"n" na instalacji C+

tkirmuc

New member
Pobawiłem się u znajomego n-boxem i stwierdziłem, że wygoda użytkowania, przejrzystość menu jak i sama jakość jest warta zainteresowania.
Mam w domu standardowy dekoder C+ ale na nietypowej instalacji. Mieszkam w bloku i sygnał jest rozprowadzany z talerza do mieszkań po instalacji zbiorczej. Na końcu jest dekoder.
Pytanie: czy n nadaje z tego samego satelity, tzn. wystarczy, że zamienię dekoder C+ na "n" i będzie wszystko działać? Wiem, że nie będzie działać n-rekorder, bo mam tylko jeden kabel w ścianie ale nie o to chodzi.
 

crasher

New member
n i c+ nadaja z Hotbird'a wiec wystarczy zmiana dekodera, o ile sygnal bedzie dobry to nie bedziesz mial problemow z odbiorem. Jesli chcialbys recorder'a to na jednym kablu rowniez mozesz go podlaczyc ale musisz zainwestowac ~400zl i dogadac sie z administracja.
 

crasher

New member
Teoretycznie dziala na 2 kablach ;) Dogadac sie musisz, zeby w instalacji zbiorczej zalozyli twoje urzadzonko i podpieli do niego 2 kabelki, urzadzenie to zsumuje sygnaly z 2 kabli i dalej pojdzie do twojego mieszkania jednym, w mieszkaniu jest rozdzielacz ktory rozdzieli te 2 sygnalu i bedziesz mial 2 niezalezne przewody z sygnalem sat.

mozesz kupic np tu:
http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=48&id=855
 
Do góry