N-ka na 2 odległe telewizory

Bondziorno

New member
Witam,
posiadam konwerter quad do którego 2 wyjścia podpięta jest N-ka a do drugiego TNK (jedno pozostaje wolne) chciałbym N-ke ogladac na 2 telewizorach na raz (LCD) jedna oddalone sa od siebie jakies 20m. Chcialem spytać czy jest mozliwośc ogladania na obydwóch programow 2hd jesli tak to jaka?
pozdrawiam
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam,
posiadam konwerter quad do którego 2 wyjścia podpięta jest N-ka a do drugiego TNK (jedno pozostaje wolne) chciałbym N-ke ogladac na 2 telewizorach na raz (LCD) jedna oddalone sa od siebie jakies 20m. Chcialem spytać czy jest mozliwośc ogladania na obydwóch programow 2hd jesli tak to jaka?
pozdrawiam
20 m w linii prostej, czy 20 m licząc długość kabla między nboxem a dalszym telewizorem?

Jeśli 20 m licząc po długości kabla, to telewizor dalszy od nboxa możesz podpiąć do wyjścia HDMI nboxa 20 metrowym kablem HDMI lub iHDMI, a bliższy do wyjścia YPbPr kablem component (a fonię cinchami stereo).

Jeśli te 20 m to odległość w linii prostej, a po kablu jest więcej np. 25 - 28m, to ratuje Cię coś w rodzaju nSplittera, który umieszczasz kilka metrów od nboxa w kierunku dalszego telewizora i łaczysz z nim kablem 20-to metrowym, a z bliższym telewizorem i nboxem nSplitter łączysz kilkumetrowymi kablami HDMI.
 

pkomp

New member
ale to pozwoli na oglądanie tego samego a nie dwóch różnych programów

dla dwóch różnych programów to drugi dekoder - nie ma innej opcji
 

GrzegorzN

New member
Podejrzewam że chcesz osiągnąć coś w rodzaju splitter'a dostępnego dla C+ (Allegro › RTV i AGD › Sprzęt satelitarny, szukaj "splitter c+"). Niestety dla N-ki taka opcja nie jest dostępna (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo).
Jeżeli chcesz oglądać inne kanały to tylko drugi dekoder z nowym abonamentem.
Jeżeli ten sam kanał to możesz kupić również bezprzewodowe "przedłużacze" sygnału (przesyłają również sygnał pilota). Na allegro są takie dostępne dla sygnału standardowego (Allegro › RTV i AGD › Sprzęt satelitarny, szukaj "przedłużacz"). Szukałem kiedyś tego dla sygnału HD to znalazłem chyba jeden i cena była w okolicy 300$, więc nie miało to raczej sensu.
 

Bondziorno

New member
ten sam chce ogladac ale tego n splitera niewidze na alegro
jakiej dlugosci moge maxymalnie uzyc kable hdmi bez wzmacniacza sygnalu zeby odbieralo mi w rozdzielczosci 1080i?
 

Bondziorno

New member
okej właśnie podpiołem na krótkich kablach i jest okej ;D
na 2 telewizorach to samo a gdybym chciał na 3 przy uzyciu takiego czegos:
allegro.pl/rozdzielacz-hdmi-hd-1920x1200-na-2-porty-gold-sw2-i1239530676.html]Rozdzielacz HDMI HD 1920x1200 na 2 porty gold SW2 (1239530676) - Aukcje internetowe Allegro
i sygnał do obydwóch telewizorów leciał by 20m kablem? czy rozdzielacz nie osłabi sygnału?
pytanie 2
czy na odległości 1 metra bedzie róznica podłaczając N-ke z 42calowym telewizorem kablem naprzykład 3xRCA Component Video - Digital HQ a zwykłym czincze 3 kanałowym?
PS:rozmawiamy oczywiscie o FullHD
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
okej właśnie podpiołem na krótkich kablach i jest okej ;D
na 2 telewizorach
Znaczy się co czym podpiąłeś?
2 TV do nboxa kablami component i HDMI?

to samo a gdybym chciał na 3 przy uzyciu takiego czegos:
allegro.pl/rozdzielacz-hdmi-hd-1920x1200-na-2-porty-gold-sw2-i1239530676.html]Rozdzielacz HDMI HD 1920x1200 na 2 porty gold SW2 (1239530676) - Aukcje internetowe Allegro
To do czego dałeś link to po prostu dwa gniazdka HDMI przylutowane do jednego kabelka. Nie da się tym rozdzielić żadnego sygnału zabezpieczonego HDCP tak, aby leciał równocześnie na 2 telewizorach.

i sygnał do obydwóch telewizorów leciał by 20m kablem? czy rozdzielacz nie osłabi sygnału?
Taki oczywiście osłabi. Przy takim pasywnym połączeniu efektywna długość kabla będzie równa sumie kabla do rozdzielacza plus suma kabli za rozdzielaczem.

pytanie 2
czy na odległości 1 metra bedzie róznica podłaczając N-ke z 42calowym telewizorem kablem naprzykład 3xRCA Component Video - Digital HQ a zwykłym czincze 3 kanałowym?
PS:rozmawiamy oczywiscie o FullHD
Jak sygnał 1080i component puścisz trzema kabelkami takimi takimi jakie są sprzedawane jako kabelki audio lub YUV to nawet przy odległości 1 m możesz mieć odbicia i rozmycie konturów.

Jeśli chcesz tanim kosztem zrobić nawet długi ale porządny kabel component, to zrób go z takiego kabla jaki używa się do ciągnięcia sygnału z konwertera anteny satelitarnej.
 

Bondziorno

New member
Znaczy się co czym podpiąłeś?
2 TV do nboxa kablami component i HDMI?

tak

To do czego dałeś link to po prostu dwa gniazdka HDMI przylutowane do jednego kabelka. Nie da się tym rozdzielić żadnego sygnału zabezpieczonego HDCP tak, aby leciał równocześnie na 2 telewizorach.

więc czym moge rozdzielic gniazdo HDMI na 2?
aby potem wpiać 2 kable HDMI-HDMI 20m.

Jak sygnał 1080i component puścisz trzema kabelkami takimi takimi jakie są sprzedawane jako kabelki audio lub YUV to nawet przy odległości 1 m możesz mieć odbicia i rozmycie konturów.

Okej czyli komponent jest nie unikniony a do dzwieku? komponent 5 żyłowy ? (3rbg i 2audio)czy lepiej 3żyłowy component + kabel optyczny?

Jeśli chcesz tanim kosztem zrobić nawet długi ale porządny kabel component, to zrób go z takiego kabla jaki używa się do ciągnięcia sygnału z konwertera anteny satelitarnej.

Componentem mysle spiac telewizor najbliżej Nboxa a dlugim HDMI inny pokój.
 

JackS.

New member
Bez reklam
więc czym moge rozdzielic gniazdo HDMI na 2?
aby potem wpiać 2 kable HDMI-HDMI 20m.
Jak do tego korzystam z nSplittera Pro i mogę go polecić.

Okej czyli komponent jest nie unikniony a do dzwieku? komponent 5 żyłowy ? (3rbg i 2audio)czy lepiej 3żyłowy component + kabel optyczny?
Tylko dla wizji kable muszą być 75-cio ohmowe. Ale oczywiście fonii takie żyły też nie zaszkodzą, szczególnie przy takiej długości.

Po co chcesz ciągnąć kabel optyczny? Zwrotne wyjście fonii z telewizora do amplitunera? Przy tej długości możesz mieć z nim spore kłopoty. Może się okazać, że żaden z tanich plastikowych kabli (APF) nie będzie w stanie przenieść sygnału S/PDIF aż tak daleko.
 

Bondziorno

New member
niezrozumiałes mnie ja chce najbliższy telewizor (1m)

reasumujac i nieprzedłuzając niepotrzebnie
1. Niewiem czy lepiej component 5zył czy 3zyły + optyk?

2 Czy takie cos ma bedzie działac?
screenshot1287607400.jpg


Powiedzmy z takim zestawem
http://allegro.pl/splitter-hdmi-1-nadajnik-2-odbiorniki-gmb-i1282576104.html
http://allegro.pl/kabel-3xrca-3xrca-rgb-component-gold-1-5m-038-1-5-i1279118360.html
http://allegro.pl/kabel-hdmi-hdmi-chrom-20m-vitalco-i1262996868.html

3. Lepiej 10m do splitera i 10m od czy 20m odrazu?
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
niezrozumiałes mnie ja chce najbliższy telewizor (1m)

reasumujac i nieprzedłuzając niepotrzebnie
1. Niewiem czy lepiej component 5zył czy 3zyły + optyk?
Gdybyś miał telewizor, który ma wejście optyczne, to oczywiście druga opcja. Ale na pewno Twój telewizor ma tylko wyjście optyczne, a nie wejście, więc 2-ga nie wchodzi w rachubę.

nSplittery na Allegro widzę tylko tu. Kable wyglądają O.K.

3. Lepiej 10m do splitera i 10m od czy 20m odrazu?
Jeśli użyjesz nSplittera, to będzie bez znaczenia, z której konfiguracji kabli skorzystasz. Obie zadziałają.
 
Do góry