'N' podłączenie turbodekodera

glosny

New member
Witam,

Jako totalny lajkonik mam pewien problem. Dopiero dziś przeczytałem, że do podłączenia turbodekodera potrzebne są dwa kable. I tutaj zaczyna się mały zonk.

Nowy domek, prawe wykonczony. Uchwyt zamontowany, dwa kable wyciagniete. Oba kable idą na strych (w zamierzeniach developera mini rozdzielnia multimediów). Ze strychu idzie jeden kabel na parter do salonu i drugi do pokoju na pięterko.

I teraz czy jest opcja żeby jednak korzystać z 'N' wraz z nagrywarką w salonie (pal licho pieterko).
Jesli tak, to jak to wszystko podłaczyć i co dodatkowo będzie potrzebne.

Dzięki z góry za wszelkie wskazówki.
 

FishRoman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety-musisz mieć konwerter typu twin aby połączyć dekoder dwoma kablami-a jeśli będziesz chciał na pięterku też coś nagrywać to konwerter typu quad i oczywiście drugi kabelek-inaczej się nie da.Pozdrawiam.
 

glosny

New member
no to lipa raczej.

Czyli pozostaje mi opcja zwykłego dekodera bez nagrywarki.

A nie ma jakiegos sumatora sygnałów, albo możliwości sterowania turbodekoderem na strychu, ktory ma dwie skretki z anteny? Jakis przedłużacz pilota, możę via WiFi. Tonący brzytwy się łapie :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
mozesz podlaczyc n-turborecorder jednym przewodem (musisz zaznaczyc taki uklad w ustawieniach) bedzie odbieral i bedzie nagrywal.
ograniczenia beda polegaly na tym, ze nie bedziesz mogl ogladac jednego a negrywac drugiego programu, wolniej tez bedzie ladowalo sie VOD no i moga wystapic problemy z odbiorem niektorych kanalow (szczegolnie w HD)
 

JackS.

New member
Bez reklam
no to lipa raczej.

Czyli pozostaje mi opcja zwykłego dekodera bez nagrywarki.
Bez przesady. Brak drugiego niezależnego kabla antenowego oznacza tylko tyle, że nie będziesz mógł nagrywać programu z innego transpondera niż leci program oglądany. Poza tym troszkę dłużej będziesz czekał na VoD. To wszystko.

A nie ma jakiegos sumatora sygnałów, albo możliwości sterowania turbodekoderem na strychu, ktory ma dwie skretki z anteny? Jakis przedłużacz pilota, możę via WiFi. Tonący brzytwy się łapie :)
Nie tak się nie da. Da się puścić sygnały z obu kabli w jednym korzystając z takiego urządzonka.

Ja na Twoim miejscu zrobiłbym tak: Wziąłbym turbodekoder do salonu a do pokoju na pięterku małego białego boxa, gdy tylko wejdzie multiroom. I połączyłbym oba po WiFi. Da Ci to możliwość korzystania na turbodeoderze z obu anten.
 

glosny

New member
o czyli jest nadzieja :)

Jak rozumiem są to dwa niezależne rozwiązania:
- stacker i de-stacker 'na dziś' załatwiają sprawę pełnię funkcjonalności turbodekodera bez mozliwosci tv na pieterku (akurat żadna tragedia na dziś)
- jak wejdzie multiroom to normalnie turbodekoder na jednym kablu na dole i drugi dekoder (biale pudełko) na gorze, do tego dwa AccessPointy i wpąć to w domową sieć WiFi.

O multiroomie w N słyszę od półtora roku. Czy szklana kula coś mówi więcej na temat tej usługi?
 

JackS.

New member
Bez reklam
o czyli jest nadzieja :)

Jak rozumiem są to dwa niezależne rozwiązania:
Tak.
- stacker i de-stacker 'na dziś' załatwiają sprawę pełnię funkcjonalności turbodekodera bez mozliwosci tv na pieterku (akurat żadna tragedia na dziś)
Stacker i de-stacker dodają możliwość nagrywania programów z innego transpondera niż program oglądany. Inne funkcjonalności turbodekodera działają już z jednym kablem antenowym. Oczywiście warto też od razu podłączyć dekoder do internetu zyskując dostęp do nRadia, możliwości zdalnego programowania nagrań recordera i dostęp do różnych serwisów internetowych.
- jak wejdzie multiroom to normalnie turbodekoder na jednym kablu na dole i drugi dekoder (biale pudełko) na gorze, do tego dwa AccessPointy i wpąć to w domową sieć WiFi.
Tak. Taka konfiguracja nie wymaga już stackera-destackera aby turborecorder mógł korzystać z obu anten.

Jeśli do tego pomieszczenia na pięterku byłbyś jednak w stanie doprowadzić drugi (niezależny) kabel z anteny, to wówczas warto tam ustawić turbodekoder, a w salonie białego. W układzie nMultiroomu biały będzie miał praktycznie wszystkie funkcje turborecordera włącznie z korzystaniem z VoD i nagrań z dysku turbodekodera.

O multiroomie w N słyszę od półtora roku. Czy szklana kula coś mówi więcej na temat tej usługi?
Szklana kula twierdzi, że w końcu w tym roku nMultiroom wejdzie do sprzedaży.
 

glosny

New member
yuppiiiiiii

czyli będzie dobrze, bo mnie tu już lokalnie chłopaki nastawiali na kucie scian

WIELKIE WIRTUALNE PIFKO dla Ciebie JackS.

Niestety, jakakolwiek opcja prowadzenia dodatkowych kabli na tą chwilę nie wchodzi w rachubę.
Salon mam mieć full opcję telewizyjną, pięterko pewno TV do zasypiania i już.

Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI...
 

tat123

New member
kolego, możesz zakupić za 400zł cos takiego:

Multiband Converter 9640 S

i tym sposobem uzyskasz pełną funkcjonalnośc nbox recrdera,czyli dwa niezależne konwertery na jednym kablu:)
 

yaneq

New member
Bez reklam
właśnie odgrzebałem temat. pytanie brzmi czy tanim kosztem można z jednego konwertera i jednego kabla w domu rozdzielić sygnał na dwa wejścia turbodekodera N? czy ten dekoder obsługuje konwertery unicable?
 
Do góry