N71 czy GA8E

pooh

New member
Po lekturze postów na tym forum postanowiłem ograniczyć swój wybór do dwóch modeli. Samsunga LE32N71B i Sharpa LC32GA8E (ew. BV8E). Jeżeli chodzi o różnice to Samsung ma jasność 500 cd/m2 a Sharp 450 cd/m2, Samsung ma dwa gniazda HDMI (nie wiem czemu wydaje mi się to wyjątkowo ważne, ale może się mylę) a Sharp jedno, kontrast w Samsungu to 6000:1, a w Sharpie jest napisane (nie znam się na tym) "kontrast 1200:1, a kontrast dynamiczny 5000:1). Są jeszcze inne drobne różnice, ale wydaje mi się, że te są najważniejsze. Cena jest podobna, więc to nie ma znaczenia. Tak więc moje pytanie, nie będzie raczej zaskakujące: który z tych dwóch byście polecali? Z góry dziękuję, jeżeli ktoś zdecyduje się odpowiedzieć.
 

bor@s

New member
jedno jest pewne, nigdy nie kieruj się liczbami. Teoretycznie lepszy TV może mieć nędzną czerń, źle podświetloną matrycę i już czar pryska.
 

pooh

New member
Tak właściwie to chodzi mi głównie o to, czy warto brać Samsunga ze względu na dwa gniazda HDMI. Czy jak się ma jedno, to bez problemu można kupić jakiś switch i mieć więcej.
 

helper

New member
To jest telewizor, więc przede wszystkim zwracaj uwagę, jaki obraz zaoferuje Ci ze źródeł, które zamierzasz podłaczyć. Ilość gniazd to sprawa ważna, ale moim zdaniem drugoplanowa. Co do parametrów, to Samsung słynie z ich "marketingowego tuningowania" mającego niewiele wspólnego z rzeczywistością.
 

pooh

New member
Hm... Traktuję to jako delikatne wskazówki na korzyść Sharpa. Ale może jeszcze ktoś się wypowie.
 

Mistic

New member
Ja też miałęm taki dylemat, na początku w sklepie jak obraz był z kablówki to na sharpie bylo dużo lepiej, ale jak poprosiłem żeby położyć 2 TV obok siebie i puścić film z dvd to obraz o wiele lepiej wyglądał na samsungu, wieć wybrałem jego, a co do ceny to sharp 32GA8 był tańszy o 350zł od samsungan 32n71b. Jestem zadowolony z wyboru bo samsungi najlepiej pracuja z urzadzeniami komputerowymi, ja potrzebowałem TV do ps3 wiec samsung wydal mi sie lepszy, matryca S-PVA (mniejsza bezwładność, czyli szybszy czas reakcji) , specjalny tryb do gier, 2 X hdmi.
Pozdrawiam
 
Do góry