Nad c 375 bee

peterka1000

Member
Bez reklam
Pisze w dziale Stereo ponieważ zrewidowałem swoje potrzeby i doszedłem do wniosku że zakup Maranza 5007 kiedy to słucha się kina domowego raz na ruski rok mija się z celem . Pozatym byłem w sklepie i miałem okazje posłuchać jak to śmiga . Zrewidowałem również kwotę jaką przeznacze na sprzęt , bo jednak ten tani jest jaki jest . Oczywiście budżetu nie mam z gumy ale wybór padł na NAD C 375 BEE . Już go zamówiłem . Pokój w którym będe to słuchał niestety nie należy do przestrzeni audiofilskich bo jest dość mały bo tylko 10m2 . :) . Więc w grę wchodzą tylko monitory lub kolumny zamknięte . Jedyne co słuchałem w sklepie i co jestem wstanie zaakceptować z tego co tam mieli akurat to monitory Dynaudio Focus 160 . Ale nie wiem czy nie za duże do takiego metrażu . Jak ktoś ma jakąś ciekawą koncepcję to słucham . Tylko proszę wypowiadać się rzeczowo , a nie tak jak w dziale kino domowe zwłaszcza na końcu z bezsensownymi przepychankami bo to nie ma sensu . Dodam że chciałbym się zmieścić w kwocie max między 7000 a 8000 za głośniki . Jak ktoś ma podobny metraż lub sprzęt to proszę coś ciekawego zasugerować . Pozdrawiam
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Wybór padł na Nada z tego powodu że o ile ja osobiście nie znam się zabardzo na sprzęcie to mam kumpla co jest rasowym audiofilem , ma sprzęt za dużą kase i zna sie na każdym sprzęcie . Po pierwsze powiedział mi że wszelkiego rodzaju Maranze , YAMACHY , Denony , HK, czy inne takie są klasycznymi masówkami . Natomiast NAD jest firmą nie masową , która to skupia się nie na pierdołach tylko na jakości użytych podzespołów, a nie na samej medialności czy bzdurnych dodatkach jak wyśeitlacz etc. Oczywiście powiedział mi że są lepsze sprzęty ale nie za taką kase jak Arkam , czy inne .Ale w klasie kasa jakość nie ma NAD sobie równych .Do tego powiedział mi że ten Wzmak wysteruje każdą kolumne bo ma zapas prądowy i nic go nie przystawi . Powtarzam to są jego słowa nie moje , a że znam go kupe lat nie mam powodu sądzić że kłamie . Zresztą słuchałem właśnie tego wzmacniacza i zjadł Maranza nawet serii 7007 na śniadanie . Ja słuchałem go tylko w zasadzie na monitorach gdyż z racji takiego a nie innego pokoju nie zawracam sobie głowy podłogówkami . No i dlatego minn wybór padł na Dynaudio bo są to markowe i całkowicie nie tanie Chińskie kolumienki jak reszta tych populistycznych jakie są w sprzedaży . Porównywałem ze wszystkimi co mieli monitorami czyli KEF , MA , DALI , Paradigmy. I faktycznie Focusy grały ładniej i są wykonane pięknie . Natomiast kumpel nie potrafi mi powiedzieć jakie mam dobrać dokładnie bo nie miał czasu wpaść do mnie i ze mną posłuchać u mnie w pokoju . Powiedział tylko że muszą to być monitory lub kolumny zamknięte . Ale wszystko co on mi sugerował zaczynało się od 14000 zł w góre , więc tyle nie dam . W każdym razie jestem zdecydowany na te Focusy 160 ale boje sie że będą za duże do mojego pokoju .
 
Ostatnia edycja:

Tomasz93

Member
Wybór padł na Nada z tego powodu że o ile ja osobiście nie znam się zabardzo na sprzęcie to mam kumpla co jest rasowym audiofilem , ma sprzęt za dużą kase i zna sie na każdym sprzęcie . Po pierwsze powiedział mi że wszelkiego rodzaju Maranze , YAMACHY , Denony , HK, czy inne takie są klasycznymi masówkami . Natomiast NAD jest firmą nie masową , która to skupia się nie na pierdołach tylko na jakości użytych podzespołów, a nie na samej medialności czy bzdurnych dodatkach jak wyśeitlacz etc.

Nie chcę tutaj toczyć sporów, ale nie zgadzam się z taką opinią. Dla mnie NAD jest taką samą masówką jak Yamaha, Denon, Marantz itp. i niczym nie wyróżnia się na tle wymienionych przez Twojego kolegę firm. Ale to jego opinia i ma do niej całkowite prawo:)

Ja słuchałem go tylko w zasadzie na monitorach gdyż z racji takiego a nie innego pokoju nie zawracam sobie głowy podłogówkami . No i dlatego minn wybór padł na Dynaudio bo są to markowe i całkowicie nie tanie Chińskie kolumienki jak reszta tych populistycznych jakie są w sprzedaży . Porównywałem ze wszystkimi co mieli monitorami czyli KEF , MA , DALI , Paradigmy. I faktycznie Focusy grały ładniej i są wykonane pięknie . Natomiast kumpel nie potrafi mi powiedzieć jakie mam dobrać dokładnie bo nie miał czasu wpaść do mnie i ze mną posłuchać u mnie w pokoju . Powiedział tylko że muszą to być monitory lub kolumny zamknięte . Ale wszystko co on mi sugerował zaczynało się od 14000 zł w góre , więc tyle nie dam . W każdym razie jestem zdecydowany na te Focusy 160 ale boje sie że będą za duże do mojego pokoju .

Odnośnie kolumn to trudno jednoznacznie wskazać, które byłyby najlepsze. Nie napisałeś też jakiej muzyki słuchasz, jakie brzmienie preferujesz, co w nim lubisz, a czego nie itd. NAD zawsze wypadał dobrze z Paradigmami, ale jak sam napisałeś to zestawienie nie przemówiło do Ciebie.

Jeśli chodzi o mnie to lubię jak jest naturalnie, ciepło, energicznie i przede wszystkim muzykalnie. I tutaj wybrałbym, na przykład, ProAc D2, ale trochę przekraczają Twój budżet:)
 

Tomasz93

Member
Przeczytałem Twój wątek na temat kina domowego oraz jakiej muzyki chciałbyś ewentualnie posłuchać i jakoś nie widzę tego NAD'a w repertuarze klasycznym:)

To naprawdę super cena.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

peterka1000

Member
Bez reklam
Czy aby nie przesadzasz ?? :) Ani to nie wzmacniacz jakiś topowy , do tego nie taki drogi bo ja go kupuje za równo 4979 zł , więc za taką kase nie ma wogóle opcji . A nie wmówisz mi że taki wzmacniacz się nie nadaje do dowolnego repertuaru . Owszem jego moc jest o wiele za duża jak na obecne moje możliwości odsłuchowe ale one się mogą zmienić i wtedy będe miał na zapas . A pozatym kumpel audiofil ma sprzęt za ponad 100000 zł i jakoś można u niego i Chopena posłuchać i nawet Modern Talking :) Nic jakoś nie widzę aby przeszkadzało mu to że jest dla słuchaczy co mają ucho niepospolite . :) Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tomasz93

Member
Czy aby nie przesadzasz ?? :)

Wyrażam tylko swoją opinię:)

Do muzyki klasycznej poszukałbym bardziej wyrafinowanego wzmacniacza...

Ani to nie wzmacniacz jakiś topowy , do tego nie taki drogi bo ja go kupuje za równo 4979 zł , więc za taką kase nie ma wogóle opcji . A nie wmówisz mi że taki wzmacniacz się nie nadaje do dowolnego repertuaru .

...ale jeśli ma być to wzmacniacz do wszystkiego to jakoś to będzie:)

Owszem jego moc jest o wiele za duża jak na obecne moje możliwości odsłuchowe ale one się mogą zmienić i wtedy będe miał na zapas .

Wiesz, nie o moc tutaj chodzi tylko o charakterystykę brzmienia wzmacniacza.

A pozatym kumpel audiofil ma sprzęt za ponad 100000 zł i jakoś można u niego i Chopena posłuchać i nawet Modern Talking :) Nic jakoś nie widzę aby przeszkadzało mu to że jest dla słuchaczy co mają ucho niepospolite . :) Pozdrawiam

Trochę się dziwię, że Twój kolega, notabene audiofil, polecił Ci taki wzmacniacz, a nie jakiś bardziej audiofilski:)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Po co mi miał polecać bardziej audiofilski wzmacniacz jak ja nie jestem audiofilem . Chce słuchać na wzmacniaczu wszystkiego a nie konkretnej muzyki . Głownie będzie na codzień muzyczka z satelitki szła przez ten wzmacniacz i kolumienki oraz radio internetowe z różnymi typami muzyki . Odczasu do czasu CD lub film na Blu rayu i tyle . Ani nie zamierzam być audiofilem i dawać za kable 10000 za metr ani nie zamierzam słuchać muzyki na jakimś szmelcu za 2000 zł wzmacniacz plus kolumny . Więc dobrał mi bardzo dobry wzmacniacz do wszystkiego . Pozatym założyłem max za wzmacniacz plus kolumny 14000 zł . :)
 

MKa11

New member
Przeczytałem Twój wątek na temat kina domowego oraz jakiej muzyki chciałbyś ewentualnie posłuchać i jakoś nie widzę tego NAD'a w repertuarze klasycznym:)

W tamtym wątku Peterka pisał "Metraż pokoju mały bo 3 na 5 metrów około .../... taki pokój przeznaczyłem na sale kinowo odsłuchową"
Pokój w którym będe to słuchał niestety nie należy do przestrzeni audiofilskich bo jest dość mały bo tylko 10m2

Jeżeli chce Ci wdawać w dyskusje z kimś, kto w sumie niby pyta (tylko po co?) a i tak robi co innego przy okazji trollując...
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Zgadza sie , taki metraż podawałem nie mając pojęcia że liczą sie metry co do cm . Nie mierzyłęm pokoju tylko strzeliłem że ma około 3 na 5 . Ale po rozmowie w sklepie audio gdzie gość powiedział mi o co chodzi z tym metrażem wziołem metr do ręki i się okazało że jest 2,14 dokładnie na 4,62 jak mam być aptekarzem .:) Więc precyzyjnie powinienem powiedzieć że pokój ma 9,8868 m2 , MKA11 teraz Ci pasuje ?? :) Acha , a jak może ma znaczenie wysokość to jeszcze dodam że wysokość wynosi dokładnie 2,61 m . :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

LukeSky

Member
Bez reklam
@peterka1000, witaj w klubie NAD'a. Może napiszesz co niego na temat tego wzmacniacz, bo sądząc po datach już chyba użytkujesz. Jakie kolumny sobie dobrałeś? To naprawdę solidna klocek, sam się nad nim zastanawiałem i w tym budżecie mało co może się z nim równać.
 
Do góry