"n" jakość orazu

wojt71

New member
Witam. Jetsem posiadaczem Panasonc TH42pV60+ pożyczyłem od znajomego do testów cyfra ma zwykłym mediasacie. Obraz mam lepszy niż na kablówce ale rewelacji nie ma. Myślę nad dekoderem HD ale z cyfrą nie chcę się wiązać a Humax dla mnie na razie za drogi. Myślę nad wzięciem dekodera "n" ponieważ wychodzo najtaniej no i podobno najlepszy sygnał hd. Pytanie moje jest takie czy po podłaczeniu dekodera przez HDMI programy FTA i inne SD będą w dużolepszej jakości niż z cyfry+, bo ten na HD wiem że będą super. Nie mam możliwości przetestowania tej platformy a nie chciałbym płacić przez 15 miesięcy z marnym efektem.
Pozdrowienia
 

EMEM

New member
Porównywałem kiedyś obraz z dekodera polsatu i z n-ki. Na programach SD nie było praktycznie żadnej różnicy. z cyfrą napewno będzie tak samo. Różnicę widać dopiero w HD. n-box recorder ma oczywiście tą przewagę że możesz nagrywać.

Pozdrawiam
 

kamcyk26

New member
wojt71 napisał:
Witam. Jetsem posiadaczem Panasonc TH42pV60+ pożyczyłem od znajomego do testów cyfra ma zwykłym mediasacie. Obraz mam lepszy niż na kablówce ale rewelacji nie ma. Myślę nad dekoderem HD ale z cyfrą nie chcę się wiązać a Humax dla mnie na razie za drogi. Myślę nad wzięciem dekodera "n" ponieważ wychodzo najtaniej no i podobno najlepszy sygnał hd. Pytanie moje jest takie czy po podłaczeniu dekodera przez HDMI programy FTA i inne SD będą w dużolepszej jakości niż z cyfry+, bo ten na HD wiem że będą super. Nie mam możliwości przetestowania tej platformy a nie chciałbym płacić przez 15 miesięcy z marnym efektem.
Pozdrowienia

Raczej nie spodziewaj sie zasadniczych roznic. SD (poza TVN, TVN7) wyglada tak samo kiepsko jak wszedzie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ale jak miałeś podłączone ?
a lepiej jakimi przewodami i jakiej jakości ?
Bo ostatnio jest moda na wszystko co tanie . Satysfakcją jednak odnotowujemy że kikadziesiąt zanotowanych ostatnio zmian przewodów zaowocowało znaczną poprawą jakości obrazu - ku zadowoleniu użytkowników.
pozdrawiam
 

marcinaudi

New member
Poprawa bedzie znaczna nawet na SD nie bedzie takiego efektu przekontrastowania obrazu! A kable HD nie mają nic z tym wspólnego moga być nawet za 15zł
 

autorus

New member
Jaki byś KIKI proponował przewód 3m recorder - tv? Oczywiście hdmi.
Mam dość tanie przewody i mysle nad zmianą. Widziaem jakiś przewód oxy firmy profigold za ok 600zł. Czy warto dać tyle? A może inny?

Pozdrawiam

Autorus


kiki napisał:
witam
ale jak miałeś podłączone ?
a lepiej jakimi przewodami i jakiej jakości ?
Bo ostatnio jest moda na wszystko co tanie . Satysfakcją jednak odnotowujemy że kikadziesiąt zanotowanych ostatnio zmian przewodów zaowocowało znaczną poprawą jakości obrazu - ku zadowoleniu użytkowników.
pozdrawiam
 

wojt71

New member
Przedewszystkim cyfre+ mam podłaczone po euro najtańszy. Ale zastanawiam się czy obraz TVP1 itp w SD nie jest upscalowany do 720p w "n tv" bo w cyfrze to wiadomo PAL i wszystko. Oczywiście tuner cyfry nie posiada ani komponent ani hdmi tym bardziej więc zastanawiam się czy obraz z nbox nie będzie lepszy chociażby po component. Jeżeli jest upscalowany to powinien być lepszy. Mam KD panasonic i tam sygnał jest upscalowany o HDMI i obraz jest znacznie lepszy niż w PAL po euro.
pozdrowienia
 

marcinaudi

New member
Lech napisał:
A kolega to o tych kablach mówi ze słyszenia czy z praktyki ? Bo mi z praktyki wychodzi, że jednak mają.

A wiesz może co to jest przekaz cyfrowy? A jak ci z praktyki wychodzi inaczej to nie długo bedziesz mówił na zielone czerwone!


 

Zoltyy

New member
marcinaudi napisał:


A wiesz może co to jest przekaz cyfrowy? A jak ci z praktyki wychodzi inaczej to nie długo bedziesz mówił na zielone czerwone!



Wiem, wiem tez co to jest BER, wiem tez jaka potrafi byc roznica miedzy słabym a dobrym kablem, słabą i dobrą wtyczką itp itd. Kabel to nie tylko przewodnik to jeszcze kilka innych rzeczy które tworzą całość.
Żarówka (ta tradycyjna) to tez tylko kawałek drutu i prąd... a jednak są różnice "w odbiorze" :)
 

kamcyk26

New member
Zoltyy napisał:
Wiem, wiem tez co to jest BER, wiem tez jaka potrafi byc roznica miedzy słabym a dobrym kablem, słabą i dobrą wtyczką itp itd. Kabel to nie tylko przewodnik to jeszcze kilka innych rzeczy które tworzą całość.
Żarówka (ta tradycyjna) to tez tylko kawałek drutu i prąd... a jednak są różnice "w odbiorze" :)

Ci ktorzy mysla ze jakosc kabla HDMI ma wplyw na jakosc niech tak mysla i placa jak ich stac. Tylko niech wezma pod uwage ze zanim sygnal dotrze do TV musi jeszcze dotrzec do odbiornika sat. I tutaj kablem jest ... powietrze. Niech ustawia antene na 40% jakosci sygnalu, pozniej na 90% i co? I nic, nie ma roznicy. Dlaczego? Bo sygnal cyfrowy ma korekcje bledow. I albo ilosc bledow jest tak duza ze nic nie da sie ogladac albo sygnal jest wystarczajaco silny i wszystko jest ok.

Kable moga byc lepsze albo gorsze, ale korekcja bledow zalatwia sprawe.
 

marcinaudi

New member
Zoltyy napisał:
Wiem, wiem tez co to jest BER, wiem tez jaka potrafi byc roznica miedzy słabym a dobrym kablem, słabą i dobrą wtyczką itp itd. Kabel to nie tylko przewodnik to jeszcze kilka innych rzeczy które tworzą całość.
Żarówka (ta tradycyjna) to tez tylko kawałek drutu i prąd... a jednak są różnice "w odbiorze" :)

Powiem ci że nie wiesz w co zainwestować! i inwestujesz w drogie kable cyfrowe i nie potrzebnie! jak byś miał pojecie o przekazie cyfrowym to byś też Wiedział co to jest BER a BER to jest jakoś sygnału ale nie w sensie jakości obrazu im BER jest słabszy to jest większe prawdopodobienstwo do pomyłki i do stop klatki czy przekłamania obrazu! Nie którzy myślą ty pewnie też że jak BER jest słaby to jest gorszy obraz a wcale tak nie jest!
 

Zoltyy

New member
marcinaudi napisał:


Powiem ci że nie wiesz w co zainwestować! i inwestujesz w drogie kable cyfrowe i nie potrzebnie! jak byś miał pojecie o przekazie cyfrowym to byś też Wiedział co to jest BER a BER to jest jakoś sygnału ale nie w sensie jakości obrazu im BER jest słabszy to jest większe prawdopodobienstwo do pomyłki i do stop klatki czy przekłamania obrazu! Nie którzy myślą ty pewnie też że jak BER jest słaby to jest gorszy obraz a wcale tak nie jest!


A jesli w np. componencie jeden z kolorów bedzie obarczony duzym BER, a pozostałe nie - czy wtedy nadal mam opcje "widzi-nie widzi"? Czy może "pochrzani" mi się tylko jeden kolor? Co do korekcji błędów - korekcja raczej zgaduje/wylicza brakujący bit czy bity - taka programowa interpolacja, niekoniecznie zgodna z sygnałem oryginalnym. Skrajny przykład takiej interpolacji to SD upskalowane do 720p - to nadal nie będzie HD. (proszę nie brać tego przykładu dosłownie).

Nie zamierzam nikogo przekonywać do kupowania drogich kabli, ani tym bardziej odsądzać od czci i wiary tych nie widzących różnicy. Co do inwestowania moich pieniędzy - pozwolisz że to ja będę decydował. Każdy ma wolną wolę i zrobi jak chce, to jest forum i jest tu miejsce na wszystkie poglądy.

BTW są tu na forum zamieszczone foto testy porównawcze kabli HDMI od tych typu "kabel od lampki" po takie średniej klasy (Profigold).

Co do BER (bit error rate) - zakładam że reszta toru jest taka sama, i tak jak przy słabym sygnale dobrym kablem z g... bata nie ukręcisz, to przy dobrym sygnale słaby kabel może ukręcić g... z bata ;)
 

marcinaudi

New member
Po pierwsze Component to nie jest przekaz cyfrowy tam mogą byc różnice w lepszych kablach! A te foto testy to jest już kit straszny wstyd dla tego forum że takie kity ludziom wciskają!
 

Zoltyy

New member
marcinaudi napisał:
Po pierwsze Component to nie jest przekaz cyfrowy tam mogą byc różnice w lepszych kablach! A te foto testy to jest już kit straszny wstyd dla tego forum że takie kity ludziom wciskają!

Obiecuję, że jak tylko będzie okazja wypożyczę HDMI z górnej półki i porównam z tym który dostałem w komplecie z tunerem sat. Jeśli nie będzie różnicy to obiecuję, że w tym wątku odszczekam to co napisalem na temat wpływu kabli. (Jak nie zapomnę ;) )
 

Lech

New member
Bez reklam
marcinaudi napisał:
A wiesz może co to jest przekaz cyfrowy? A jak ci z praktyki wychodzi inaczej to nie długo bedziesz mówił na zielone czerwone!

To nie jest takie proste i oczywiste jak Ci sie wydaje. Też czytałem różne teorie o tym, że kable nie mają znaczenia. A jednak mają. Do tunera miałem dołączony kabelek fabryczny i coś mnie korciło żeby spróbować kobel z tzw wyższej klasy. No i spróbowałem. Kabelek z wyższej półki daje zdecydowanie lepszy obraz, zwłaszcza jeżeli chodzi o nasycenie kolorów. Żeby wykluczyć normalne zaaferowanie, kilka razy zmieniałem kable na ten standardowy i ten droższy. Za każym razem różnica jest widoczna i to nie tylko w moim odczuciu, ale również innych obserwatorów, którzy nie mieli pojęcia, który kabel jest który. Kabel z wyższej półki jest produkcji Tech+Link. Należy pamiętać iż nośnikiem sygnału w kablu zarówno analogowego jak cyfrowego jest przepływ elektonów czyli tzw "prąd". A z prądem to związane są różne zjawiska. Przejżyj sobie wątek Video-Inne-Test kabli HDMI ....

Ps. A za te kolory to Ci się należy......
 
Ostatnia edycja:

marcinaudi

New member
Lech napisał:
To nie jest takie proste i oczywiste jak Ci sie wydaje. Też czytałem różne teorie o tym, że kable nie mają znaczenia. A jednak mają. Do tunera miałem dołączony kabelek fabryczny i coś mnie korciło żeby spróbować kobel z tzw wyższej klasy. No i spróbowałem. Kabelek z wyższej półki daje zdecydowanie lepszy obraz, zwłaszcza jeżeli chodzi o nasycenie kolorów. Żeby wykluczyć normalne zaaferowanie, kilka razy zmieniałem kable na ten standardowy i ten droższy. Za każym razem różnica jest widoczna i to nie tylko w moim odczuciu, ale również innych obserwatorów, którzy nie mieli pojęcia, który kabel jest który. Kabel z wyższej półki jest produkcji Tech+Link. Należy pamiętać iż nośnikiem sygnału w kablu zarówno analogowego jak cyfrowego jest przepływ elektonów czyli tzw "prąd". A z prądem to związane są różne zjawiska.
Ps. A za te kolory to Ci się należy......

Zjawiska są rózne nawet takie że mały pokonał dóżego! a po to jest cyfrowy przekaz żeby takich zjawisk nie było i nie ma! jedynie co to może być złudzenie. Jak by na odcinku 1 metra kabla HDMI było widać róznice to na kablu 20-30metrowym od konwertera do tunera by obrazu nie bylo wcale! A jednak jest i jest taki sam jak u nadawcy!
 

Zoltyy

New member
marcinaudi napisał:


Zjawiska są rózne nawet takie że mały pokonał dóżego! a po to jest cyfrowy przekaz żeby takich zjawisk nie było i nie ma! jedynie co to może być złudzenie. Jak by na odcinku 1 metra kabla HDMI było widać róznice to na kablu 20-30metrowym od konwertera do tunera by obrazu nie bylo wcale! A jednak jest i jest taki sam jak u nadawcy!

Marcin - może to co oglądamy na końcu tego 20-30 metrowego kabla z konwertera to juz jest sygnał zdegradowany ?;)

Powtórzę to co napisalem wcześniej - przewod to nie tylko wiązka przewodników.
BTW bardzo kategoryczne opinie wydajesz.
Może skończmy ten OT, bo zrobi się z tego wojna "kablofilska"
Co do testów - najlepsze byłyby tzw. ślepe testy: bez możliwości sprawdzenia ktory kabel jest aktualnie podpięty: czyste porównanie obrazu bez wpływu ceny kabla na odbiór.
Pozdrawiam - i odszczekam, albo wkleje fotki z testów.
 

taczka1

New member
Lech napisał:
A kolega to o tych kablach mówi ze słyszenia czy z praktyki ? Bo mi z praktyki wychodzi, że jednak mają.

Zgadzam się z przedmówcą!...kable mają znaczenie.Dla przykładu podłącz sobie kolego subwoofera z kina domowego na kablu za 9 zł ( bo są takie) i dla kontrastu taki za 120 zł..posłuchaj jaka będzie różnica...pozdrawiam,taczka1
 

Zoltyy

New member
taczka1 napisał:
Zgadzam się z przedmówcą!...kable mają znaczenie.Dla przykładu podłącz sobie kolego subwoofera z kina domowego na kablu za 9 zł ( bo są takie) i dla kontrastu taki za 120 zł..posłuchaj jaka będzie różnica...pozdrawiam,taczka1

Marcinaudi zaznaczył wcześniej, że analogowy kabel może mieć znaczenie (a taki jest przy subie), natomiast uważa że jakość cyfrowego połączenia/kabla jest bez znaczenia.
 
Do góry