Na 99% Samsung, ale...

przemo73

New member
Bez reklam
Mam już mętlik w łepetynie. Jakiś czas temu byłem zdecydowany na Samsunga UE46D6750. Niestety cała afera z tym niepełnym 3D pomieszała mi szyki. Zdecydowałem się na serię 7000. Jednak po dłuższej analizie forum i coraz częstszych wizytach w sklepach moje oczy i skierowały się na model 55D7000. Tutaj jednak zaczynają się schody. Cena jest zaporowa. Blisko 8000 za TV z wieszakiem to dużo za dużo.
Szukałem więc kompromisu między wielkością, a cenę. Dlatego do grona wybrańców weszły plazmy których nawet nie brałem pod uwagę (może to był błąd). Zainteresowały mnie modele PS51D6900 i PS51D8000. Ten pierwszy, o ile mnie pamięć nie myli, jest mocno okrojony w funkcje multimedialne i jakość obrazu też nie powala. Jakoś bliżej mi do PS51D8000.
Nie ukrywam, że zależy mi na mocno wąskim TV ze względu na umiejscowienie na ścianie zaraz przy wejściu do pokoju.
Chciałem wypełnić tę ankietę o warunkach w mieszkaniu i sygnale, ale jakoś nie wiem gdzie ją znaleźć. Mam nadzieję otrzymać od Was trochę porad i wskazówek.
Pewnie inne pytania pojawią się w trakcie prowadzenia wątku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście musisz podać jakie masz warunki w pokoju , jakie potrzeby od telewizora?
Cienkie teraz są prawie wszystkie.
Bez podpowiedzi warunków i klasy cenowej nie ruszymy.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Udało mi się odpowiedzieć na kilka pytań:

1. Odległość od ekranu: 3,2-3,7m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okna na zachód z roletami wewnętrznymi, światło będzie padać na ekran z prawej strony.
3. Jak duży jest pokój: 20m2 4x5m telewizor będzie na dłuższej ścianie po środku
4. Preferowana technologia: LED 70% Plazma 30%
5. jaki masz obecnie telewizor: 32” CRT Samsung i 37” JVC HD Ready
6. jakie programy najczęściej oglądasz/do czego ma służyć: programy z kablówki „Multimedia”, kilka kanałów HD, filmy z HDD też FullHD, może 3D SBS. Sporo sportu. Także konsola XBOX360.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem 65% w dzień 35%
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: wolę oglądać bez światła, ewentualnie małe światło w rogu pokoju.
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: raczej ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa: nie mam wiedzy
11. preferowana wielkość telewizora: około 50” (pod uwagę brałem przedział 46-55)
12. preferowana marka: Samsung
14. jakie urządzenia będą podłączone: XBOX360, z czasem blueray 3D
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% TV, 20% XBOX, 10% Blueray
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: raczej na wprost, zdarza się z kąta około 60 stopni
17. czy ważne jest wifi : tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów: tak
19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak koniecznie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : Tak
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : Tak***
22. ma mieć 3D:***tak
23. ma mieć slot na karty SD:***tak
24. ma mieć tuner DVB-S: nie wiem
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDD, XBOX, Blueray
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy i analogowy: cyfrowy
27. ile programów HD: 7
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: nawet 10 godz.
28. ma stać czy wisieć:
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: nie wiem
31. Na czym najbardziej Ci zależy: obraz i wąska obudowa
32. Ile osób ogląda: zazwyczaj 2
33. Jaka klasa cenowa: około 5000 (z okularami 3D w zestawie)

Jeśli coś brakuje proszę pytać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb byłbym za :
Samsungiem 55d6500 za niewielką dopłatą do podanego budżetu.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Temat powraca jak bumerang, bo zbliżam się do zakończenia wielomiesięcznych dywagacji i poszukiwań.
Chciałoby się 55", jednak budżet nie poradzi sobie z takim wydatkiem.
Na placu boju pozostały Samsungi:
UE46D7000
PS51D8000
Oparłem się o najwyższe modele ponieważ nie lubię produktów niedorobionych (niepełne 3D, brak przeglądarki itp).
Za LEDem przemawia fakt, że do TV będzie podłączona konsola XBOX360 i... chyba tylko to. (Boję się powidoków)
Za Plazmą przemawia fakt, że będę oglądał dużo sportu i generalnie większość czasu telewizor będzie spełniał swoją rolę z definicji. Na pewno przewagą plazmy w tym przypadku jest większy ekran.

I co? Który z tych dwóch graczy może być zwycięzcą?
 

don111

Banned
jeśli chodzi o opłacalność to raczej pozostałbym przy 51D6900 (różnica między D8000 jest minimalna jeśli chodzi o obraz), natomiast w przedziale cenowym Samsunga 51D8000 zamieniłbym jego wybór na Panasonica 50GT30, obydwa nie posiadają okularów w komplecie, Panasonic jest ciut tańszy i ma 5 lat gwarancji, obraz powiedzmy że remis ale konsola to plus dla Panasonica
co do Samsunga 46D7000 to chyba przekracza cenę i w ogóle 46' tv na taką odległość jest bez sensu (sam mam 47' z 2,5m - za mały do HD i gier), jeśli już to wolałbym zdecydowanie dołożyć do Panasonica 50VT30 (2 pary okularów w komplecie), większy, 5 lat gwarancji i na pewno nie gorszy (delikatnie mówiąc ;))
 
Ostatnia edycja:

przemo73

New member
Bez reklam
Dziękuję za sugestię i między innymi przypomnienie mi o D6900. Jednak Panasonic odpada ze względu na swój design (wiecie... żona) poza tym TV chciałbym powiesić na ścianie możliwie jak najbliżej, a umiejscowienie gniazd w Panasie nie pozwala na to.
Co do 46" też się zgadzam, że to troszkę mało jak na moje warunki. Kusi mnie wygląd (a w zasadzie żonkę) i brak ewentualnych powidoków. Jednak ilość za jest zbyt mała, żeby pokonać przeciw.
Co do plazm D69000 i D8000 różnica w cenie to około 1400 pln. Na dodatek w MM widziałem D6900 z dwoma parami okularów, a to kolejne 4stówki.
Więc pytanie czy różnice w postaci Real Blac Filter, Web Browser, Skype, 3D Sound i innym mniej istotnych warte jest prawie dwa tysiące?

Czy ktoś miał okazję porównywać oba modele obok siebie na tym samym sygnale?
 

don111

Banned
Co do plazm D69000 i D8000 różnica w cenie to około 1400 pln. Na dodatek w MM widziałem D6900 z dwoma parami okularów, a to kolejne 4stówki.
Więc pytanie czy różnice w postaci Real Blac Filter, Web Browser, Skype, 3D Sound i innym mniej istotnych warte jest prawie dwa tysiące?
Czy ktoś miał okazję porównywać oba modele obok siebie na tym samym sygnale?
nie wiem ile dla Ciebie są warte duperele w stylu skype'a czy przeglądarki otwartej w tv (pomijam że to niewygodne) ale różnica w samym obrazie nie jest warta nawet połowy tej kwoty, na oko mają dokładnie ten sam obraz, jedyną różnicę robi lepszy filtr (w dzień mniej odblasków, w nocy - odrobinę lepsza czerń)
nawet w testach wypadają praktycznie identycznie
Samsung PS51D8000 (D8000 PDP) 3D Plasma TV Review
Samsung PS51D6900 Calibration
 

przemo73

New member
Bez reklam
Duperele typu Skype, Social TV, czy Smart Hub mnie nie interesują. Są to są, jak ich nie ma nie będę płakał. Pewnie i przeglądarkę szybko bym zostawił.
Jedyne czego mogę "żałować" (IMHO) to że w 6900 nie ma Real Black Filter i 3D Sound.
W przyszłym tygodniu w MM w Toruniu mają być oba modele więc może uda mi się porównać grające obok siebie. Może jakieś sugestie jak to zrobić?
Dodam, że w "Nie dla idiotów" PS51D8000 kosztuje 5399 z jednym egzemplarzem okularów, a PS51D6900 to wydatek 3999 z dwoma sztukami "pingli".

A! Po przejrzeniu linków zamieszczonych w poście wyżej, wydaje mi się, że po kalibracji model D6900 ma bardziej łagodne linie na wykresach. Czyli że lepiej?
 

don111

Banned
charakterystyka przebiegu jasności odrobinę ciut lepiej wypada w D6900 wg tego testu, kolory idealne na D8000, D6900 prawie ideał... czerń, odrobinę lepsza w D8000 + filtr w dzień, to cała różnica
 

przemo73

New member
Bez reklam
Don, dzięki za pomoc. Widzę że prowadzimy tu sobie osobisty dialog ;)
Ostatnio przyjrzałem się mojemu LCD JVC 37A80. Kupiony chyba ze cztery albo pięć lat temu. Clouding ogromny, czerń=siwy, kolory pozostawiają do życzenia.
Doszedłem do wniosku, że jeśli do tej pory te mankamenty mi nie przeszkadzały, to tym bardziej będę zachwycony D6900.
Nie ma co przepłacać za D8000. Tak myślę...
 

przemo73

New member
Bez reklam
Salon, w którym będzie TV jest od strony zachodniej. Nasłonecznienie średnie, budynki przede mną blokują słońce w ostatnich fazach zachodzenia. Zresztą są rolety.
Na co mam zwrócić uwagę w przypadku rozważania lepszego filtra?
 
Ostatnia edycja:
Do góry