Nagłośnienie sufitowe

zz11x

New member
Witam, ze względu na ograniczenia lokalowe myślę o zakupie głośników do kina domowego 5.1 montowanych w suficie. Sprzęt muszę zakupić najpóźniej do końca stycznia i jeśli chodzi o amplituner będzie to chyba Onkyo TX-NR708, ale nie mam wogóle pojęcia o głośnikach. W necie widziałem że takie głośniki ma w ofercie m.in. KEF, B&W, Polk Audio, Monitor Audio.

Mój pokój z aneksem kuchennym ma w sumie ok 20m2 Na cały zeastaw chciałbym wydać do 10 000 zł.
Ktoś ma jakieś doświadczenie z tego typu nagłośnieniem? Jeśli tak będzę wdzięczny za poradę :)
 

Deimos

Banned
Powiem tak, nie słyszałem jeszcze o zestawie 5.1 (czyli z subwooferem) zamontowanym w suficie.
Chcesz zostać jakimś pionierem w tej dziedzinie?
A tak na poważnie jak masz mało miejsca i głośniki mają być prawie niewidoczne, to pomyśl raczej o firmie Bose.
 

zz11x

New member
Sub oczywiście zostaje na podłodze:) Bose nie chce, byłem na odsłuchu jakiegoś zestawu za 15 tysi i wg mnie cena zbyt wygórowana do jakości dźwięku. Na rynku są głośniki montowane w suficie podwieszanym, że ich nie widać i o takie głównie mi chodzi. Ostatecznie może być też zestaw przymocowany do sufitu za pomocą uchwytów. Może KEF KHT3005se?? Zupełnie nie wiem jak takie "sufitowe" rozmieszczenie głośników będzie się miało do jakości dźwięku. Zapomniałem dodać że zestaw będzie używany tylko do filmów i gier z PC.
 

Deimos

Banned
W suficie to co najwyżej umieszcza się dwa głośniki do posłuchania muzy np. w kuchni.
Ja jednak szukałbym rozwiązania, które zapewni normalne rozmieszczenie kolumn...
 

Deimos

Banned
Co do Bose, to ja kiedyś byłem u znajomka na odsłuchu w strasznie zagraconym pokoju i byłem pozytywnie zaskoczony właśnie w materiale kinowym. Zestaw zagrał z taką ekspresją, że trudno było w pierwszej chwili w to uwierzyć...
 

zz11x

New member
Ale te Bose z linka też musiałbym powiesić pod sufitem. Pojawia się pytanie, czy zagra to tak samo dobrze jak przy rozłożeniu tradycyjnym, czyli na wysokości uszu..? Ktoś wie?
 

zz11x

New member
A nie wchodzą w grę głośniki schowane w ścianie na wysokości uszu, anie na suficie ?

Niestety nie ma innej możliwości jak sufit. Dodam jeszcze że głośniki będą grały z projektorem, gdzie ekran będzie miał okolo 110 cali. Wychodzi że głośniki będą umieszczone około 50cm od górnej krawędzi obrazu. Może nie będzie źle:-?
 
Do góry