nagła utrata siły sygnału do 12%.

darosław

New member
Witam. Kupiłem N-kę, antena nowa 80-tka: TechniSat, konwerter Twin: firmy "Begli", jestem w trakcie ustawiania anteny bo jakość mam jeszcze 0. Dziś po włączeniu dekodera chciałem dalej ustawiać antenę, niczego nie zdążyłem jeszcze ruszyć a siła sygnału z 81-89% , spadła mi dziś na dwóch kablach do około 12%. Co mogło się stać?
Nadmienię że w nocy spadł deszcz ale złączki są suche, sprawdziłem jeszcze raz połączenia końcówek i kable - jest wszystko OK. Czy to wina konwertera? Czy wilgotne powietrze tak osłabia sygnał w kablu? Czy może padł dekoder?
PS> Jak podłączam do jednego z kabli stary konwerter Philips siła sygnału wzrasta do 36%.
Proszę o pomoc!
 

cureman

Active member
Bez reklam
Mam ten sam problem tuner z 1tb N-ki .Na poczatku sila sygnalu 67 a teraz spadla do 33 .Sam nie wiem czemu-poczytaj moj temat.Pozdrawiam.
 

buczo81

New member
Witam. Kupiłem N-kę, antena nowa 80-tka: TechniSat, konwerter Twin: firmy "Begli", jestem w trakcie ustawiania anteny bo jakość mam jeszcze 0. Dziś po włączeniu dekodera chciałem dalej ustawiać antenę, niczego nie zdążyłem jeszcze ruszyć a siła sygnału z 81-89% , spadła mi dziś na dwóch kablach do około 12%. Co mogło się stać?
Nadmienię że w nocy spadł deszcz ale złączki są suche, sprawdziłem jeszcze raz połączenia końcówek i kable - jest wszystko OK. Czy to wina konwertera? Czy wilgotne powietrze tak osłabia sygnał w kablu? Czy może padł dekoder?
PS> Jak podłączam do jednego z kabli stary konwerter Philips siła sygnału wzrasta do 36%.
Proszę o pomoc!

Parametr siły nie jest aż taki ważny, świadczy tylko o poprawności połączeń. Jeżeli chcesz się przekonać to weź podłącz konwerter i połóż w pokoju będziesz też miej jakąś siłę.
Parametr jakości jest ważny. Jak wstępnie ustawisz antene tak że pobierze się lista kanałów, dostrój sygnał na kanale np BBC HD, tzn menu i disgnostyka.
Jak by co pytaj.
 

darosław

New member
Parametr siły nie jest aż taki ważny, świadczy tylko o poprawności połączeń. Jeżeli chcesz się przekonać to weź podłącz konwerter i połóż w pokoju będziesz też miej jakąś siłę.
Parametr jakości jest ważny. Jak wstępnie ustawisz antene tak że pobierze się lista kanałów, dostrój sygnał na kanale np BBC HD, tzn menu i disgnostyka.
Jak by co pytaj.
Rozumiem. Ale czy z siłą na poziome 20%-30% ustawiając antenę złapię odpowiednią jakość? Inaczej mowiąc czy jest sens ustawiania anteny gdy tak mi spadła siła sygnału?
 

bluray

Banned
Porada ostatniej szansy:
Może ptaszek zrobił Ci kupkę ?
To nie jest żart.

Bywam u sąsiada. Nie wolno palić. Więc wychodzę na out.
Macham rączką nad konwerterem a oni w środku dostają szału.
 

darosław

New member
Tak, złapiesz chodz ustawianie anteny wbrew pozorom dołatwych nie należy. Robiłeś to już kiedyś ?
Nie - znam pewne teoretyczne zasady i wiem że to nie jest łatwe. Spróbuję jutro.
Ciekawi mnie dlaczego nastąpił taki duży spadek siły sygnału- przecież połączeń kabli nie ruszałem?
 

buczo81

New member
Nie - znam pewne teoretyczne zasady i wiem że to nie jest łatwe. Spróbuję jutro.
Ciekawi mnie dlaczego nastąpił taki duży spadek siły sygnału- przecież połączeń kabli nie ruszałem?

Nie przejmuj się tym, parametr jakości niech będzie dla Ciebie ważny.
Cierpliowści i napewno się uda.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
@cureman
Jak masz problemy z odbiorem przy ''byle deszczu'',to wymień konwerter.Od siebie polecam Inverto.

ps.
Słaba jakość siły nie ma znaczenia.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Panowie, każdy pisze że ustawienie anteny nie jest proste. Umawia się specjalistów, kupuje mierniki itp. Ja mam czaszę Corab i konwerter Inverto, ustawiałem z ojcem na "czuja", czyli stary kręcił anteną i jak złapałem sygnał umieściłem antenę w uchwycie i powolutku po cm kręciliśmy. Ustawiałem ok 60 min i mam jakość i siłę ok 100%. Tak jak pisałem w innym poście zależy też od dekodera, bo na poprzednim miałem po ok. 86%, ale to też kwestia siły danego kanału. Nic mi nie klatkuje i zrywa nawet przy złej pogodzie. Więc trochę czasu i samozaparcia a da się wszystko samemu ustawić. Co do spadku jakości czy siły to może być mało stabilne zamocowanie, wystarczy 1cm w prawo lub w lewo a sygnał diametralnie spada.
 

darosław

New member
@cureman
Jak masz problemy z odbiorem przy ''byle deszczu'',to wymień konwerter.Od siebie polecam Inverto.

ps.
Słaba jakość siły nie ma znaczenia.
Zawołałem fachowca, stwierdził ze lipny konwerter, założył mój stary prod. Philipsa (po WizjaTV) i N-ka śmiga!!!
Polecił mi jeszcze zmianę kabli i styków na lepsze i będzie OK.
Dziękuję Wam za wsparcie !!!!
 
Do góry