NAD C315 BEE Vs Marantz PM 5003

effen

New member
Witajcie.

Przymierzam się do kupna budżetowego zestawu stereo...
Przeglądając internet znalazłem 2 zestawy które mnie zainteresowały...

1) Marantz PM5003 + CD5003 + B&W685
2 NAD C315BEE / C515BEE + Focal 706V

Słyszałem, że B&W 685 najlepiej grają z wzmacniaczami o nieco wyższej mocy i przy pm5003 (40W) wyraźnie można odczuć niedobór mocy w połączeniu z tymi głośniczkami..

A co 2 zestawu czy przy ok 13 m2 nie lepiej pomyśleć o Focal 705V??

Muzyka to rock/pop z przewagą tego pierwszego, czasem elektronika.

Z góry dziękuję za wszelkie rady :)
 
Ostatnia edycja:

arczik

New member
nie odpowiem Ci do konca aczkolwiek 685 obsluchalem dobrze i maja fajna scene,ladny bas i niestety nie wiem jak graja z marantzem ale posiadam od niedawna ww nad'a i hulal z 685tkami zacnie. jestem laikiem wydaje mi sie ale nad ladnie je zmiekczal nie tracac dynamiki jednoczesznie, w porownaniu z moim ampli Onkyo 805 to niebo a ziemia.
( a mowia ze 805 ma swietny tor stereo)
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

Marantz PM5003 + CD5003 + B&W685 polecam taki zestawik :) znajomy ma bardzo podobnie i też B&W685 i jest bardzo zadowolony ;]
 

skipper

New member
Mam tego Marantza PM + CD 5003, grają z Kef IQ90, jak dla mnie poprostu super. Co do mocy to w jakiejś audio-gazecie podczas testów wyszło im więcej niż te 2x40W. Ja braku mocy nie odczuwam, na marginesie, to nie wiem jak można słuchac tak głośno muzyki żeby wykozystać np 2x100W? W moim przypadku gałka przy normalnym słuchaniu jest na godzinie 9-10, jak chcę naprawdę głośno to 11-12, nigdy więcej. Poza tym, te wszystkie "tanie" NAD-y są poprostu obrzydliwe nie wiem jak można takie coś postawic na widoku?
 

pejotpe

New member
Bez reklam

Może i paskudne, ale za to jak grają... Ja akurat dorzuciłem do C325BEE, bo ma znacznie większą moc na kanał niż deklarowane 50W (z testów wynikało, że powyżej 90W bez słyszalnych zniekształceń).
Co do wykorzystania mocy - nikt normalny raczej nie próbuje rozbujać wzmaka do 100W/kanał (inaczej szybko będzie potrzebował aparatu słuchowego - zwłaszcza w małym pomieszczeniu, no, chyba, że ma kolumny o marnej efektywności), ale ta moc przydaje się, jako chwilowa do mocniejszego efektu (uderzenie całej orkiestry wymaga znacznie więcej mocy niż mruczenie chóru). U mnie NAD jest w parze z Dali Ikon 6 i w muzyce klasycznej gra to naprawdę zacnie na 20m^2 (średnia zmierzona moc to jakieś 40W na tor stereo)...
 

skipper

New member
Może i grają ale paskudne sa i basta :). Dodam jeszcze, że raczej słucham jazzu, klasyki, wokali, ogólnie spokojnej muzy. Fakt że przy ostrzejszym graniu jest... hmm nie jest tak super jak w jazzie.
A co do wyglądu to już mam takiego zajoba że jak szukałem sprzętu to zaczynałem właśnie od niego - wyglądu. I tak nie da się wszystkiego przesłuchać więc trzeba od czegoś zacząć. Wyobraziłem sobie że 3 klocki będą stały obok siebie i niestety wyższe modele Marantza jak i innych firm odpadły bo klocki były innej wysokości. Udało mi się znaleźć tylko 3 komplety, gdzie tuner cd i wzmak był takie same na wysokość (ten Marantz, Carat i chyba Primare) ten ostatni troszke drogi, Carat nie znany, drogi i świecił na niebiesko jak choinka w Boże Narodzenie więc został najtańszy, najładniejszy, najlepszy Marantz. I tej wersji będę sie trzymal :)
Pozdro
 
Do góry