Nagrywanie pliki .dts-jak?.

sobiepa

New member
Witam koledzy.Od dwóch tygodni posiadam wymarzony sprzęt Onkyo/ tx-nr 515 i bd BD-SP309/.Dźwięk fascynujący!!!.Jestem na etapie gromadzenia muzyki w dobrym formacie dolby,dts.Znalazłem właśnie dużo plików .dts .Jak je nagrać na płytę jaką cd lub dvd.Wiem,że to napewno będzie zależało od wielkości czyli do 700 mb na cd do 4,5 gb na dvd. Próbowałem jako dane nic kom.oczywiście wszystko łyka i 100 działa w 6 ścieżkach.Lub jak najlepiej zrobić aby z pendriva lub dysku zew.podać do ww zestawu-/oczywiście z zachowaniem 6 ścieżek/.Pozdrawiam i dziękuję za rady.Dodam,że inne płyty np.koncerty w doby lud dts ogarnąłem i działają.Jedynie poszczególne piosenki w .dts mam problem.:blagam:
 

werf

Active member
Bez reklam
W jakim celu chcesz nagrać taki plik .AV masz sieciowy nie lepiej magazynować muzykę na dysku komputera i z niego odtwarzać
Efekt będzie lepszy niż wypalenie płyty i odtworzenie ze słabego pleyera
 

sobiepa

New member
Mógłbyś rozwinąć bo nie rozumiem.Mam laptop z hdmi ale bez karty 5.1 więc nie poda mi muzy w 5.1 do ampli bo chyba o to Ci chodzi.Juz to próbowałem z 5.1 podaje 2.o .Właściwie już z częścią problemu sobie poradziłem -czyli z nagrywaniem na płyty.Jedynie mam prośbę czy da się z dysku lub pendriva odtwarzać.Jeszcze nie mam internetu podprowadzonego do ampli.
 

werf

Active member
Bez reklam
Chodzi o stream po sieci Czyli potrzebujesz zrobić sobie sieć domową PC-Router-AV i co tam jeszcze chcesz
Możesz też spróbować konfiguracji zastępczej po przez RJ45 PC-AV też powinno działać
 

sobiepa

New member
Tak ale to trochę na przyszłość muszę przełożyć.Czy uważasz ,że zwłaszcza bezprzewodowo bo tak raczej będę robić nadąży przesyłać pliki w np dts bez zacięć czy innych problemów?.
 

werf

Active member
Bez reklam
Od lat korzystam z zasobów dysku PC czy Notebooka połączonego po przez Wi-fi .MP3 Flac Dts Wma żadnych problemów rwania itd
 

sobiepa

New member
Wielkie dzięki werf teraz już wiem o wifi,że powinno hulać.Teraz jednak muszę Cię prosić lub może ktoś jeszcze inny dodatkowo z forum się wypowie -co z tym nagrywaniem i odtwarzaniem .dts z pendriva lub dysku czy się wogóle da,aby nie nagrywać płyt cd lub dvd.
 

hans2

Banned
ustaw we wlasciwosciach dzwiekówki hdmi ze masz kolumny 5.1 to wtedy bedzie odtwarzac po hdmi dzwiek wielokanalowy.

nie wiem jak twoj sprzet ale np ampli denon nie odtwarza dts-wav.
jak skonwertujesz do flac 5.1 to tez nie kazdy ampli odtwarza poprawnie wielokanalowe pliki.
 

sobiepa

New member
hans2 wstyd się przyznać mam lap.2 lata i nawet go nie znałem-fakt bo dotej pory tego nie potrzebowałem-ale fakt znalazłem jeszcze wczoraj co piszesz i chyba fakt zadziała ten dźwięk wielokanałowy z laptopa!.Jeden problem zgłowy.Z plikami .wav nie mam problemu ale trzeba wypalić na płytę ale działa pięknie .flacki normalne czyta z np.pena ,ale wielokanałowe? tego nie znałem.Muszę o tym poczytać.Czyli generalnie rozumiem,że problem i to chyba nawet nie do przeskoczenia jest z tym odtwarzaniem z dysku-pena?.
 

hans2

Banned
nie wiem jak to wyglada u innych producentów ale mój denon 2113 nie obsługuje poprawnie flac wielokanałowych z usb/dlna. dts-wav też nie (słychać tylko szum).

z kompa po hdmi oczywiście nie ma problemu.
 

sobiepa

New member
Dzięki wszystkim juz pewnie nik nic nie dorzuci.Fakt z tym odtwarzaniem z pena/dysku pewnie jest problem.Podobno 1000 razy gorsze bez porównania mulimedialne ustrojstwa radzą sobie ze wszystkim a te nasze markowe nie specjalnie.No cóz widocznie nie mozna mieć wszystkiego.Zycie byłoby zbyt proste.
 

Marian111a

New member
Tylko dla fanów

Wielkie dzięki werf teraz już wiem o wifi,że powinno hulać.Teraz jednak muszę Cię prosić lub może ktoś jeszcze inny dodatkowo z forum się wypowie -co z tym nagrywaniem i odtwarzaniem .dts z pendriva lub dysku czy się wogóle da,aby nie nagrywać płyt cd lub dvd.

Jestem troszkę zdziwiony, twoim stanowiskiem, mówisz o dobrej muzyce a sam sobie zaprzeczasz, nie musisz wierzyć, ale praktyk Ci mówi nie ma lepszego zapisu muzyki jak na CD i do tego markowy odtwarzacz. Jeśli chcesz słuchać muzyki, to tylko w stereo na dobrych kolumnach, jeśli słabe to wspomuż subem. Twój ampli może przetworzyć na wiele kanałów, ale pytam po? i co? Tak to do filmu. gry ...efekty...
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Jak lubi wersje wielokanałowe, to czemu ma się skłaniać ku stereo? Jeden lubi to, drugi tamto. Jest wiele fajnych wydań płyt studyjnych, które profesjonalnie zaaranżowane do 5.1 zyskały nową twarz. Nawet płyty które mają po 40 lat od premiery, były nagrywane na magnetofonach wielościeżkowych. A stąd już tylko krok do stworzenia nowych, ciekawych aranżacji. nie równaj wszystkich do swojego gustu, bo o gustach się nie dyskutuje.
 

sobiepa

New member
Marian111a w cytacie który przytoczyłeś pisałem o konieczności nagrywania na płytę 5.1.Wiem,że teraz porządne stereo wraca.Przerabiałem juz problem jak szukałem co kupić w życiu po mini wieży którą była w domu przez cały czas dotychczas.Wybór padł jednak na Kd bo poco ograniczać się do 2 kanałów.Tyle fajnych rzeczy w życiu jest w 5.1.Jak napisał PeteShadow pieknie ida np.koncerty w wielu kanałach-nie wspomnę już o filmach.Całe życie jak pisałem słuchałem mini wieży-uwież mi dla mnie to kd Onkyo gra,ze szczęka opada!!.Wiem na razie na słowo/bo ja tego nie słyszę/-,że to nie porządne stereo. Jeśli kiedyś mauczę się słyszeć różnice-to będę miał problem bo parę groszy sprzęt kosztował. :)
 

hans2

Banned
jak ktos pisze o dts-wav to raczej chodzi o dzwiek wielokanalowy a nie o sztuczne produkowanie pozostalych kanalow z 2.0.

owszem mastering takich wydań dts potrafi byc bardzo rozny,
ale jak juz masz takie porzadne wydanie to moze to brzmiec lepiej niz stereo.
 
Do góry