n i Internet

dzekoo

New member
Dzisiaj nastąpiła akutualizacja oprogramowania mojego n-recordera. Nowa szata graficzna wymaga przyzwyczajenia, ale podłączyłem urządzenie do internetu i mozna sluchac radiowych stacji internetowych. Nie wszystkie mi co prawda działają.

Pozdrawiam
Jacek.
 

tr.ba

New member
a ja mam problem z podlaczeniem n-boxa rec do internetu poprosu nbox nie wykrywa moje siecie bezprzewodowej na laptopie zasieg w tym pokoju jest dobry czy ktos moze zna przyczyne mojego problemu ??
 

autorus

New member
Mi działą na bezprzewodowej bardzo dobrze. Może masz problemy z kabelkiem do wirless accdes point. Nie pamiętam jaki powinien być prosty czy skrosowany ale pamiętam że z jednym miałem problem. Pomogła wymiana kabla. U mnie od razu się zainstalował. Zero problemów.

Autorus
 

tr.ba

New member
Kabel jest napewno ok mam w tym samym pokoju takie urzadzenia jak laptop czy playstation3 i niema problemow z zasiegiem kiedy wchodze w ustawienia i interenet wyswietla sie brak sieci wiec biore ustawienie automatyczne i nic nie znajduje niewiem co mam robic czy moze to byc z tego powodu ze w pokoju dostepne sa dwie sieci bezprzewodowe tzn z routera ktory jest na gorze zasieg dosc niski a drugi z access pointa ktory jest w tym samym pomieszczniu co n-ka
Prosze o pomoc
 

Gucio50

New member
Bez reklam
tr.ba napisał:
Kabel jest napewno ok mam w tym samym pokoju takie urzadzenia jak laptop czy playstation3 i niema problemow z zasiegiem kiedy wchodze w ustawienia i interenet wyswietla sie brak sieci wiec biore ustawienie automatyczne i nic nie znajduje niewiem co mam robic czy moze to byc z tego powodu ze w pokoju dostepne sa dwie sieci bezprzewodowe tzn z routera ktory jest na gorze zasieg dosc niski a drugi z access pointa ktory jest w tym samym pomieszczniu co n-ka
Prosze o pomoc


Są dwie mozliwości

1. Masz wszystko DOBRZE i nie działa, w tym przypadku nic nie mozna Ci poradzić :(

2. Masz coś źle, tylko nie masz pojecia co :confused:

Mam, nieduze doswiadczenie ale uruchomiłem internet na nce u kolegi za pomoca kabla sieci Lan a u siebie nawet bez kabla, nka uzywa WiFi, tani AccessPoint w trybie Client i śmiga.

Zacznijmy od tego Czym podpięty jest nBox i do czego?
 

bossbusko

New member
mam w domu router wifi, i zastanawiam sie jak by to zrobic, to trzeba by bylo kupic karte wifi z wyjscie rj45, ale takie cos wogole jest?
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
bossbusko napisał:
mam w domu router wifi, i zastanawiam sie jak by to zrobic, to trzeba by bylo kupic karte wifi z wyjscie rj45, ale takie cos wogole jest?

Jasne że jest. Kosztuje od 100-200zł
nazywa się AccessPoint w trybie Client

EdiMax, Planet to te najtańsze
 

michalp1

New member
n-box recorder a livebox tp

witam,

czy komuś udało się podłączyć n-boxa rec. do internetu za pomocą liveboxa tp? Nie wiem, czy warto płacić nawet te 10 zł na miesiąc przez około 18 m-cy?

pozdrawiam
 

aro34

New member
mam problem

ja próbuje juz od kilku dni podłaczyc mojego n boxa do netu i za cholere mi się nie udaje korzystam z lokalnej sieci przewodowowej podpiolem kabel poustawiałem recznie wszystkie numery, bramy i inne cuda o ktore pytal i nic !pomozcie może jeszcze trzeba cos aktywowac ?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Korzystam z sieci ośiedlowej i aby uzyskac dostęp musiałem podac adres MAC operatorowi (znajomości pomogły )Wybrałem w rekorderze ustawienia automatyczne i zadziałało bez problemu.Słyszałem że niektórzy ; osiedlowcy ; chcą jakąś dosatkową opłatę.
 
Do góry