Na co zwrócić uwagę przy telewizorze do komputera

TheArt

New member
Witam,
chcę zmienić moje monitorki 21 Della na telewizory LCD, będą to trzy telewizorki obok siebie i podpięte do jednego komputera. Używane wyłącznie do grania online.

Powiedzcie na jakie elementy zwrócić uwagę, wybiorę raczej starsze modele i sprawdzone. Chcę aby obraz był w full hd i był wyraźny, na ekranie będzie dużo czcionek i te muszą być wyraźne. Czy zwracać uwagę na Hz w tych TV, albo brać zwyczajnie z matrycami FullHD, aha akcja jest jednostajna, mało dynamiczna, więc mogą być dowolne czasy reakcji czy na to też zwrócić uwagę, co do rozmiaru to raczej 32 chyba że wg Was w odległości 2m można wstawić wieksze.
 

TheArt

New member
To bym oślepł jakbym tam wstawił 47, 2m od monitora (a właściwie to metr) to jak przymierzałem 37 może być za duży, 32 raczej optymalne. Wolałbym żebyście napisali na co zwrócić uwagę przy wyborze niż konkretne modele.

Input lag: Zjawisko to jest zauważalne zwykle przy szybkich grach video, szczególnie przy porównywaniu jednocześnie wyświetlanych obrazów na ekranie LCD oraz na tradycyjnym (kineskopowym) CRT, które nie wykazują tego zjawiska. W zależności od typu monitora LCD, efekt opóźnienia wynosi od 6 do 65ms. Wartości te są praktycznie niezauważalne w czasie pracy z tekstem, przeglądaniem stron www, oglądaniem filmów czy względnie statycznymi grami video.

Ja gram w statyczne gry.
 
Ostatnia edycja:

jurass

Banned
Co do odległości od ekranu, to chyba nie jest tak źle jak piszesz, chociaż to kwestia indywidualna. Ja mojego TV nie używam wprawdzie do grania, ale oglądać można spokojnie z poniżej 3 m.
 

TheArt

New member
A jaki masz rozmiar, te ekrany mają być jako monitory, gram w gry statyczne wymagające dużego skupienia i muszę mieć je w zasięgu wzroku, będą umieszczone na ścianie za biurkiem a biurko ma jakieś 70cm szerokości, teraz mam monitorki 21 LCD i w rozdzielczości 1600x1200 widać wyraźnie ale jednak za małe czcionki których jest wiele podczas grania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gram w gry na modelu 60" z odległości 1,5 metra i nie widzę żadnych problemów. Wzrok mam bardzo dobry.
Jeśli masz na myśli gry statyczne - to spokojnie może brać modele z półki- bo tam masz większość które spełnią oczekiwania gier statycznych.
Philips 40PFL 8008, Samsung 40F 8000, Sharp 39LE752
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Input lag najłatwiej sprawdzisz na pinbalu. Jak będzie lipa - to sobie nie pograsz ! W przypadku gier strategicznych czy planszowych nie ma tego problemu. Jeśli 32" - to rzeczywiście zmiana z 21" będzie widoczna ale nie zachwycająca. A w sumie to ile masz tej kasy na cały zakup ?
 
Do góry