znam.

Pozdrawiam.
 

da_holl

New member
Witam i tu się zaczynają schody z de instalacją bo zależy co miałeś w pakowane czy jakąś paczkę z kodekami w stylu K-Lite mega codec pack stawiam na to .Czy osobno dodane składniki kodeków . Ja bynajmniej nic nie wiem o żadnym takim programiku . A masz może jakiegoś kolegę co by ci to wyczyścił i doradzam też postudiować tą stronkę


DIVX,XVID,VCD,SVCD,RMVB,DVD,KODEKI,PROGRAMY

Pozdrawiam

PS

pisz jak coś na PW
 

sc1oN

New member
Problem rozwiązany, film zawierał jakieś błędy, więc nie dało się z nim nic zrobić.
Można zamknąć.
 
Ostatnia edycja:

barybede

New member
witam wszytkich proszę was bardzo o pomoc bo już mi sił brakuje:)
a wiec mam film mkv , w ts muxer-żę robie bd disk, dalej foldery bdmv i cerrtificate nagrywam w imgburn, stwórz obraz z plików/folderów,
tak nagrany film działa u kumpla na ps4 i na odtwarzaczu stacjonarnym bluray, ale niestety na moim ps3 , film się łącza normalnie ,leci dźwięk, ale jest czarny obraz ,nic tylko czerń:( , nagrywałem tez inna opcją w imgburn-nagraj dane na płyte i to samo
nie mam pojęcia co robie nie tak gdzie jest błąd
proszę pomożcie!!!!
 
Do góry