nad c375bbe czy hk 990

sprezyn

New member
Witam mam taki dylemacik a mianowicie wymieniam amplituner kina onkyo 5007 na wzmacniacz ch cial bym zapytac ludzi co slyszeli jak graja te wzmaki ktory jest lepszy zestaw bedzie na poczatku gral z jbl es 100 a pozniej mysle o zakupie monitor audio silver 10 do muzyki house dance pop czy moze cos lepszego sie znajdzie do 7tysiecy a mam jeszcze mozliwosc zakupuza 8 tysi hegla 200 czy on bedzie lepszy do tej konfiguracji jako zrodlo posluzy bluray a pozniej dac arcam ir pozdrawiam.:popcorn:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Sorki, ale to trochę dziwne pytanie. Masz do wydania 7k na wzmak i chcesz opierać się na kogoś opinii? Oba wzmaki są warte uwagi. JBL i HK to ta sama stajnia, więc się dobrze zgrają ale już z MA może być odwrotnie. Wszystko jest kwestią gustu, bo nie można powiedzieć że jeden jest dobry a drugi kiepski. Poza tym w cenie do 7k można wymienić sporo różnych klocków. Ja na Twoim miejscu bym wybrał się do dobrego salonu i przesłuchal jak najwięcej wzmaków w cenie powiedzmy 5-7k na MA lub najpierw zrobił sobie zestawienie takiej elektroniki. Na forum jeden Ci napisze kup NAD, a inny HK a jeszcze inny Rotel czy Arcam. W niczym Ci to nie pomoże, bo gust bywa różny. Niedawno w innym temacie koledze do gustu nie przypadł Hegel H80, który zbiera pochlebne opinie a bardziej się spodobał jakiś model Sony. Wejdź sobie nawet na Allegro, przefiltruj cenowo wzmacniacze, pospisuj i odsłuchaj jak najwięcej. Tylko tak będziesz wiedzial, że dokonaleś właściwego wyboru. Poza tym MA Silver a JBL ES 100 dzieli spora przepaść i to całkiem inne brzmieniowo kolumny.
 

sprezyn

New member
No tak nada sluchalem z monitor silver 10 i bylo super tylko niemam gdzie odsluchac h k 990 i dlatego pytam o roznice w dzwieku i mocy tych ktorzy mieli lub sluchali tych wzmakow a generalnie mi chodzi ktory gra dynamiczniej i ma lagodniejsza gore pozdrawiam
 

dzik87

New member
Ja miałbym coś znacznie lepszej jakośc do polecenia. Ze znacznie lepszym DACem. Do Monitor Audio pasuje.

Mianowicie. Dwie opcje audiolaba:
1.M-DAC+8200p , tutaj DAC to już inna bajka niż ten arcama. Ma dodatkowo wbudowany przedwzmacniacz i do tego dorzucasz końcówkę 8200p o sporej mocy. Wcenie się zmieścić powinno nawet bez rabatu. Z rabatem można wyhaczyć to poniżej 5k. dlatego mógłbyś wziąć pod uwagę drugą opcję. Już bardziej rozbudowaną. Konkretnie:

2. M-DAC + dwa monobloki aduiolaba. Po rabacie powinieneś się zmieścić w budżecie. To byłby już zestaw ze sporym zapasem dla drogich kolumn za kilkanaście tys sztuka.

Ewentualnie trzecia opcja, nad którą ja się zastanawiam, pomiędzy opcją nr. 1. Zestaw analogiczny do audiolaba ale Musical Fidelity, który jest jeszcze jutro w prmocji http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/116021-m-dac-8200p-va-musical-fidelity-m1sdac-m1-pwr.html

Co do hk990, pisałem z branża i okazało się, że jego mocną stroną jest głownie moc ale odnośnie zestawu audiolaba zostało jasno powiedziane, że to klasa wyżej. A co do NADA to sporo czytałem i zniechęcają mnie opinie niektórych użytkowników i ludzi z branży.


Tutaj test M-DACa http://audio.com.pl/testy/audiolab-m-dac:25

będą potrzebne jeszcze kable, do połączenia M-Dac z końcówką mocy. Dwa niezależne salony poleciły mi do zestawu Audiolaba te http://www.elektropunkt.pl/opis/chord_chameleon_vee_3_0_5m_-_transport_gratis/15939 od tej ceny jeszcze rabat można dostać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry