Na który telewizor się zdecydować?

marpol5

New member
Mam do Was prośbę w rozwikłaniu dylematu. Chodzą mi po głowie te dwa modele:SAMSUNG UE37ES5500 I SAMSUNG UE37ES6100. Od razu powiem, iż podstawowe kryterium to jakość obrazu, czyli to do czego pierwotnie były telewizory stworzone. Wszelkie dodatkowe opcje są dla mnie marginalne, 3D również, a model 6100 wziąłem pod uwagę tylko z powodu nieco lepszych parametrów. Pan w Neonecie polecił mi właśnie SAMSUNGA, za to w MEDIAEXPERT z kolei zachwalano Panasonica TX-L37ET5E. Myślę o 37 calach.

A oto moja specyfikacja:)


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3x5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? albo 1,5 albo 5-6 metrów
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 czasami 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Mało słońca w pokoju, wpada z prawej strony telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor? Jakiś relikt kineskopowy
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Głównie USB
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Na razie kablówka potem prawdopodobnie "N"
10 .Jakie urządzenia? Dysk przenośny
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? W tym jestem totalnym laikiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, Film, Informacje
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie zamierzam
16. Preferencje co do marki? Skłaniam się do SAMSUNGA, ale się nie upieram
17. Preferencje co do wielkości? Do 37 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Trudno powiedzieć
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 2,5k plus jakiś mały margines
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? To dla mnie żaden priorytet, raczej nie skorzystam z tej atrakcji

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybrałbym Panasonica 37ET5:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html
A jeśli ciut dopłacisz będziesz mieć Telewizor w klasie Premium:
Philips 37PFL 6007 :
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html

Philips:
- dodatkowy wbudowany głośnik
- Dual games
- Procesor DUal Core
- Ambilight
- równiejsze podświetlenie matrycy
- 4 okulary w komplecie
- mniejszy input lag
- mniejszy pobór energii (Eisa nagroda)
European Green TV 2012-2013 - Philips 55PFL6007 | EISA - The European Imaging and Sound Association
- lepsza czerń
- wzorcowe blokowanie szumów.
- rewelacyjna płynność obrazu
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html - tu masz test poczytaj.
- świetny design (bezramkowy)
- obsługa extra z poziomu Androida.

http://www.hdtv.com.pl/forum/relacj...prezentacji-nowosci-pfl-6007-7007-8007-a.html - tu masz jeszcze inne możliwości tego telewizora.
Na dniach przybędą nowe widgety więc będzie i pod tym względem super .
 

marpol5

New member
Wielkie dzięki za porady i techniczne wskazówki. Problem mały polega na tym, że ten Philips jest blisko 700 złotych droższy. A nie chce wydawać na telewizor 3 tysięcy:)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W Media Markt masz
Toshiba 40TL938 za 2549zł z 2x okulary 3d aktywne. Naprawdę świetny model, zarówno pod względem multimediów, jak i jakości obrazu.
 

matiss88

New member
Zgadzam się z Karpaj , byłem dziś zobaczyć w media ..naprawde solidnie wygląda , obraz też bdb :) . Do końca tygodnia możliwe ,że się na niego zdecyduję , jeszcze na żyto chcę zobaczyć tego philipsa , co do panasonica to wypada słabiej wg mnie dość znacznie , choć może to kwestia ustawień jakie widziałem bodaj w rtv agd.. tam toshiba 939 też nie prezentowała się tak wyśmienicie
 
Ostatnia edycja:

marpol5

New member
No to pojawił się kolejny model, czyli mętlik w głowie się zagęszcza;), może dodam tylko, że mój telewizor nie musi być wyposażony w 3D.
 

WojtR

Member
Bez reklam
Zgadzam się z Karpaj , byłem dziś zobaczyć w media ..naprawde solidnie wygląda , obraz też bdb :) . Do końca tygodnia możliwe ,że się na niego zdecyduję , jeszcze na żyto chcę zobaczyć tego philipsa , co do panasonica to wypada słabiej wg mnie dość znacznie , choć może to kwestia ustawień jakie widziałem bodaj w rtv agd.. tam toshiba 939 też nie prezentowała się tak wyśmienicie

obraz faktycznie ładny , wg mnie lepsze kąty niż w philipsie ale tak jak tam nie uświadczysz tvp i tvn player
 

matiss88

New member
Ale ktoś gdzieś tu na forum pisał , że trwają jakieś rozmowy i możliwe jest ,że na przełomie roku zaczną śmigać te platformy na toshibie :)
 
Do góry