N-ka Eurosport HD - szarpanie...

james.pl

New member
Ogladajac Eurosport HD na N-ce, co jakis czas obraz tnie sie na 1-2 sekundy, szarpie itp. Dzieje sie to tylko na Eurosporcie HD, TVP HD czy Discovery HD wszystko ok. Nie wiecie co moze byc nie tak? N-ke podlaczylem po HDMI do Sharpa 46x20e. Pozdr
 
Ostatnia edycja:

james.pl

New member
problem w tym ze mam wiekszy talerz, ale! mam tez ustawione wszystko 'bardziej na cyfre' - chodzi mi o transpondery itp. moze przestawienie wszystkeigo typowo pod Nke cos da... pozdr
 

wszystkojedno

New member
witam
miałem podobne objawy tzn. szarpanie obrazu na eurosporcie hd na n-ce.
Próbowałem ustawień z konwerterem - nie dało pozytywnego efektu. Później sprawdziłem u znajomego działanie n-boksa i też były zacięcia. Wymieniłem
nboksa i ustarka ustała. Tak więc polecam, jak macie mozliwość sprawdzenia dekodera u kogoś na innym zestawie antenowym
 

Raffaello

New member
Witam

Maiłem ten sam problem na n-ce. Szarpanie, przycinanie na EuroSport HD i ArteHD. Rozwiązaniem jest tylko wymiana dekodera. Wymieniłem bez problemu i wszystko jest OK. Polecam. Nie ma na co czekać, bo jest to wewnętrzna wada dekodera.
 

james.pl

New member
aha, no to chyba bede musial wymienic... jest jeszcze jedno - na innych kanalach, w tym hd mam sygnal 95-98%, jakosc srednio pow. 90%, a na Eurosporcie Hd jakosc spada do 70-80% ...
 
james.pl a jak wymieniłeś, dzwoniłeś na infolinię, czy poszedłeś do pierwszego lepszego sklepu i bez problemu Ci wymienili ?

Proszę opisz to bardziej szczegółowo.
 

james.pl

New member
zapytalem na forum + dzwonilem do kumpla - dostalem info ze trzeba wymienic dekoder. Poszedlem do salon, w ktorym kupilem Nke (Media Expert). Wzialem wszystko to, co dostalem od Nki + umowy. Zanioslem do sklepu i powiedzialemm, ze Eurosport HD tnie sie, po czym pan w sklepie podpial moj dekoder do ich TV itp. Okazalo sie ze dzialalo dobrze, ale powiedzial ze w 'razie czego' wymieni mi dekoder, bo juz kilku klientow mialo ten sam problem. Podpisalem papier, zdalem stary sprzet i wzialem nowy. Tyle. Calosc trwala moze z 10minut. Pozdrawiam
 
No właśnie najbardziej obawiam się tego, że koleś podłączy w sklepie i powie, że wszystko gitara i odeśle mnie z kwitkiem.

Dzwoniłem również do babki z BOK'u i powiedziała mi po dłuższych konsultacjach z osobami trzecimi, że raczej nie powinienem mieć problemów z wymianą, ale wiadomo jak to jest

Ale powiedz mi, czy to musi być punkt w którym podpisywałem umowę, czy jakikolwiek inny. Moim zdaniem nie ma znaczenia, ale wolę zapytać, aby jak dureń nie biegać ?
 

james.pl

New member
Nie wiem, ja bylem w tym punkcie, w ktorym wczesniej podpisalem umowe...
Wydaje mi sie, ze musza uznac Tobie ta reklamacje, powiedz, ze wielu uzytkownikow skarzy sie na ten problem i na pewno jest to wina oprogramowania dekodera (tak mi powiedzieli, ze mieli juz kilka reklamacji). Pozdr
 

wszystkojedno

New member
Witam
Gdy wymieniałem dekoder,to konsultantka z BOK-u odsyłała mnie do punktu, w którym podpisywałem umowę - ponoć to im ułatwia wewnętrzne rozliczenia. Nie przejmuj się, że w sklepie ktoś podlączy i powie, że wszystko gra. Mnie tak właśnie powiedział. To wtedy Ty mówisz, że wiesz o częstych przypadkach takich zachowań dekoderów i jesli Ci nie wymieni, to rezygnujesz z umowy ze względu na wadliwy sprzęt. W mim przypadku zadziałało natychmiast - błyskawiczna wymiana dekodera. Powodzenia.
 
Witam,

Właśnie wróciłem od autoryzowanego punktu sprzedaży w którym bez problemu wymieniłem dekoder. Nie obyło się oczywiście bez sprawdzenia, czy wogóle działa, myślałem, że to moje tylko wymysły z tym szarpaniem, albo że mam coś źle podpięte, ale nic z tych rzeczy. U gościa w salonie sprzedaży również obraz szarpał na EHD i to jeszcze częściej niż u mnie.

Mała jeszcze uwaga.
Zauważyłem, że w tym nowym box'ie co dostałem, wejście na antenę jest z drugiej strony, czy to nie może być właśnie jedna z przyczyn, które eliminowali ? czy nie wprowadzili jakiejś nowej wersji do obiegu ?




Bynajmniej już mam EHD który płynnie chodzi ~!!!!! Super, dzięki wszystkim za pomoc !!!!
 
Do góry