Nadchodzi TCL DP660 w czystej formule, Z ANdroidem 7,0.

intrak

New member
Soft 509, standardowo, tak jak od czasu każdego romu dodanego na forum.
"Brak obrazu i dźwięku", kiedy zaglądam w kanał/diagnostyka kanału to siła i jakość 100%, wszystkie informacje są widoczne dla głowicy, ale softu to nie interesuje i nie wygeneruje kanału. ;) Restart tego cuda i znowu wszystko jest w porządku, przez jakieś najbliższe parę godzin. Na infolinii słyszałem że to niby brak modułu CI+, w co wątpie, bo nawet kanały nie kodowane potrafią 'znikać' (po prostu ubija daną częstotliwość).
 

intrak

New member
Ok, jeszcze ciekawiej. Jest dźwięk, obraz znika na każdym kanale po 4-5 godzinach działania.
Piszę po świętach o zwrot pieniędzy, to już drugie zgłoszenie serwisowe, po trzecim razie należy się zwrot jak producent nie umie sobie poradzić z gównianym softem.

Szczerze TCL polecam ale jako tablet, jako tv z modułem CI jest totalnie beznadziejny.
 

klop11

New member
Intrak, ja mam TV od UPC z kartą CI. Wszystko w miarę śmiga. Jedyny problem to kodeki polskich znaków w EPG oraz przełączanie kanałów czasami nie działa. Jestem na wersji v373.
 

intrak

New member
U mnie nie jest problemem moduł CI, mam 3 na podmianę, soft jest skopany. Sygnał na kanałach nie kodowanych też nie 'przechodzi' po zawieszeniu się tego urządzenia.
Problem w tym że jest updateowany SOFTware a nie FIRMware do głowicy, cudownie że jest Amazon Alexa obsługiwana, ale co w związku z tym. Mi TCL co chwile proponuje z serwisu wizytę pana technika 'z nowym oprogramowaniem'. Przyjdzie facet z softem z oficjalnej strony i tyle. Raz już była wizyta takowego Pana. Na Androidzie 7 jak był problem z przygaszaniem obrazu to występował to nie tylko na DTV ale też na portach HDMI. Przyszła akutalka do 8 i akurat jeden problem mniej.
Albo mam skopaną płytę główną i już.. Może po prostu jest coś nie tak z elektroniką..
 

klop11

New member
olgierdw, zmieniłem język z polskiego na czeski w kanał->Teletekst->język cyfrowego teletekstu. Nic to nie dało. W zakładce język dekodowania stron mam tylko: Zachód, Wchodni, Rosyjski, Arabski/hebrajski, Perski, Arabski, Białoruski. Przeklikałem wszystkie łącznie z resetami i polski znaków brak. Mógłbyś powiedzieć w którym miejscu zmienić na czeski?
 

klop11

New member
Kiki, odpisz na forum chyba po to jest. Prawdopodobieństwo że ktoś może mieć podobnie jest duże. To także pomoc dla innych w przyszłości .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy ma inne potrzeby, to ogarnia Marek.
Kto chce rozmawia z nim, kto nie chce musi sam się męczyć.

Kalibracja od zawsze jest dla niebieskich członków forum.
Zaloguj się w Klubie HDTV.
 

barbas25

New member
Kalibracja, którą otrzymałem, dotyczy trybu nocnego bez światła. Zazwyczaj widzę telewizor zawsze z włączonym światłem iw ciągu dnia zwykle mam pomieszczenie ze światłem o około 20 cm w ciemno, co byłoby najlepszą kalibracją dla mojej sytuacji.
Dziękuję
 

Ernst Erpel

New member
program list

is there a possibility to save the program list on usb, so that after a firmware update does not have to be re-sorted and stored. I have model 50DP660.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Czy ktoś mógłby napisać jak wykonać update softu w TCL DP660?

który raz to trzeba pisać, jest przycisk szukaj na forum. Nawet instrukcja telewizora to podaje...
Nawet nie napisałeś jaką metodą chcesz aktualizować bo są co najmniej trzy.
Co już masz? Jakie pliki?

Czarodziejska kula słabo działa w zgadywaniu o co chodzi.

Edycja: najprostszy sposób to w menu telewizora.
Niestety tam sprawdza względem dość starych wersji publicznie udostępnionych przez TCL
 
Ostatnia edycja:

Deggial

New member
A takie pytanie z innej beczki. Orientuje się ktoś jak wygląda kwestia USB Recording w tym telewizorze, są może jakieś możliwości?
 
Do góry