Na co zamienić LE32R71B?

Karpiu

New member
Witam, przymierzam się do wymiany telewizorka na nowy. Aktualnie mam LE32R71B, ale niestety pojawiły się na nim takie ciemniejsze plamy na matrycy (a to juz ponad 3 latka więc z gwarancją nici). I teraz pytanko na co zamienić?
Przedewszystkim napewno na FullHD, fajnie jakby miał DLNA, rozmiar najlepiej 32 cale względnie do 40. Jeśli chodzi o cene to powiedzmy do ok.3000 (jeśli będzie warto to moge ew. zapłacić trochę więcej). Ważne też żeby był już dostosowany do tej naszej "osławionej" telewizji cyfrowej która ma się nie długo pojawić - czyli musi mieć DVB-T i MPG4. Zastanawiam się też nad TV już z OLEDem ale nie wiem czy warto i czy zmieścił bym się w budżecie (jakby to mial być OLED to dałbym rade wyskrobać powiedzmy do 5000 ale narazie widziałem tylko Soniaka za ponad 8000 więc pewnie nie da rady). Co proponujecie? Z racji ze mam Samsunga i oprócz tych plam nic się z nim w między czasie nie działo [zadnych wad a obraz jak żyleta nawet z kablówki] to preferuje Samsunga albo Sony.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
Karpiu
 
Ostatnia edycja:

Karpiu

New member
Woli uścislenia:

wielkość pokoju - 16m
preferowana marka - Sony , Samsung
preferowana wielkość ekranu - 32"-37"
jaki sygnał? - kablowka,tv cyfrowa z kablowki (nie HD i po SCARTcie)
jaka odległość od ekranu - 1,5m
jakie urządzenia do podłączenia? - PC, Playstation3
jaka klasa cenowa? -ok. 3000zł (ew. do 5000 jeśli naprawdę bedzię warto dorzucić te 2000)
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - o każdej porze ale najwięcej wieczorami
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - TV stoi tyłem do okna tak więc ten czynnik jest mało istotny
ile osób zasiada przed telewizorem? - 2-4
jaki masz telewizor? - LE32R71B
Ma stać czy wisieć? - stać
Czego oczekujesz od telewizora ? - wyraźny i gładki obraz, DLNA, MPG4, DVB-T
Full Hd czy HD ready ? - Full HD
 

Karpiu

New member
Po pierwsze przepraszam ze dopiero teraz odpisuje na pytanko ale byłem na urlopie (od kompa tez :) ).

A odpowiedz jest prosta: mieszkam w Warszawie i już pod koniec roku (właściwie na początku października) zapowiadają włączenie osławionej powszechnej telewizji cyfrowej i skoro już zmieniam TV to niech będzie dostosowany do jej odbioru (niby i tak mam kablówke itp ale skoro już będzie ta telewizja to dobrze by było móc ją odbierać). Teoretycznie zawsze można dokupić przystawkę ale to i dodatkowa kasa i dodatkowe miejsce.

Z góry dziekuje za pomoc
Karpiu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz rozbieżności .
Raz napisałeś do 40" raz do 37"
Dla takich warunków brałbym od 40":
Sharp 40LE 600
Sony 40W5500
Samsung 40B6000

Zaś 37" :
JVC 37HB1
Sony 37W5500
 

Karpiu

New member
Dzieki wielkie Kiki!! Ten Samsung LEDowy jest fajny - pytanie czy warto dac te 2k więcej? Musze przejrzeć forum co inni na jego temat piszą i jak oceniają ten TV. A mogłbyś jeszcze Kiki polecic jakiegoś bezpośredniego (w podobnej cenie) konkurenta dla 40W5500 ale ze stajni Samsunga?

Z góry dzięki
Karpiu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=40950 - tu poczytaj
051_P1190365.JPG
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wstąp do klubu hdtv. zaloguj się -będziesz niebieski i będziesz miał dostęp do testów :D
 

boniek1978

New member
Ja w tej cenie proponowałbym jeszcze samsunga b650 ale nie ma jeszcze nigdzie testów tego telewizorka. Może kiki poradzi coś w tym temacie! Bym był osobiście bardzo wdzięczny! Pozdrawiam.
 

Karpiu

New member
Tak, też o nim pomyślałem. Zastanawiam się jak wypada w porównaniu z W5500 (bo o ile sie nie myle to jego bezpośredni konkurent). Kiki masz może jakieś odczucia na ten temat?

Pozdro
 

Karpiu

New member
Kiki i jakbyś jeszcze mogł jakieś info (ile to kosztuje, jakie są warunki, jaki najbliższy termin) o prezentacji w domu podać to by było fajnie.
Z góry dziękuje.
 
Do góry