Nagłośnienie mały pokój 12m/w

trecer1

New member
Witam,

Jestem w trakcie poszukiwania nagłośnienia do mojego pokoju 12m/2. Czego potrzebuje.... otóż sam do końca nie wiem, ponieważ jestem laikiem w tych sprawach.

W pokoju mam telewizor i pod niego chce podpiąć sprzęt grający. Ma to służyć głównie do sluchania muzyki ale od czasu do obejrzenia filmu w tv o którym wspomniałem.W bliskich planach jest konsola. Zależy mi tez na dobrym tunerze radiowym.... Najlepiej żeby były to max 2 - 3 głośniki (na więcej nie mam miejsca). Pytanie, jakie? Czy do nich kupić amplituner czy wzmacniacz? A może do polecenia jest jakaś wieża godna uwagi? Wyczytałem, że najlepiej zakupić amplituner HK ale plus glośniki to chyba się nie wyrobię w moim budżecie?

Mój budżet to ok 1800 zł. Najlepiej żeby były to max 2 - 3 głośniki (na więcej nie mam miejsca).

Pozdrawiam
 

jorket

New member
tez jestem laikiem, i mam podobny metraz, i wzialem kolumny podlogowe heco victa 501 do mojego pokoju, mam nadzieje ze bedzie sie tego znosnie sluchac na cichym regulatorze tzn mam nadzieje ze bedzie to gralo całym pasmem bo gdyby chciec kupic kolumny podstawkowe to wydaje mi sie ze aby w takich bas sie pokazał to trzeba by bylo co najmniej na pol gwizdka je rozkrecic, do tego wybralem w zasadzie wzmacniacz yamaha ax700 amplitunery sobie odpuscilem z racji ze uzytkownicy odradzali ich zakup bo rzekomo nawet taki za 3k zl popsuje dzwiek kolumn..no wiec zamierzam to podpiac do tv takze poprzez 2RCA - 2RCA mam nadzieje ze mi sie uda mysle ze tez moglbys zaryzykowac z podstawkowymi do takiego metrazu chociaz niektorzy calkiem takie rozwiazanie odradza a ja na przekor kupilem i chce zobaczyc jak to zagra bo co prawda jeszcze wzmacniacza nie zakupilem dopiero wybralem ale kolumny juz stoja u mnie, co do polecania kolumn to moglbym CI polecac jak inni a wez to tamto, ja Ci sugeruje przesluchac nagran z kolumn na youtube wiadomo ze to nie to samo co na zywo ale zbierajac z wszelkich zrodel sztrzepowe info mozna dojsc juz do jakis konkluzji i wybrac sprzet pod własne ucho bo tym powinienes sie kierowac,

przy ocenie jak graja kolumny kierowalem sie np takim filmikiem vincent sv 400 + heco victa 500 - YouTube i wiem ze jakosciowo kolumny mnie nie zawiodą bo z filmiku widac ze coniebadz potrafia grać a nie tylko lupać jak niejakie altusy wszelkiej maści, co do wiezy to dobre sa pianocrafta ale nie wiem czy z takich malych kolumienek bylbys zadowolony ja ostatnio kupilem komputerowe modecom hf56 i zwrocilem bo poza sopranem to niczego nie prezentowaly mam nadzieje ze podlogowe zagrają miesiściej i bardziej jakosciowo niz te ktore zwrocilem bo lepszy od nich okazal sie zestaw 2.1 logitecha ktory posiadam, jesli nie bede zadowolony to sprzedaje to i biore cos innego taka kolej rzeczy jak nie ma sie gdzie odsluchac mam ze 100km do wiekszego miasta nie wiem jakie sa Twoje preferencje ale polecam CI wlasnie jakies podstawkowe kolumny + wzmacniacz marantz harman kardon ponoc sa najbardziej muzykalne ale ja wybralem yamahe bo jest dynamiczna itd w podstawkowych moze brakowac CI basu a wtedy potrzeba bedzie jeszcze subwoofer a nie wiem czy masz na niego miejsce a i pieniadze to ze tysiac zl za takiego suba trzeba wydac pozdrawiam
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ocenianie jakości kolumn lub innych komponentów na podstawie filmików na YouTube mocno niepoważne jest ,ma się to nijak do ich faktycznych możliwości ,takie "seansy filmowe" można traktować jedynie jako ciekawostkę

W małych metrażach lepiej sprawdzą się kolumny podstawkowe - właśnie w takim celu są robione ,duże kolumny nie zabrzmią dobrze dźwięk się po prostu "zdusi"
Vincent to producent naprawdę dobrych urządzeń ,dla przykładu wzmacniacz SV 226 jest jednym z lepiej brzmiących urządzeń ,pomimo że już nie produkowany wiele współczesnych wzmacniaczy "kładzie na łopatki" .Heco Victa jest budżetową linią kolumn więc partnerów dla nich lepiej poszukać w innych przedziałach cenowych
 

jorket

New member
przemko dzieki za odpowiedz, otoz co do filmikow z youtube to pisalem ze to nie to samo co na zywo ale jako ciekawostka uzupelniajaca reszte informacji moze wystepowac moim zdaniem, co do vincenta to nie moj budzet pisalem ze wybralem yamahe ax700 szkoda ze nie udzieliles sie zalozonym przeze mnie temacie na forum toz pod tym postem, szukalem w nim wzmacniacza dla siebie co do podlogowych kolumn to mysle ze sie nie zawiode na nich w takim metrazu bede ich sluchal cicho jak juz wspomnialem mysle ze dzwiek sie wtedy nie pokiełbasi zreszta wszystko sprawdze i najwyzej odstrzedam je jak juz wspominalem mialem hf56 i byly za male do mojego pokoju a to coś ala podstawkowe wydaje mi sie pozdr
 

trecer1

New member
Ok ja jestem bardziej za kolumnami podstawkowymi.... tylko jakie wybrać? I co do nich?

Co powiecie o takim zestawie? Jest wart swojej ceny? Czy polecicie coś innego....
NOWY

ZESTAW STEREOFONICZNY

AMPLITUNER STEREO HARMAN KARDON

HK 3390

PARA KOLUMN WHARFEDALE

DIAMOND 10.1
 

dynia

New member
Niestety kolego z tego budżetu nie wiele wykroisz. Moja subiektywna rada:
poszukaj w okolicy sprawdzonego komisu i kup używany wzmak i cd (Rotel, Nad itp) Ze sprzętem udaj się do najbliższego sklepu HiFi, poproś o prezentację kolumn do 2000zł (pomyśl o ratach) i ......słuchaj, słuchaj, słuchaj, ...... ŻADNE MĄDRE RADY FORUMOWYCH MĄDRALI NIE ZASTĄPIĄ TWOJEGO SŁUCHU !!!!!!!!!!
 

trecer1

New member
Tylko wiesz kolego.... ponieważ jestem laikiem to i słuchanie mi za duzo nie pomoże bo wcisnie mi ktoś coś słabego za dużą kase (porównując jakość do ceny). Dlatego szepram fora z nadzieją że ktoś coś doradzi. Bo na prawdę nie wiem jakie małe kolumny dadzą dobry dziwek i czym to napędzić
 

jorket

New member
trecer, nie napisaleś nawet na jakiej muzyce Ci zalezy.. mysle ze z podstawkowych Monitor Audio BX2 dadza dobry dzwiek, lub moze dali concept 2, tylko musialbys inny tanszy wzmacniacz wybrac uzywke, bo jak kupisz taki o ktorym piszesz to pozostanie Ci 400zl na glosniki a za ta cene to kupisz te diamondy chyba ze z licytacji jaka teraz trwa na allegro a gdzie jeszcze stojaki do tego?
 
Ostatnia edycja:

dynia

New member
Powtórzę raz jeszcze: słuchaj, słuchaj, słuchaj. Ktoś Ci tutaj poleca (ostatni post) dwa całkowicie odmienne w charakterze głośniki i co Ci z takiej informacji? Czy zapytasz się jakie jabłko jest najsmaczniejsze ? Nie, bo dla każdego inne jabłko będzie smakowało inaczej. Tak samo jest z dźwiękiem. KAŻDY LUBI COŚ INNEGO. I nie ma to mądrych Ziutków z forum. Czy myślisz, że będą znali wszystkie możliwe kombinacje wzmacniaczy i kolumn? Naczytali się opisów testów itp. Są monitory, które grają pełniejszym dźwiękiem niż niejedne podłogówki a są i podłogówki subtelne jak nie jeden monitor. No i akustyka Twojego pokoju..... to, że 12 m to nie wiele znaczy.
Z jakich okolic pochodzisz? Pomogę Ci w wyborze najbardziej godnego zaufania sklepu.
 

trecer1

New member
I wlasnie o to chodzi... Jak piszesz jedne podstawkowe kolumny będą grąły lepiej od nie których kolumn podłogowych. A że ja się nie znam, próbuję więc zasięgnąć porady na forum. Jestem zielony w tym, chce po prostu nie wyrzucić pieniędzy w błoto i kupić adekwatny sprzęt do mojego funduszu.

Pochodzę z Lublina.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli jesteś z Lublina to sprawa jest prosta ,Roman Słomski z salonu Meloman jest bardzo elastyczny jeżeli chodzi o ceny więc można sporo zaoszczędzić ,wybór jest duży .. zakładając że kupujemy dwa komponenty - wzmacniacz + kolumny to może 1800zł wystarczy
Dobrym wyborem wzmacniacza może być Denon PMA 520 AE powinieneś go mieć za 1000zł zostaje jakieś 800zł na kolumny może JBL ES 20 /ES 30 - tutaj akurat brzmienie będzie dynamiczne do filmów i gier z konsoli się nada ,a i muzyka zabrzmi nieźle ,albo Roth Oli 20 ,Tanoy Mercury V1 ,Wharfedale Diamond 12.1 - tutaj brzmienie będzie "lżejsze" ale lepiej poukładane .Umów się na odsłuch, weź z domu 2-3 ulubione płyty z muzyką i posłuchaj tych zestawień
 

bojan76

New member
I sprawdź przy okazji jaki masz słuch :). Dam swój przykład. Ja przez wiele lat miałem tak, że lubiłem w trakcie słuchania muzyki trochę podbić soprany. Dziwna rzecz z pozoru bo zwykle ludzie lubią basy podnosić. Okazało się przy okazji badania słuchu, że mam ubytki na wysokich częstotliwościach. Po prostu słyszę słabiej soprany. Proponuje zatem każdemu kupującemu sprzęt audio najpierw zrobić porządne badania słuchu żeby lepiej dopasować sprzęt do możliwości własnego aparatu słuchowego :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dynia

New member
Tak jak już ktoś napisał w Lublinie masz Melomana a jest jeszcze JTP. Zajdź do obu, pogadaj, posłuchaj, może uda się wypożyczyć do domu aby odsłuchać w swoim pomieszczeniu - akustyka w obu sklepach będzie na pewno inna niż u Ciebie w domu.
Jeżeli chodzi o dobór sprzętu to przeanalizuj to co chcę Ci przekazać. Ktoś poleci Ci np. JBL bo lubi brzmienie tej marki, innemu będzie się podobał np. Boston (dwa całkiem inne brzmienia). Kto będzie miał rację? Upraszczam, bo nie piszę o elektronice, kablach czy akustyce. Po kilku odsłuchach w sklepach przestaniesz być całkowitym laikiem i będziesz wiedział czego szukać.
Nie daj się nabierać też na pytania w stylu ile metrów ma pokój. Jak porównać akustycznie pokój 12m2 wysoki na 3 m z pokojem 25 m z otwartą klatką schodową i np skośnym sufitem?
Jak najmniej czytaj a jak najwięcej słuchaj.
 

korabek

New member
<< Czego potrzebuje.... otóż sam do końca nie wiem, ponieważ jestem laikiem w tych sprawach.>>
<< A że ja się nie znam, próbuję więc zasięgnąć porady na forum. Jestem zielony w tym, chce po prostu nie wyrzucić pieniędzy w błoto i kupić adekwatny sprzęt do mojego funduszu.>>
...więc daj sobie spokój z wszelkimi odsłuchami - czy to w sklepie, czy też w domu. Kombinujesz, jakbyś w kombinacie pracował. Skieruj to pytanie do kolegi "blackninjia". Nie.. nie jest to link sponsorowany, ale "on" naprawdę ma dużą wiedzę w tym temacie.
 
Do góry