Nagrania Full HD - jak odtworzyć bez straty jakośći?

ellah

New member
Witam Forumowiczów,

Jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga HMX-H105 i tv full hd. Posiadam równiaz odtwarzacz DVD Ferguson 880HX z możliwością odtwarzania obrazu 1080p.
Po wakacjach chciałbym zarchiwizować materiał w jakości full HD i pokazać rodzince nagrany materiał w full hd i tutaj zaczynają sie moje kłopoty...
Mogę oczywiście pokazywać obraz bezpośrednio z kamery (wtedy będę miał full hd), ale pytanie brzmi jak odtworzyć nagrany obraz full hd w rozdzielczości full hd bez użycia kamery?


1. Czy da się nagrać taki materiał z kompa na płytę DVD bez straty jakości? Lub na płyte DVD DL?

2. Opcja nr dwa - nagranie takiego materiału w rozdzielczości divx HD na płycie DVD lub DVD DL i potem odtworzenie na odtwarzaczu który obsługuje HD DIVX jak chociażby Ferguson 868?

http://allegro.pl/item700498197_dvd_ferguson_dvp_868_hd_hdmi_divx_hd_kurier_0zl.html

2. Jakie są na dzień dzisiejszy opcje uzyskania najlepszej jakości odtwarzanego materiału (przynajmniej HD) bez przescia na BR?

Dodam, że kamera nagrywa w kodeku H264.

Bardzo prosze doświadczonych użytkowników o pomoc?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jakbyś użył opcji szukaj to byś sam znalazł....

Ale do rzeczy. Możesz nagrać swoje filmy na płycie DVD DL jako AVCHD i cieszyć się jakością HD!!! Płyta jest tu wykorzystana jako nośnik. Na dwuwarstwową płyte nagrasz około 1h materiału Full HD / sam tak robię/
Ale tak nagranej płyty nie odtworzysz w odtwarzaczu DVD. Do tego potrzebny jest odtwarzacz Blu-Ray, lub konsola PS3.
 

bartnow

New member
marciniozo napisał:
Jakbyś użył opcji szukaj to byś sam znalazł....

Ale do rzeczy. Możesz nagrać swoje filmy na płycie DVD DL jako AVCHD i cieszyć się jakością HD!!! Płyta jest tu wykorzystana jako nośnik. Na dwuwarstwową płyte nagrasz około 1h materiału Full HD / sam tak robię/
Ale tak nagranej płyty nie odtworzysz w odtwarzaczu DVD. Do tego potrzebny jest odtwarzacz Blu-Ray, lub konsola PS3.

Marciniozo, a jakiego programu najlepiej użyć do nagrania płyty DVD/DL z filmami AVCHD żeby działały w markowym odtwarzaczu Blu-ray? Skąd go pobrać? Czy jest różnica między DVD + czy -? Dzięki.
 

jackpe

New member
bartnow napisał:
Marciniozo, a jakiego programu najlepiej użyć do nagrania płyty DVD/DL z filmami AVCHD żeby działały w markowym odtwarzaczu Blu-ray? Skąd go pobrać? Czy jest różnica między DVD + czy -? Dzięki.
Markowy odtwarzacz Blu-ray to często jest wybredny i akceptuje płyty w/g własnego widzimisię,więc mogą to być + lub - , lub jeszcze np. tylko wybranej firmy. Tak min jest z Panasonicami. Najlepiej zobacz w specyfikacji jakie płyty akceptuje. Program zawsze jakiś jest dołączany do kamery, a jeżeli nie to są płatne, min takie jak Pinnace Studio 12, Sony Vegas, oraz bezpłatne jak multiAVCHD, który dla mnie jest zakręcony i niepotrzebnie problematyczny :) Kiedy chcę się pobawić plikami to używam Sony Vegas, a jak tylko zrzucić na płytkę DVD-DL i nie zastanawiać się nad menu i nnymi pierdołami to szybciutko robię to PMB, który dostałem wraz z kamerą Sony.
No i jest jeszcze TMPGEnc Authoring Works 4, którym też nagrasz samą płytkę i możesz pobawić się menu.
 

manelik

New member
loczek napisał:
Mi mimo wszystko się nie udaje...:???:

Mam Panasonica BD35 i multiAVCHD jako jedyny z różnych wypróbowanych programów generuje mi poprawną zawartość dla kart SD, problematyczne to jest nagrywanie płyt DL. Program dostarczony razem z kamerą HF10 nagrywa poprawnie zarówno płyty AVCHD jak i zawierające materiał DVD, ma jednak minimalne możliwości edycyjne. m.
 

Bucek

Banned
DVD Ferguson 880HX,

nie odtwarza zdnych materialow HD, nie tylko 1080p ale i 720p ...

prosze zapomniec ...

nowszy model 868 ... odtwarza do 720p ale tylko w kodeku DivXHD ... byc moze lyknalby tez XviDHD - nie wiem ....
 
Do góry