Na co wymienić Onkyo 807 tak by dobrze grało z Klipsch Synergy

dudas

New member
Witam.
Właśnie zastanawiam się nad wymianą mojego amplitunera.
Aktualnie posiadam pod nim zestaw Klipsch Synergy F3-B2-C2 o którym to już pisałem w innym temacie że dzwięk czasami jest tak ostry, słuchy i świszczący (strzały, szkło itp.) że "kaleczy uszy". W stereo zaś sprzęcior gra w zależności od materiału, ale i tak spodziewał bym się czegoś lepszego.

Amplituner chce wymienić z dwóch powodów
1) Brak HDMI 1.4 - zamiar przejścia na 3D
2) Ten ostry suchy dzwięk Onkyo z Klipschami :D

Co byście polecili na wymiane. Dodam że jestem w stanie wydać max 4000 no chyba że miałby to być mix z dodatkową końcówką stereo to wtedy 5000, choć wolał bym tą pierwszą opcję.

Myślałem nad H/K, Marantzem i Pionnerem, no i ostatecznie Onkyo 808, ale to prawie to samo co 807 jednak technologicznie (bajery) cudo.
Proszę piszcie swoje pomysły. Oczywiście w celu ostatecznego zakupu wybiorę sie gdzieś na odsłuch, ale narazie nie wiem czego słuchać.

Poszukuje ciepłego czystego przejrzystego a zarazem basowego dzwięku, a nie szarpaniniy jaką daje Onkyo :D
 

Krzych_c

New member
Dziwne. Narzekasz na Onkyo 807, a wymieniasz m.in. Onkyo 808 ?:roll: Idź w stronę Harmana patrząc na preferencje. Będzie ciut lepiej, utemperuje trochę te aluminiowe tubowce.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
No dokładnie zamiana Onkyo na Onkyo troszkę mija się z celem skoro dźwięk tych ampli Tobie nie odpowiada.
 

dudas

New member
Mówie że Onkyo 808 w ostateczności. Tak zersztą pisze w pierwszym wątku. H/k 360 ma HDMI 1.4 ??
 

Krzych_c

New member
Ale w tym samym wątku też napisałeś jak to bardzo kiepsko gra Onkyo:) A odpowiadając na pytanie H/K AVR 360 nie posiada HDMI 1.4. A skoro jest to jeden z priorytetów, to złotym środkiem będzie Pioneer VSX-LX53.
 

dudas

New member
A co z pośród takiego zestawienia najlepiej by zagrało ?

Yamaha RX-V2067
H/K 460
Pioneer VSX-LX53
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
H/K360 i 460 posiadają upgrade do HDMI 1.4 tu stosowna informacja
Harman Kardon - Designed to Entertain
Co to tego który lepiej zagra to ja jestem mało wiarygodny po swoim wyborze i doradzał nie będę.Powiem tyle,że te ampli graja zupełnie inaczej a AVR460 wydaje się najsłabiej wyposażony w różnego rodzaju bajery:)Dla mnie AVR jest The Best:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdecydowanie wybrałbym też Harmana jeśli kolumny mają grać dźwiękowo.
 

Krzych_c

New member
H/K360 i 460 posiadają upgrade do HDMI 1.4 tu stosowna informacja
Harman Kardon - Designed to Entertain
Co to tego który lepiej zagra to ja jestem mało wiarygodny po swoim wyborze i doradzał nie będę.Powiem tyle,że te ampli graja zupełnie inaczej a AVR460 wydaje się najsłabiej wyposażony w różnego rodzaju bajery:)Dla mnie AVR jest The Best:)

O tym upgrade nie wiedziałem, także przepraszam jeśli wprowadziłem w błąd. A w takim ukladzie wybór może być tylko jeden - Harman:)
 

scorpio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.
Miałem TXSR-604,póżniej TXSR-705,pod JBL E-90 ,EC-35,E-20(około 4-lat) przyszedł cza na zmianę i po wielu dniach wachania,poszukiwań,porównań-od tygodnia jestem posiadaczem H/K460 (org.wgrany nowy soft,info na opakowaniu i do sprawdzenia na ampli)podpięte w/wymienione JBL.
ONKYO na tych głosnikach był chwilami za ostry ,mniej szczegółowy,inny bas-taki oschły jakby bez życia ,niepowiem w kinie było napewno dużo lepiej,w muzie trochę się wszystko zlewało.
Na H/K460 (czyżby faktycznie H/K i JBL to rodzina8) ) wszystko do siebie pasuje ;góra,dół ,bas naprawdę super( chyba wreszcie pojołem określenie mięsisty bas ,nadal bez suba-narazie) Dżwięk super,szczegółowy,dokładny,taki pełny,nie świszczy.
Jak w kinie ma zagrzmieć przy cichym ogladaniu naprawdę zagrzmi.Głosniki odżyły,pokazują swoje możliwości .W muzyce jest ogromna przepaść na korzyść H/K.To trzeba posłuchać.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
No dokładnie,selektywność to ogromny atut tego amplitunera.Czy się ogląda(słucha) cicho czy głośno to słychać każdy najmniejszy dźwięk,chcesz się wsłuchać w szum liści to go masz a gdzieś tam w tle coś się dzieje i też to słyszysz.Nie ma zlewania się dźwięków.Kiedyś jeden sprzedawca powiedział mi,że Harmany gubią szczegóły(cokolwiek miał na myśli) to ja się z tym nie zgadzam.To co trzeba słychać i można skoncentrować się na jednym instrumencie a potem na innym itd itp a potem ogarnąć całą scenę i jest znakomicie.W stereo ten ampli jest rewelacyjny jak na moje oczekiwania,płyty odkrywam na nowo a przecież odsłuch prowadzę "tylko" na Kodach:)
W kinie jest moc,bas,szczegółowość i szeroko rozumiana selektywność.
 

gebolek

Banned
Witam.
Miałem TXSR-604,póżniej TXSR-705,pod JBL E-90 ,EC-35,E-20(około 4-lat) przyszedł cza na zmianę i po wielu dniach wachania,poszukiwań,porównań-od tygodnia jestem posiadaczem H/K460 (org.wgrany nowy soft,info na opakowaniu i do sprawdzenia na ampli)podpięte w/wymienione JBL.
ONKYO na tych głosnikach był chwilami za ostry ,mniej szczegółowy,inny bas-taki oschły jakby bez życia ,niepowiem w kinie było napewno dużo lepiej,w muzie trochę się wszystko zlewało.
Na H/K460 (czyżby faktycznie H/K i JBL to rodzina8) ) wszystko do siebie pasuje ;góra,dół ,bas naprawdę super( chyba wreszcie pojołem określenie mięsisty bas ,nadal bez suba-narazie) Dżwięk super,szczegółowy,dokładny,taki pełny,nie świszczy.
Jak w kinie ma zagrzmieć przy cichym ogladaniu naprawdę zagrzmi.Głosniki odżyły,pokazują swoje możliwości .W muzyce jest ogromna przepaść na korzyść H/K.To trzeba posłuchać.



Porównywanie tych modeli onkyo do HK460 to nieporozumienie.
To nie ta sama półka. Twoje odczucia są jak najbardziej prawidłowe i uzasadnione, nie są niczym nadzwyczajnym. Z tym modelem można by porównać onkyo 1008 a nie w/w.
 

scorpio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiście kolega gebolek ]ma rację nie jest to tasama półka cenowa,z rozpędu o tym nienapisałem.Lecz nie wspomniałem iż zanim dokonałem zakupu,troszkę sprzętu posłuchałem,troszkę poczytałem,porównałem(nie miałem możliwosci odsłuchać Yamahy 2067) i jeżeli chodzi o dżwięk H/K460 naprawdę mi przypasował ,jest to niesamowita kultura dżwięku.
Wcale nie twierdzę że Onkyo jest jest słabym wyborem,może o tym świadczyć fakt iż z TXSR-604(moim zdaniem ostatni super wygląd- i bardzo dobry ampli) zmieniłem na Onkyo TXSR-705 które mnie troszkę rozczarowało-bardzo mała różnica między 604.Słuchałem 808-brak tej mięsistości basu ,trochę za suchy,zbyt ostra góra co mnie już drażni,w kinie naprawdę fajnie.Denon 2311 fajny dżwiek szczegółowy ale jaby za delikatny,spokojny. Patrzyłem pod kątem swoich głosników JBL (z czasem człowiek dostrzega różnicę dżwięku ) które nabrały życia i które chciałem z czasem wymienić-w chwili obecnej zostają ,planuję dokupic sub.do reszty zeby ruszyć ziemię ;) jeszcze nie wiem czy E250 czy ES250.
Wracając do tematu H/K wprowadzi korzystną zmianę ,różnicę z ostrego dzwieku Onkyo.

Pozdrawiam
 

Kuman

New member
W kółko to samo

Idź do salonu i sam posłuchaj, bo znowu będziesz płakał po forach.

Nikt nie ma twoich uszu.
 

dudas

New member
Kuman: Najpierw musze wiedzieć co odsłuchać bo nie pójde do salonu i powiem. Chciałbym odsłuchać wszystkie możlwie konfiguracje w takim i takim zakresie cenowym. Nie mam kilku dni na odsłuchy
 
Do góry