Nagrywaki DVD i zdjęcia JPG - jak to jest?

mobor

Banned
Mam pytanie do uzytkowników nagrywarek DVD wyposarzonych w złacza HDMI
Czy mozna oglądać (oczywiscie poprzez HDMI) zdjęcia zapisane na płytach DVD w wysokiej (np 1080i) rozdzielczosci ?

Mam przyzwoity odtwarzacz DVD ktory (niestety) nieco profanuje mozliwosc oglądania zdjec w rozdzielczosci HD (wykonanych natywnie z przeznaczeniem do oglądania na telewizorze a wiec w rozdzielczosci 1920x1080) w ten sposob ze zdjecie nie jest przesyłane w natywnej rozdzielczosci do telewizora ale po wczesniejszym downscallingu do VGA i pozniejszym upscallingu w scalerze odtwarzacza.
W PS3/X360 - zdjecia mozna oglądać bez problemu, w pełnej rozdzielczosci. Wiem ze podobną funkcjonalność (zdolność odtwarzania zdjec JPG w wysokiej rozdzielczości) ma takze Onkyo model 505 ....
 

mobor

Banned
Dzięki - przeryłem juz instrukcję ale zadnej informacji (sensownej) tam nie wyczytałem. Podobnie jest w SONY
Jest oczywiscie okólnik - jakie pliki sprzecik czyta ale chodzi mi o to co WYSYŁA przez HDMI (producenci jakos dziwnie nic o tym nie piszą)
Zdecydowana wiekszosc sprzetu wysyła upscalowane VGA - nawet jesli zdjecia są zapisane w wysokiej rozdzielczosci. Tak mam np w moim Denonie 2930. Jak to wyglada na TV chyba nie muszę mówić
Zdjecia zapisane na DVD (w 1980x1080 !) są wypuszczane przez HDMI jako upscalowane VGA - makabra !
 

jarwisz

New member
Bez reklam
nagrałem na DVD+RW 4 jpeg HI-RES ze stron
http://www.meteorlab.com/METEORLAB2001dev/labphoto/CPcarb1hijpeg.htm
http://www.defence.gov.au/pitchblack/participants.htm

na panasie 57 - pojawił się komunikat - niekompatybilna płyta ??? /niestety nie mam teraz ani CD ani DVD+r więc nie mam jak sprawdzić jak z nich pójdzie.

natomiast na temat JPEG HI-RES + HDMI mogę Ci odpowiedzieć tak
KISS DP600 - po HDMI te same zdjęcia BAJKAAAAAA ... aż się chce oglądać

na kamieniu z pierwszego zdjęcia widać wszystkie kruszynki. :)
Tak więc HDMI przesyła jpeg hi-res - jeżeli Ci o to chodziło
 

ArtS007

New member
Bez reklam
mobor napisał:
Zdecydowana wiekszosc sprzetu wysyła upscalowane VGA - nawet jesli zdjecia są zapisane w wysokiej rozdzielczosci.
I to się nazywa High Tech :D

Wbrew pozorom, wygląda to na działanie z premedytacją. Po prostu będziesz miał kolejny powód, aby wymienić sprzęt.

ArtS :)
 

mobor

Banned
To mi szybko nie grozi ;)
Mam póki co jeszcze w domciu MediaPlayery - PS3 i X360 ;)
Wiec od biedy- jakoś sobie poradzę


Coś mi się wydaje że implementacji tej - bardzo uzytecznej jakby nie było- funkcji, doczekamy sie dopeiro wraz z upowszechnieniem sie sprzetu HD
Podobnie jest z odtwarzaniem AVCHD z płyt DVD...Dlaczego HDMI które umozliwia przesył wysokorozdzielczych sygnałów - nie jest w pełni wykorzystywane?
 

mdag

New member
hmm, u mnie w nagrywarce LG RH 278H podłączonej do tv po HDMI (upscaling) z kolei nie wyświetla pliku 1920x1080 (np. znane zdjęcie pomarańczy) w pełnym rozmiarze, tylko zostawia sobie szare paski u góry i nadole....

pliki były z USB
 

mobor

Banned
no to juz wogole masz przerąbane
U mnie taki pliczek elegancko wypełnia całą matrycę - obojętnie z jakiego zrodełka bym go nie podawał (PS3, X360, 2930 - upscalowane VGA)
 
Do góry