N-ka zgrywanie VOD

bogdan_kr

Member
Bez reklam
A ja bym powiedział, że to nie kwestia marki ale wieku danego modelu (im starsza nagrywarka tym bardziej prawdopodobne, że mechanizmy blokad nie zostały jeszcze zaimplementowane).
Ale tego kompletnie nie wiem więc się nie wypowiadam ;-)
Mój Panasonic DMR-EH58 zgrywa z nboxa wszystko poza zawartością VOD, przy której mówi coś o zabezpieczeniu materiału przed kopiowaniem - nie pamiętam, bo dawno z nim na ten temat nie rozmawiałem ;-)

Pozdrowienia!
 

Rejtan

New member
To ja dodam od siebie, że nawet jeżeli urządzenie nagrywające nie respektuje blokady to nagrywanie może się nie udać. Ja kiedyś próbowałem nagrać coś z VOD na kasetę VHS i niby wszystko było OK, ale gdy chciałem odtworzyć to okazało się, że film co chwilę przerywa i nie da się go oglądać. Widocznie muszą na filmy w VOD być nałożone jakieś sygnały mylące mechanizmy odtwarzające magnetowidu.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
Blokowanie sygnału SD analogowego polega na dodaniu specjalnego sygnału w pewnych liniach służących do przekazania sygnału synchronizacji. W ten sam sposób zabezpieczane były kasety VHS. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś wystarczyło w tor sygnału wpiąć "ulepszacz" sygnału video(taki z regulacją nasycenia, ostrości, kontrastu i jasności) i było po problemie. Trick polegał na tym, ze taki ulepszacz sam generował swoje sygnały synchronizacji linii i ramki i automatycznie "wyrzucał" dodatkowe sygnały w tej części. Oczywiście sygnał txt tez był "wyrzucany".
Dobre magnetowidy nagrywały txt na taśmę(bez "ulepszacza") i można było sobie ją poczytać.
 

PawelKRZ

New member
Mam taki problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić:
nagrałem na n-boxie program z eurosportu i chciałem go przegrac na rodziców magnetowid. Podłaczyłem przez EURO, na n-boxie przyciskiem RES zmieniłem na (S-Video) (tak sie cos wyświetlało na nboxie) i przegrało się (dziwięk i obraz, ale obraz jest czarno-biały).
Co robię nie tak? Chciałbym, żeby obraz był kolorowy.
 

piqs

New member
Witam,

masz do wyboru dwa wyjścia ;)

Albo na recorderze przyciskiem RES zamiast s-video ustawiasz RGB, albo, jeśli magnetowid ma takie możliwości, w jego ustawieniach zmianiasz sygnał na wejściu na s-video.

Mam nadzieję, że pomogłem.
 

Maxavelli

New member
Jest kara za zerwanie plomby. Za zgranie bezposrednio z dysku kary nie ma, bo jest to niemozliwe - nBox ma wlasny filesystem, ktory jest nie do ruszenia.
 

stefan86

New member
Z dość wiarygodnego źródła właśnie dostałem info że najprawdopodobniej WSZYSTKIE obecnie obecne na rynku recordery DVD respektują zastrzeżenie kopiowania. Pozostaje komp.

W takim razie jak go połączyć z komputerem? Recorder N łączymy z komputerem (domyślam się, że za pośrednictwem karty TV. Prawda?) przy użyciu kabla EURO? Chyba standardowych kart TV nie ma z łączem EURO więc do jakiego przyłączyć? A więc kabel EURO z jednej strony a z drugiej jaki?
 
Ostatnia edycja:

marbed

New member
Popatrz na kartę TV w kompie i przyglądnij się zwłaszcza złączu Video IN .... Ewentualnie S-Video ...
 
Do góry