Nagrywanie filmu HD na płyte DVD

ozrek

New member
Witam, jesli nagram film w jakości HD powiedzmy 20 minutowy, to on zajmie cos 4gb na komputerze

I teraz jak chce ten film nagrac na płyte DVD to można jakoś zmienszyc rozmiar tego filmu, czy nieda sie tak zrobic, bo np gdy wrzuce na komputer film 2 godz to pewnei bedzie zajmowal z 25gb, wiec na płyte dvd mi sie eni zmieści
 

fantattoo

Member
Z tego co się dowiedziałem na tym Forum, podczas buszowania w sieci oraz z własnych doświadczeń z nagrywaniem HD, nawet jeśli nagrasz 20 minut filmu HD na płytę DVD5 lub do 40 minut filmu na płytę DVD9, to i tak stacjonarne DVD Ci tego nie odtworzy. Możesz to jedynie przekonwertować na format DVD ze stratą jakosci oczywiście. Po takiej konwersji na płytę zmieścisz ok 1 godziny filmu.
 

ozrek

New member
wlasnie mi chodzi oto zeby zmiejszyc ten rozmiar i przekonwetowac to na format DVD, a czy mozna na format DIVX/XVID bede mógł przekonwertowac.

A jakośc po konwersji znacznie sie osłabi ?


Jeśli mój pc ma takie parametry

Ram:512
Procek:1,6-8 gh
Karta geraficzna: mx440x


Ile zajmnie takie konwertowanie ?
 

fantattoo

Member
Jakość divx z dużym bitrate powinna Cię zadowolić. Nie jestem specem w porównywaniu jakości obrazu i osobiście nie widzę wielkiej różnicy tam, gdzie specjaliści widzą zmiany tonalne, zmiany ostrości itp. U mnie na kompie obróbka 40 minutowego filmu trwa kilka godzin, dlatego najczęściej zostawiam sprzęt na noc włączony, a rano mam już gotowy film. Sprzęt: PentiumIV 3Ghz, 2 GB ram, grafika Radeon 9100 64Mb. Teraz wymieniam kompa na nowego, bo ten jest niestety za słaby zdecydowanie.
 

bemx2k

New member
rekompresja to glupota

Ludzie po co myslec o konwersji ,przeciez to nei ma sensu
nie po to sie kupuje kamere HD zeby potem obnizac jakosc nagrania .
Nagrac material HD bez rekompresji na plyty DVD
i odtwarzac z PC , swoja droga taka plyta DVD z nieruszonym materialem AVCHD powinna chodzic w markowych odtwarzaczach Blue-Ray ,a te w ciagu roku potanieja do powiedzmy 400zl ;)
 
Do góry