nagrywanie na HDD

witam wszystkich, mam telewizor samsung ue40es6100 i chcialbym nagrac program co leci na dekoderze na dysk HDD ale jak podalczam dysk do telewizora przez usb, to wyskakuje na telewizorze brak podlaczonego urzadzenia nizej jest do wyboru: ZDJECIA, FILM, MUZYKA, nie wybieram nic klikam wstecz i naciskam czerwona kropke na pilocie ale wyskakuje komunikat NIEDOSTEPNY co robie nie tak?
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Może port USB nie wyrabia się z zasileniem dysku? Jaki to dysk? Kabelek od dysku ma rozdwojoną końcówkę na dwa porty?
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
witam wszystkich, mam telewizor samsung ue40es6100 i chcialbym nagrac program co leci na dekoderze na dysk HDD
Ten dysk jeśli możesz to podłącz do dekodera. Tylko tak nagrasz ten materiał.
Na podłączony do TV dysk nagrasz tylko sygnał z dekodera wbudowanego w TV, czyli z anteny.
Inaczej nie da rady.
 

nysa508

New member
Witam
Mam taki problem

Mój telewizor to samsung ue40es6100 mam problem z nagrywaniem audycji telewizyjnych na wbudowanym tunerze program normalnie się nagrywa lecz przy próbie odtworzenia odtwarza się tylko 1 sekunda i zatrzymuje tak samo funkcja timeshift się zawiesza po naciśnięciu pauzy zatrzymuje później play odtwarza lecz po ponownej próbie zatrzymania zakańcza działanie i już nie da się użyć do ponownego restartu telewizora

Proszę o pomoc.
 

tdx

New member
Bez reklam
zresetuj dziada jak nie pomoże zwykły reset to przez menu serwisowe, możesz też sprawdzić czy jest nowa wersja oprogramowania
 

nysa508

New member
Już próbowałem nie pomaga nowe oprogramowanie też wrzuciłem i dalej to samo kiedyś bawiłem się w menu serwisowym może coś przestawiłem ale nie wiem co ale przywracanie ustawień fabrycznych nie pomaga
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Heh no to trochę od d... strony zaczynamy tą rozmowę... Jak idziesz do lekarza to też mówisz że Cię boli brzuch ale o tym że piłeś domestosa już nie? :D

Skoro bawiłeś się w menu serwisowym wiedź ze przywracanie ustawień fabrycznych nic nie zmienia w MS. Tam nie ma czegoś takiego jak reset.
Jedyna możliwość pomocy to po prostu wejście ponowne do MS i szukanie ewentualnej zmiany.
Sugeruję zdobić zdjęcia zakładki option na początku. Możliwe ze odpaliłeś coś z poziomu menu hotelowego..
Jest to żmudne ale możliwe do zrobienia :D
 

ncplus

Member
Odkopię wątek, bo zaczyna mnie to nagrywanie irytować na Samsungu. Timeshift działa, nagrywanie jak tv jest włączony też działa, ale nie zawsze chce nagrać, to co zaprogramuję, gdy tv jest wyłączony. Ktoś może podzielić się spostrzeżeniami ?
 

harpun

New member
U mnie nagrywanie niby działa ale jak nagrywam jeden kanał a oglądam drugi na tunerze dvb-s, to nie mogę go przełączyć bo mam informacje CZY CHCESZ ZAKOŃCZYĆ NAGRYWANIE, czy jakoś tak.
Dziwne to bo zawsze miałem przekonanie na podstawie dekoderów Polsatu czy NC+, że jeden nagrywasz a oglądasz co chcesz.

Coś, ktoś wie na ten temat?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
U mnie nagrywanie niby działa ale jak nagrywam jeden kanał a oglądam drugi na tunerze dvb-s, to nie mogę go przełączyć bo mam informacje CZY CHCESZ ZAKOŃCZYĆ NAGRYWANIE, czy jakoś tak.
Dziwne to bo zawsze miałem przekonanie na podstawie dekoderów Polsatu czy NC+, że jeden nagrywasz a oglądasz co chcesz.

Coś, ktoś wie na ten temat?

Owszem wie. Albo oglądasz albo nagrywasz i tego nie zmienisz. No chyba, że oglądasz lub nagrywasz kanały nie przechodzące (dekodowane) przez moduł CI.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Odkopię wątek, bo zaczyna mnie to nagrywanie irytować na Samsungu. Timeshift działa, nagrywanie jak tv jest włączony też działa, ale nie zawsze chce nagrać, to co zaprogramuję, gdy tv jest wyłączony. Ktoś może podzielić się spostrzeżeniami ?

A wyłączony jest z pilota na stand-by czy całkiem off. Ma być na stand-by i ma być podawane napięcie na usb w tym trybie.
 

harpun

New member
Czyli podlaczenie dwóch kabli od anteny satelitarnej umożliwia tylko oglądanie jednego kanału, gdy nagrywasz drugi?
Co za idiota to wymyślił?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
nie no, oczywiście, że z pilota, pali się czerwona dioda w prawym dolnym rogu ramki ;)
to podawanie na pięcia na USB, to gdzieś się zmienia/ustawia ?

Sprawdziłem w swoim Samungu i nie ma opcji włączania czy wyłączania zasilania na usb więc zakładam, że ono tam jest w trybie stand-by. Jeśli dysk ma jakąś diodę sygnalizacyjną to łatwo to zweryfikować.
Być może tak jak w niektórych tv nagrywanie na dysk realizowane jest poprzez konkretne usb.
Sprawdź inne usb.
 

ncplus

Member
Sprawdziłem w swoim Samungu i nie ma opcji włączania czy wyłączania zasilania na usb więc zakładam, że ono tam jest w trybie stand-by. Jeśli dysk ma jakąś diodę sygnalizacyjną to łatwo to zweryfikować.
Być może tak jak w niektórych tv nagrywanie na dysk realizowane jest poprzez konkretne usb.
Sprawdź inne usb.

po wejściu w standby dioda gaśnie, więc nie ma jakiegokolwiek zasilania, pojawia się dopiero po uruchomieniu TV. TV podaje zasilanie już na 5 minut przed planowanym nagraniem - działa dysk, ale obraz wygaszony. I dalej bywa różnie - równo z planowanym nagraniem albo zacznie mrugać kontrolka dysku, więc nagrywa, albo uparcie nic się nie dzieje ;-/ Dziś zmieniłem kieszeń, ale wątpię aby to coś dało. W ostateczności pożyczę z firmy dysk fabrycznie zapakowany w obudowę, jakiegoś WD Passporta, może to mu bardziej przypasuje...
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
po wejściu w standby dioda gaśnie, więc nie ma jakiegokolwiek zasilania, pojawia się dopiero po uruchomieniu TV. TV podaje zasilanie już na 5 minut przed planowanym nagraniem - działa dysk, ale obraz wygaszony. I dalej bywa różnie - równo z planowanym nagraniem albo zacznie mrugać kontrolka dysku, więc nagrywa, albo uparcie nic się nie dzieje ;-/ Dziś zmieniłem kieszeń, ale wątpię aby to coś dało. W ostateczności pożyczę z firmy dysk fabrycznie zapakowany w obudowę, jakiegoś WD Passporta, może to mu bardziej przypasuje...

Myśląc o zasilaniu w trybie stand-by miałem na myśli tryb z zaprogramowanym nagrywaniem. Wtedy tv działa inaczej tzn tak jak piszesz. Jeśli jest cały czas problem to może jest kłopot z podawaniem zasilania na dysk, albo twój dysk jest zbyt prądożerny i usb nie wytrzymuje ? Warto byłoby sprawdzić, o ile masz możliwość, albo inny dysk 2,5", albo z zewnętrznym zasilaniem.
 

ncplus

Member
Myśląc o zasilaniu w trybie stand-by miałem na myśli tryb z zaprogramowanym nagrywaniem. Wtedy tv działa inaczej tzn tak jak piszesz. Jeśli jest cały czas problem to może jest kłopot z podawaniem zasilania na dysk, albo twój dysk jest zbyt prądożerny i usb nie wytrzymuje ? Warto byłoby sprawdzić, o ile masz możliwość, albo inny dysk 2,5", albo z zewnętrznym zasilaniem.

dziś podłączyłem inny, USB2.0, 5400 obr/min. Problem miałem przy 3.0 i 7200obr. Zobaczymy, czy dziś coś się nagra.
 

ncplus

Member
i niestety nie nagrał ;-/ z palca wszystko działa (timeshift, nagrywanie, przewijanie), dysk za każdym razem po włączeniu tv jest widoczny... jakiś bug w sofcie musi być
 
Do góry