na czym zamontowac e20 do sicany?

przemas

New member
witam serdecznie
mam zamiar dokupic sobie do mojego cinemapacka surr back w postaci 2 e20 ,ale problem jest ze za kanapa mam sciane z plyt karton gispowych i nie mam pomyslu jak to powiesic.mieszkanie wynajmuje wiec zadne wieksze przerobki nie wchodza w rachube.
jak to rozwiazac??


2 pytanko ,czy jest sens tak naprawde zeby dokladac te tyly ,byly by one praktycznie nad glowami za kanapa ,kanape moge odsunac od sciany max 10 cm.czy to ma sens??


kolejne pytanko ma o moje surroundy ,mam je po bokach kanapy na wysokosci 1,9 i nie mam jak ich zrobic nizej,niby sa 90 centymetrow ponad uszami ,ale wydaje mi sie ze troche sa za wysoko.
jak wy macie to rozwiazane??

pozdrawiam
 

rafal11998

New member
Witam
W sprawie tych dodatkowych głosniczków to jeśli je dodasz to napewno się nie rozczarujesz przeciez są one po to żeby poprawic odsłuch, natomiast wysokośc na jakiej u mnie wiszą to około 1.2 m jak siedzę na kanapie to mniej więcej na wysokości uszu. Na twoje pierwsze pytanie odpowiedz jest jeszcze bardziej prosta. Po prostu musisz kupic specjalne kołki do płyty gipsowej zapewniam ze takie są i wtedy nic nie przerabiasz jedynie mały otwór który zawsze można załatac.
Pozdrawiam
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Jeżeli jeczcze nie masz tych e20 to zastanów się nad e10 lub es 10- nowa seria te głośniczki są specjalnie do powieszenia i gabarytowo na ścianie lepiej wyglądają .Ktoś może powie że kosztem dzwięku ale tak znaczącej różnicy nie ma a to są tylko efektowe a w mieszkaniu to wygłąd się liczy chyba że masz specjalny pokój do kina to co innego.Mam powieszone e 10 i naprawdę je polecam w warunkach gdzie i mieszkamy i ogladamy filmy .Jeżeli wieszać chcesz e 20 to są specjalne uchwyty ale głośnik wtedy jest od ściany jakieś 5-10 cm do tego dodajesz długość głośnika i wtedy ci wychodzi jak daleko wysuwają się z tyłu nad głowę.
http://www.allegro.pl/item279286333_uchwyty_pod_glosniki_komplet_2_sztuki_do_15kg.html
http://www.allegro.pl/item281203311__meliconi_uchwyty_scienne_do_kolumn_kina_domoweg.html
Jeżeli chodzi o wysokość to w instrukcji e10 jest że mają być powieszone na 1,5-1,8m.Czyli te twoje 1,9 to nie aż tak za wysoko może zostać moim zdaniem.Na wysokośći uszu powinny być głośniki frontowe.
 
Ostatnia edycja:

knox

Klub HDTV.com.pl
vip
Do e20 dobre są te (BTECH BT77) uchwyty ;) - Vogelsy vlb 100/200 nie pasują :(

co do montażu, to musisz wyczaić gdzie w ścience gipsowej są profile i starać się je zamontować wkręcając w profile

pozdro
 

rafal11998

New member
O lie w instrukcji piszą prawdę zaznaczam ze taką znałazłem w sieci to te głośniki tak jak wiele innych mają na tylnej obudowie zwykły tradycyjny wieszak czyż nie? I o ile taki jest to jaki problem zaczepic kolumnę na kołku montażowym? Tyle że właśnie do płyty są specjalne.
 

przemas

New member
dzieki za odpowiedzi
problem w tym ze mam jbl cinema pack silver ,a e10 w srebrnym nie ma.
zastanawiam sie aby na surr back wrzucic dwa jajka kef 2005.2
czy strasznie odczuje roznice ,maja to byc tylko tyly efektowe??

pozdrawiam
 
Do góry