nagrywabie na dysk zewnetrzny

rakud29

New member
witam koedzy posiadam dysk przenosny i chcialbym nagrywac programy z telewizora ale zeby to zrobic musze zarejestrowac dysk czyli te dane beda dostepne tylko na telewizorze ale po tym zabiegu komputer nie widzi juz wcale dysku zrobilem tez 2 partycje ale telewizor chce zarejestrowac caly dysk nie 1 partycje nie da sie nic zrobic zeby mozna na ten dysk nagrywac programy a jednoczesnie podlanczac dysk pod kompa i miec jakies dane moj telewizor to panasonic


moj telewizor to panasonic tv 3d txp42gt20
 

al-aksa

New member
zapomnij o tym kolego... albo przeznaczasz ten dysk tylko z myślą o TV albo musisz sobie darować ten PVR!
to jest właśnie cały problem... dysk formatuje się pod konkretny odbiornik i nigdzie indziej z niego nie skorzystasz :(
 

pro_fill

New member
Bez reklam
chyba, że zainwestujesz w dodatkowy tuner DVB-T.
każdy tego typu tuner ma gniazdo USB i możliwość nagrywania na zewnętrznych napędach [dyski, pendrive, czytniki kart pamięci], a potem te nośniki podpinasz pod PC i zgrywasz jak leci.

koszt dodatkowego tunera to ok. 100 PLN - nie wiele za taką możliwość.
 

al-aksa

New member
no własnie ja muszę zainwestowac w taki tuner, bo moja obecna nagrywarka HDD/DVD nagrywa mi analogowo więc sygnał jest gorszy, a za rok w ogóle nic juz nie nagram z telewizji.
zastanawiam się czy tuner ma jakieś ograniczenia co do podłaczanego dysku? mogę mieć dysk 2TB tylko czy ten tuner się nie skisi jak takiego "byka" zobaczy??
 

pro_fill

New member
Bez reklam
dysk w kieszeń, uderz w jakiś sklep i podłącz na miejscu - odpowiedź otrzymasz tego samego dnia :D
 

al-aksa

New member
czy jeśli programuje nagrywanie na takim tunerze to on musi być cały czas włączony, czy sam się włącza/wyłacza o określonej porze?
 
Do góry