Nagłośnienie lokalu

mac79

New member
Witam,
prosiłbym o porady w kwestii nagłośnienia lokalu (pizzerio-restauracja/imprezy okolicznościowe)
Niestety budżet nie pozwala wynajmować profesjonalnej firmy, póki co chcemy poradzić sobie "domowymi sprzętami".
Krótki opis budynku:
Stary budynek z czerwonej cegły, strop drewniany, wysokość ~4m.
2 piętra po 150m2.

1. Jakie głośniki ?
Jak to w restauracji, muzyka musi robić tło, ludzie muszą mieć możliwość porozmawiania.
Ale chciałbym aby muza była "miękka", przyjemna, nie powodująca wzdęć po jedzeniu :)
No i jeśli będzie okazja, aby dało się co nieco podgłośnić.
Póki co myślałem o 2 parach na piętro(4szt na 150m2)

2. Jaki wzmacniacz/amplituner ?
Z tego co widziałem, Yamaha ma obsługe 2 par głośników A-B, idealnie na rozdzielenie pięter.
Niektóre modele mają także obsługę stref. Także fajna sprawa jeśli by zaistniała potrzeba rozdzielenia typu muzyki na obu piętrach.

3. Jakie kable ? Niestety odległości będą ogromne.

4. Budżet ? Hmm, fajnie by było zmieścić się w 5tys.


Serdecznie dziękuje za wszelakie porady,
pozdrawiam
 

tomik696

New member
kolego mysle ze lepiej kupic jakis piec estradowy i do tego kolumny niz bawic sie w w domowe stereo..
miałem kiedys knajpke .. i tak nagłasniałem pomieszcenia i imprezy tehno..
 
I

irek6311

Guest
2x Yamaha SA-700 lub Yamaha AX-720 spięte w pętli i Altus140 do tego ,
brzmienie może nie rewelacyjne ale w takim pomieszczeniu się Altus140 sprawdzi ,
tak poza tym będzie tanio a z czasem porządny sprzęt dokupisz .
 

mac79

New member
nie no przerażacie mnie z tym sprzętem, tak jak pisałem, główny cel to restauracja, czyli robienie tła...
jeśli zdarzy się jakaś impreza okolicznościowa czyli komunia, imieniny, to chce aby to wydaliło na monitorach, niż na sprzęcie estradowym...
 

adamllca

New member
Bez reklam
w takim metrazu to proponuje kup klipsch rf 82 i wmacniacz tutaj basowo bedzie lepiej niz maestro i siesta
 
I

irek6311

Guest
Jak nastrojowa muzyka tylko to 6/8 monitorów na salę i sub gdzieś w kącie ,
na Allegro jakieś tanie wzmacniacze 4 sztuki i jak to połączysz to z kilku punktów będzie szło tym sterować (jak jedna marka na pilot to luz) .
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Do lokalu to małe estradówki i do tego końcówka mocy. Wyjdzie taniej i będzie głośniej.
ot i cała prawda,końcówkę za 800 pln kupisz,2*400w do tego 2 *300 kolumny estrada oczywiście i suba jak dodasz to szok na ten metraż.albo kolumne basową,jedna mocna końcówka pociągnie ci suba i kolumny.nie baw się w sprzęt typu klipsch bo szkoda kasy do lokalu,do lokalu tylko estrada,a jak chcesz konkretne tematy to na priv napisz
 
Do góry