Na co wymienic psujacy sie 37" LCD 720p

mad-usa

New member
Nie stac mnie na naprawe.
Mieszkam w USA.
TV jest zawieszony na scianie i ogladamy go z odleglosci 3-4m. Czy jest to dobra odleglosc?
Jakiej wielkosci tv bedzie optymalny? najlepszy?
Myslalem o czyms w stylu 50-55" LED. Oczytalem sie o tym 3d i...
kablowki nie mam, bluraya nie mam, wiec zostaje jedynie material video z netu....
Znajomy ostro namawia mnie do LG 55LW5700 z uwagi na doskonaly kat patrzenia(dla mnie maloznaczacy bo tv ma ruchome ramie) oraz pasywne 3d, ktore jest dla niego tanie i "ladne". Dla mnie natomiast jak juz wszyscy wiedza 3d aktywne miga dosc bolesnie choc nie zamierzam ogladac w 3d nic wiecej poza jakims filmem raz na 2 tygodnie no bo ile tego znajde na necie?
Poza tym mam juz 720p a po tych wszystkich textach to zrozumialem na pewno tyle ze w 3d rozdzieloczosc mi sie zmniejsza/zamazuje ekran.
Ja chcialbym w koncu cieszyc sie lepsza jakoscia. Porownywalem moj 3-4letni Sony Bravia 37" KDL37m300 720p z tv mojego ojca ktory ma Sony Bravia 50" 1080p, modelu nie pamietam, ale ma go prawie 2 lata. Efekt jest tak widoczny, ze nawet jak widze filmz odleglosci 10m to widze o ile jest pelniejszy, zywszy i ladniejszy.
To stawiam sobie za minimum.
Wszystkie sie psuje. Takze nie licze ze moj nowy tv dozyje 5 lat, a tymbardziej mi sie nie znudzi.
Dodam, ze jestem krotkowidzem, zeby nie bylo ze mam idealny wzrok i wydaje mi sie ze takim jak ja szybciej sie jeszcze mecza oczy. Swoja droga zapomnialem co ja zrobilem z moimi okularami jak pol roku temu jedyny raz w zyciu ogladalem tv przez "aktywne okulary". Ale to chyba problem i nie wygoda...
Fajnie by bylo gdybyscie mi doradzili na co powinienm zwrocic uwage poza cena....
 

mad-usa

New member
a) jak kazdy normalny czlowiek z normalnymi zarobkami i marzeniami chcialbym.... zaoszczedzic a wiec pulap rzedu 1000-1500$
b)kompromis kompromisami, ale jesli w gre wchodzi 3D i jakies bajery, za ktore warto doplacic to ile musialbym doplacic?
 
Do góry