N-ka i sygnał HD

FishRoman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam
powiedzcie Koledzy jaka jest jakośc obrazu HD w N-ce bo kilka osób na forum strasznie wieszało psy że w kwadraty itp. Pozdro:eek:k:
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
ja bym z tymi zachwytami nie przesadzał ale jest akceptowalna (moja ocena dotyczy tvp hd, nsport - jak nadaje hd i eurosport hd). jak leci liga mistrzów i są transmisje na dodatkowych 4 czy 3 kanałach to znacząco obniża się jakość tvp hd. o kanałach filmowych nic nie powiem bo ich nie mam w n.
 

landr

Member
Jeśli materiał źródłowy kanału nadawanego jest w dobrej jakości (film , przekaz sportowy itp i jest w HD) to i program odbierany jest super.Dobre HD jest radością dla oczu. W N-ce jest najwięcej programów HD ze wszytkich naszych cyfrowych platform.
 

BaDD

Member
Mój sarkazm polega na tym, że napisano na ten temat tony materiałów i wystarczy trochę użyć google. Jakość jest bdb a obraz oczywiście się różni w zależności od kanału i nadawanego materiału. Poza tym zależy jaka antena, jaki kabelek, jaki TV itp. itd.
Bardzo ładnie wygląda np. Eurosport nadający 'native hd' a z domowego podwórka choćby tvp hd.
Zresztą zależy co chcesz/lubisz oglądać. Ja jestem z tych co wolą treść a o potem formę. A jak mam dwa w jednym (Liga Mistrzów) no to niebo... :rolleyes:
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Jakość kanałów HD w n-ce jest według mnie zadowalająca, choć czasami mogłaby być lepsza (zwłaszcza na TVP HD widać czasami wyniki stosowania zbyt niskiego bitrate, choć z kolei niekiedy jest rewelacyjnie). Zdecydowanie widać różnicę w jakości i rozdzielczości pomiędzy kanałami HD i SD.
Jeśli chodzi o kwadraty to może chodziło o TVN HD które w rozdzielczości HD nadaje chyba jedynie część swoich produkcji typu seriale, talkshow i programy typu "you can dance" a reszta programów nadawana jest w dziwny sposób - z powierzchni ekranu wydzielony jest mniejszy prostokąt w którym leci program - to wygląda trochę tak jakby na siłę z powierzchni o rozdzielczości HD wykrojono i wypośrodkowano mniejszy prostokąt z obrazem o rozdzielczości SD.

Pozdrowienia!
 

martinezo

New member
bogdan_bronowice napisał:
... a reszta programów nadawana jest w dziwny sposób - z powierzchni ekranu wydzielony jest mniejszy prostokąt w którym leci program - to wygląda trochę tak jakby na siłę z powierzchni o rozdzielczości HD wykrojono i wypośrodkowano mniejszy prostokąt z obrazem o rozdzielczości SD.Pozdrowienia!
Raczej w "pole" HD (w jego część) wklejono porozciągane SD w formacie 4:3 ;)
Fakt - wygląda to "średnio"
Na HBO HD robią tak samo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry