Nagłośnienie do salonu

DRjacek

New member
Witam, jestem nowy na forum i pozdrawiam wszystkich.
Mianowicie szukam pomocy w wyborze nagłośnienia do moje salonu. Sprzęt będzie podłączony do tv, głownie słucham muzyki z youtube oraz oglądam seriale i filmy (50/50). Od roku aby wzmocnić dźwięk z tv podłączyłem do niego głośniki komputerowe Creativ t6060- tylko stereo i sub. Mankament polega na tym, że bardzo słabo słyszę dialogi w filmach i muszę podkręcać głośność. Jeżeli chodzi o muzykę, wydawało mi się, że jest ok, dopóki nie usłyszałem jak u kumpla gra przenośny głośnik- JBL charge 3. Takie małe coś a wrażenia o niebo lepsze niż z mojej prowizorki.

Salon otwarty 7x8m, kanapa przed tv ok 3,5m. Żona w kuchni czasem słucha radia puszczonego przez moją prowizorkę.


Lubię bass, fajnie byłoby dobrać nagłośnienie z subwooferem.

Jaki typ nagłośnienia wybrać? Soundbar? Stereo 2.0? 2.1? Nie interesują mnie zestawy surround- nie mam możliwości ukryć kabli.

Budżet najlepiej koło 2000zł, mogę dołożyć jeżeli będzie warto.
Interesuje mnie nowy sprzęt.

Serdecznie proszę was o pomoc w dobrym ulokowaniu kapitału:)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Salon duzy i jezeli gole sciany to moze byc bardzo duzy poglos. Mam tez duzy salon i glosniki jamo S608 bardzo slabo graly dialogi bardzo nie zrozumiale. Wiec odrazu ostrzegam przed slabej jakosci glosnikami.

Proponuje albo rozejrzec sie za jakims dobrym soundbarem

Albo kupic jakies lepsze wieksze glosniki. Jak musza byc nowe to moze pylon pearl 25 ale wzmacniacz musialbys szukac jakis uzywany.

Ps.
To tylko luzna rada, nie sluchalem nigdy Pylonow wiec nie wiem jak graja, opinie sa bardzo dobre. Glosniki JAMO s608 mam u siebie i tego typu kolumny najprawdopodobniej u ciebie sie nie sprawdza.

NAJWAZNIEJSZE w twoim wypadku to pojsc do salonu posluchac i kilka zestawow i obowiazkowo wziasc do domu aby zobaczyc jak u ciebie zagra.

Aczkolwiek w tej cenie chyba soundbar wyda z siebie najlepszy dzwiek.
 

DRjacek

New member
Salon mam połączony z kuchnią i korytarzem.
Przeglądałem trochę ofert w necie i fajny wydaje się JBL bar 3.1 ale żadnych opinii o nim nie znalazłem.
Będę niedługo w Warszawie, do jakiego sklepu się udać?
 
Do góry