[N-ka] Problem z odbiorem niektorych kanalow

Kabraxis

New member
Witam.

Otoz od pewnego czasu czesc programow (lista ponizej - sa to podobno programy nadawane na innej czestotliwosci niz reszta) poprostu nie dziala.
Otrzymuje komunikaty 'sprawdz podlaczenie dekodera' a w diagnostyce zanika JAKOSC do zera (sila pozostaje na 90%+) ale TYLKO NA ANTENIE 2 (Antena 1 na 90%+ sila i jakosc).

Reszta kanalow idzie idealnie (podlaczenie na dwa kable - kazdy pasek na 90%+, 4te pietro, zero przeszkod na niebie ;) )

Czego to moze byc wina? Jak temu zaradzic? Infolinia nie byla zbyt pomocna i zaserwowala mi wyklad o kosmosie, satelitach i odleglosciach/czestotliwoasciach.

Dodam ze ostatnio antena byla zdejmowana i zakladana ponownie (wymiana okien jak kogos interesuje ) ale problem byl juz wczesniej dokladnie taki sam.

Na poczatku wszytkie kanaly dzialaly swietnie, dopiero jakis czas po instalacji zestawu zaczelo sie psuc (bez ruszania anteny!).

Dodam jeszcze ze u mnie na wysokosci czesto dosc silnie wieje ale antena jest stabilna choc znajomy mi zasugerowal ze mogl sie przekrzywic konwerter itd...

Wszelakie rady jak to ugryzc mile widziane bo jedyne co mi przychodzi do glowy atm to wymiana konwertera, ewentualnie scaigania x razy antenty i przekrzywiania go po milimetrze zeby 'siadlo' na oba rodzaje czestotliwosci.

Jakby byla potrzebna to lista kanalow, ktorych w moich pakietach brakuje:

Polsat Crime, AXN HD, FOX LIFe HD, Universal Channel, AXN Crime, AXN Sci-Fi, Sci-Fi Universal, Polsat HD, TVP 2 HD, BBC HD, FOX HD, Superstacja, TV6, itp...

Z gory dzieki za wszelka pomoc.

Ps. Oczywiscie post dotyczy Platformy Cyfrowej N.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Możesz przełożyć w dekoderze kable i zobaczyć efekt , ale konwerter możesz przekręcić (w odwrotną stronę do ruchu wskazówek zegara),lub zbliżyć/oddalić do/od anteny.
 

Daro_70

New member
Witaj kolego. Kiedyś bardzo jarałem się satkami ale to były inne "lepsze" czasy teraz za free nic się nie obejrzy. Ale do rzeczy. Skoro twierdzisz, że na początku wszystko było ok to stawiałbym że talerz nie był dość mocno przykręcony. Dostał luzu i się "rozregulował". Mówisz też że jakiś czas temu demontowałeś talerz. I jak się domyślam sam go ponownie zakładałeś. Na początek sprawdź wszystkie połączenia tj skrętki F-ki czy aby gdzieś kabel nie poluzował się. Pokombinuj jak wyżej kolega zasugerował. Nie wiem czy posiadasz jakiś miernik sygnału. Czy też metodą prub i błędów szukasz sygnału. Sygnał musi być dostrojony precyzyjnie , polaryzacje vertical jak i horizontal. Wtedy bedziesz miał siłę i jakość ok. Co do konwertera to zakładam, że jsst to jak pamiętam monoblok. Czyli pojedyńczy z dwoma wyjściami, na jednego satelite.W Twoim przypadku jest to Hot-Bird, bo chyba n-ka z tego nadaje. Sprawdź jeszcze konfiguracje w tunerze czy wszysko jest odpowiednio poustawiane. Odnośnie jeszcze miernika sygnału jeśli takowego nie masz a masz może telefon na androidzie. To w markecie google play jest taka aplikacja i nazywa się satelite find. Może bedzie Ci pomocna. Tak czy siak upatrywałbym problemu w złym ustawieniu talerza. powodzenia.
 
Do góry