na co zwracać uwagę przy kablu HDMI

njuy

New member
na co zwracać uwagę przy zakupie kabla HDMI? Dlaczego przedział cenowy rozciąga się od 20 zł do ponad 200? Moglibyście podać marki kabli, które dają dobrą jakość, i czy jest sens kupowania kabla za ponad 100 zł?
 

darkmajin

Member
Bez reklam
slabo szukales bo przedzial zaczyna sie od 4 pln do tysiecy zł :)

wazne zeby miał porzadnie zrobione koncowki i to wszystko roznicy pomiedzy tym za 20 a tym za 200 nie uraczysz :)
 

PopaY

New member
Bez reklam
Do ponad 200zł? W jednym sklepie sprawdzałeś? :p Są też przewody za kilka tysiaków :) Generalnie zasada jest jedna. Przewody z certyfikatem HDMI czyli takie, które są testowane w profesjonalnym laboratorium, które nosi miano oficjalnego labo HDMI są droższe gdyż samo wyrobienie certyfikatu to spory koszt dla producenta, a testowany jest niestety każdy przewód więc jeśli producent wyprodukuje jednego dnia 1000000 przewodów to taka sama liczba winna przejść przez "taśmę sprawdzającą" w laboratorium. Ci producenci, którym nie zalezy na certyfikacie sprzedają swoje wybory po niższych cenach gdyż nie muszą doliczać kosztów wyrobienia certyfikatów. Ważna jest też budowa samego przewodu.
 

a4tech

New member
@PopaY


Co Ty się tak przyczepliłeś do tych certyfikatów HDMI ??? ;)
Przewód jest przewód i standard jest standard... Przewody HDMI różni wykonanie i jakość.

Zapewne masz w domu zestaw 5+1 lub wyżej... Oglądasz filmy w Dolby Digital lub DTS ???
Czy cały sprzęt + wszystkie kable połączeniowe z głośnikowymi włącznie, masz z certyfikatami THX ???
Za to też się płaci ;)

Jak nie, to Pan George Lucas Cie nie polubi i nie wszystkie głośniki Ci zagrają :p :p :p


Pozdro.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Nie tylko to ma znaczenie. Ja napisałem jak to jest z cenami. Te przewody, które mają certyfikat są droższe i tyle, a dlaczego to napisałem wyżej. To nie jedyny wyznacznik ceny, ale jeden z kilku.
 

Padaka

New member
@ njuy

Po co dublujesz temat ? masz wątek jedną pozycję niżej - przeczytał byś to byś wiedział i nie powielał ... Trochę wysiłku z własnej strony....

imo temat do zamknięcia
 
Do góry