nagrywanie na dysk zewnętrzny moduł CI+

tk000

New member
Czy może się ktoś orientuje czy Vectra oferuje nagrywanie programów z modułu CI+ po podłączeniu dysku zewnętrznego przez USB z TV (Samsung ue55h6400)
 

bluray

Banned
Tak,
nagrywasz ile się da ale z domu tej treści nie wyniesiesz.
Jest wszystko szyfrowanie i przypisane do HDD podpiętego do TV.
JEDYNY OPEN SYSTEM TO dvb-T !
także TREŚCI 1080i.
7 kanałów HD na Mazowszu.
 

Heniek12345

New member
@tk000 Vectra niestety nie pozwala na nagrywanie swoich programów na dysk telewizora. Nagrywać można jedynie ogólnodostępne programy z telewizji naziemnej DVB-T.
 

bluray

Banned
To są dwa zupełnie inne tematy:

[1]
Lokalny , prywatny VOD = nagrywam bez opcji dalszego powielania i obróbki (cięcia itp.)
Odtwarzam ponownie tylko na swoim tunerze z HDD.

[2]
Pełny dostęp do pliku z możliwością dalszego kopiowania i obróbki materiału z DVB-T.

Właśnie (niedziele, godz. 7.oo) zarejestrowałem BOKS 100-lecia z TVP 1 HD.
Wytnę reklamy i nagram sobie BD.


Dziwi, że pozwolono TVP1 HD na transmisję na "bezbronnej" NTC ?!
SPORT był topowy. Mistrzostwo ...
Bilet w pierwszych rzędach kosztował 11 000 usd.
Podobnie jak za miejsce w OSLO 2000' na show Franka Sinatry. To była małą knajpa na 150 osób. Elita Europy się zjechała.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Nagrana z TVP 1 HD sama walka ok. 1h zajmuje 2,4 GB.
Strumień na NTC nie jest duży nawet w HD więc wymagania są niskie co do pena.

Dane pliku:
ozmiar pliku : 2,41 GB
Czas trwania : 58 min.
Rodzaj całkowitej przepływności bitów : Zmienna
Całkowita przepływność bitów : 5.902 Kb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
 

Heniek12345

New member
@bluray Mój wcześniejszy post dotyczył Twojej odpowiedzi na pytanie które zadał autor tego wątku. Cytuję:
Czy może się ktoś orientuje czy Vectra oferuje nagrywanie programów z modułu CI+ po podłączeniu dysku zewnętrznego przez USB z TV (Samsung ue55h6400)
Na to pytanie odpowiedziałeś tak:

Tak,
nagrywasz ile się da ale z domu tej treści nie wyniesiesz.
Jest wszystko szyfrowanie i przypisane do HDD podpiętego do TV.

Dlatego chciałem sprostować to co napisałeś. Jestem abonentem Vectry i posiadam ich moduł CI+. Z własnego doświadczenia wiem, że ta telewizja nie pozwala swoim abonentom na bezpośrednie nagrywanie programów na dysk twardy telewizora. Jedyną możliwością jest nagrywanie programów z DVBT, ponieważ są one ogólnie dostępne i Vectra musi je udostępniać w swoim sygnale i może w nie ingerować.
 

zbyszek82

New member
Witam

To pozwala ten modół CI+ na nagrywanie na podpięty dysk do TV czy nie?
Bo nie wiem czy wymieniać mój dekoder?
 

vitosto

New member
To jest tak: VECTRA twierdzi że się nie da, a w praktyce da się tylko sygnał jest zaszyfrowany i nie przez kartę, tylko przez telewizor. Jak znajdziesz na Samygo program do odszyfrowania lub masz przerobiony firmware TV, to masz nagranie do odtwarzania na innym sprzęcie.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 

Pawel_1

New member
Czy ktoś używający modułu CI z Vectry może się wypowiedzieć na 100%, czy na module można nagrywać czy nie na włąsnym tv i go odtwarzać chodzi głównie o TIMESHIFT ?
 

Heniek12345

New member
Nagrywanie programów na dysk twardy z możliwością późniejszego odtworzenia i Timeshift, to dwie różne funkcje.

Vectra nie umożliwia nagrywania swoich programów na dysk twardy. Zresztą jest to wyraźnie napisane na ich stronie, w zakładce oglądaj bez dekodera.

„Czy moduł CI+ umożliwia nagrywanie programów telewizyjnych na dyskach zewnętrznych?
Nie. Oferowane przez nas moduły nie posiadają takiej funkcji. Aby móc korzystać ze wszystkich zalet nagrywarki cyfrowej należy wybrać jeden z dostępnych dekoderów PVR.”


Jeżeli chodzi o Timeshift, to jest i działa na 100%.
 

vitosto

New member
Niestety potwierdzam, ja nagrywałem i dopóki karta nie zmieniła swojego kodowania, można było to odtworzyć, potem kaplica. Funkcja timeshift działa Ok.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

c650

New member
Ma również Vectrę Cl+ i TV Samsung i MOGĘ nagrywać lecz po jakimś czasie (godzina /lub kilka godzin - dokładnie nie powiem) wcześniej nagranych programów już NIE można odtworzyć. Jestem zawiedziony, gdyż funkcja nagrywania w TV jest bezużyteczna !! Kogo wina VECTRA czy Samsung ??
 

zbyszek82

New member
Ja w czwartek 18.05.2017 podłączyłem dysk pod USB i nagrałem program z Discovery.
Zdziwiłem się, że się nagrał i dziś działa. Ciekawe czy nie zniknie tak jak koledze.
Jak próbowałem rok temu to się nagrywał ale bez wizji.
 

fearer

New member
Ja w czwartek 18.05.2017 podłączyłem dysk pod USB i nagrałem program z Discovery.
Zdziwiłem się, że się nagrał i dziś działa. Ciekawe czy nie zniknie tak jak koledze.
Jak próbowałem rok temu to się nagrywał ale bez wizji.

Z Discovery Channel się da i jeszcze chyba z TVP1, ale większość kanałów jest poblokowana i po rozpoczęciu nagrywania wywala z komunikatem, że nagrywanie zabronione.
Vectra najprawdopodobniej blokuje taką opcję. Podobnie jest z TimeShift.
 

krisr77

New member
a tak trochę offtopic ale związane z nagrywaniem
czy w którymś z Samsungowych telewizorów jest edytor video (tak zeby poobcinac reklamy)
albo jakis system ktory wykrywa reklamy i pauzuje nagrywnie
nagrywam wg schedulera dziecku bajki ale to zawsze sie załapie na reklamy przed albo i po
 

AdiPL

New member
Ja teraz dosłownie to przeczytałem w ulotce, że funkcja PVR jest niedostępna dla modułu CI+. nawet, jeżeli TV na to pozwala.

Dopiero co podpisałem umowę (mój błąd, bo się nie dopytałem o to dokładnie). Zastanawiam się, czy w związku z tym, może lepiej jeszcze wymienić moduł na dekoder, skoro ta funkcja jest obcięta z TV?

Trochę to bez sensu, bo takie NC+, Polsat, UPC pozwalają bez problemu na nagrywanie, z tego, co już czytałem.
 
Do góry