Nad t778

towalski

Member
Jako, że nie ma jeszcze takiego tematu to zacznę pierwszy. Tymczasowo (docelowo?) mam ten amplituner. Celowałem w Arcam avr30 do kina i Cambridge Audio do stereo, ale został mi ten amplituner polecony przez znajomego, który handluje AV, jako że NAD "pchnął wzmacniacze klasy D o rok świetlny" więc - wziąłem, bo stracić nie stracę, najwyżej sprzedam. AVR30 znam, jest to na pewno klasa sama w sobie - bez dwóch zdań. Do stereo chciałem Cambridge 851w + streamer sieciowy (jeszcze nie wybrałem). Więc NAD to opcja za duuuużo mniejsze pieniądze. Na AVSforum został bardzo podobnie oceniony jak Arcam, więc - nie może źle.
Pierwsze wrażenia w stereo - bardzo pozytywne. Jestem pod wrażeniem. Gram na Audiovectorach QR5, dosyć łatwo napędzanych kolumnach, więc NAD radzi sobie bez problemu. Jest siła, precyzja - na koncercie Hansa Zimmera Live in Prague (czy to Tidal czy koncert 7.1.2) każdy instrument jest świetnie i doskonale słyszalny. Dynamika też na bardzo duży plus. Dźwięk jest wyraźny i czysty. Stereo jest na pewno mocnym punktem NADa. Planuję jeszcze koncert John Williams: In Vienna, ale to ze znajomym, który bardzo lubi Williamsa i go dużo słucha, więc on będzie lepszym recenzentem niż ja.

Co do kina - póki co próbuję ustawić dobrze Dirac Live, bo
a) albo coś źle robię
b) nie znam się na Dirac Live
c) Dirac źle ustawia krzywą)
d) potrzebuję instrukcji
nie podoba mi się scena, jak się tworzy po kalibracji Diraciem Live. Zdecydowanie bardziej wolę moje własne ustawienia. Na Diracu w filmach brakuje dynamiki i emocji. Dźwięk nagle robi się płaski.
Ale tak jak mówię, to może być mój błąd, który popełniam. Co do dźwięku - odnoszę wrażenie lepszej sceny dźwiękowej niż to co miałem na RZ-840 - zdecydowanie bardziej jestem w filmie. Dźwięk bardziej mnie otacza, jest bardziej dynamiczny, pełniejszy.

Jestem ciekawy waszych opinii, może ktoś do tematu czy Diraca wrzuci coś od siebie, co pomoże mi się z nim uporać, bo póki co - zdecydowanie na minus.

Pozdrawiam
 

Siloss

New member
Witam serdecznie!
Właśnie złożyłem zamówienie na ten sam model. Czy powiodło Ci się z tym direc live'em? Szukam właśnie pomocy w doborze kolumn. Najpierw dwie do stereo a za jakiś czas pozostałe. Możesz coś polecić?
Pozdrawiam Piotrek.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też kupiłem NAD T778 i jestem zadowolony z dźwięku i obsługi przez apps BluOS. Brakuje mi tylko włączania i przede wszystkim wyłączania przez aplikacje i można by tego wielkiego pilota schować. Bawię się teraz z Dirac Live i postanowiłem dokupić mikrofon umik-1, bo ponoć daje lepszą kalibrację. Na tym fabrycznym nie jestem zadowolony. Ta krzywa obcina górę i dół, jakby wyrównuje poziom przez co dźwięk wydaje się spłaszczony i mniej dynamiczny niż w opcji OFF
instrukcja
https://live.dirac.com/content/uploads/2019/05/dirac-live-quick-start-print-version.pdf
 
Ostatnia edycja:

Siloss

New member
No jestem bardzo ciekaw czy z tym mikrofonem będzie cokolwiek lepiej. Daj znać jeśli zdecydujesz się na zakup !!
 

leszek2m

New member
Zakupiłem używanego Nada T758v3 i mam problem.Po załączeniu mam obraz a nie mam dźwięku. Po resecie amplitunera dźwięk się pojawia ale po wyłączeniu z prądu znowu brak dźwięku.Gdy robię test to dźwięk jest.Na razie nie ustawiałem Diraca.
 

Siloss

New member
Może coś w ustawieniach się zmienia. Przyjżyj się uważnie setupowi czy na wejściach jakaś opcja się nie zmienia. No i moim zdaniem koniecznie dirac live. Ewentualnie może od nowa wgrać firmware.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
No jestem bardzo ciekaw czy z tym mikrofonem będzie cokolwiek lepiej. Daj znać jeśli zdecydujesz się na zakup !!
Niestety miałeś rację, wyrzucone pieniądze, marketing i nawijanie makaronu na uszy.
W mojej ocenie umik-1 jest mniej czuły niż mikrofon z kompletu.
Te zalecane skalibrowane ustawienia są w moim odczuciu bez dynamiki, obcinają górę, obcinają dół, no cóż co kto lubi.

d647e6cb5888b338med.jpg


9d64cc22e4c0f72fmed.jpg


80be3eedaa78a034med.jpg
 

leszek2m

New member
Siloss dzięki za rady ale nie mogę znaleźć powodu braku dźwięku. Jak np komputer mam podłączony do HDMI 1 (scoure 1 )to tak mam ustawione w setupie. Gdy włączę odtwarzacz na komputerze to wyskakuje komunikat o braku audio switcher a w mikserze regulacji głośności jest odznaczony dźwięk. Firmware wgrywa się przez usb?.
 
Ostatnia edycja:

P-U-M-A

New member
Siloss dzięki za rady ale nie mogę znaleźć powodu braku dźwięku. Jak np komputer mam podłączony do HDMI 1 (scoure 1 )to tak mam ustawione w setupie. Gdy włączę odtwarzacz na komputerze to wyskakuje komunikat o braku audio switcher a w mikserze regulacji głośności jest odznaczony dźwięk. Firmware wgrywa się przez usb?.
W sieci jest dużo informacji o tym że te Nady mają sporo problemów z softem.
 

leszek2m

New member
Zawsze po restarcie zmieniłem DSP Options na DTS X. Również CEC, Lan,Bluos na załączony.
Teraz nic nie zmieniłem i po odłączeniu od prądu słychać dźwięk.
Myślę, że to był powód braku dźwięku.
Dziękuję za pomoc.
 

Siloss

New member
Niestety miałeś rację, wyrzucone pieniądze, marketing i nawijanie makaronu na uszy.
W mojej ocenie umik-1 jest mniej czuły niż mikrofon z kompletu.
Te zalecane skalibrowane ustawienia są w moim odczuciu bez dynamiki, obcinają górę, obcinają dół, no cóż co kto lubi.

Udało mi się pożyczyć umik-1 i faktycznie bardzo obcina pasmo. Coś słabo współpracuje z NADem. Po kalibracji bas rozlewa się po całym salonie.
 
Do góry