N i EPG

semaisa

New member
Sadze ze z epg nie mam tylko ja problemu , glownie chodzi mi o fakt tzw ''informacji'' o prgrami , wyswietlanie programu telewizyjnego itp... W kazdym razie widzialem jak u mnie to zadzialalo chyba z 2 razy ale to na pojedynczych kanalach , juz nie dziala wogole. Czy mial ktos taki problem i sobie poradzil z tym ? Siła:99% jakosc 85% (wedlug zapenien bok'u 65% wystarcza na pelne korzystanie). Czekam na jakies info. Pozdrawiam
 

Pizzojad

New member
NA początku działania N były problemy z EPG ale teraz już powinno wszystko działać OK. Jeśli jednak nie ściąga ci EPG to warto zastosować do poniższych rad:
1. Nie wyłaczaj zasilania box'a - po czyms takim box musi zassać od nowa wszystkie dane EPG
2. Kiedy nie ogladasz telewizji wyłączaj boxa do standby - jeśli zostawisz box'a na kanale który nie jst na home transponderze to nie dajesz mu szans zassać informacji EPG, jeśli przełączysz go do standby to powinien przełączyć się na home transponder i załadować EPG (może to trochę trwać więc nie oczekuj że po 5 minutach w standby już wszystko będzie)
3. Upewnij sie że masz najnowsze dostępne oprogramowanie na boxie
 

yatre

New member
Pizzojad napisał:
NA początku działania N były problemy z EPG ale teraz już powinno wszystko działać OK. Jeśli jednak nie ściąga ci EPG to warto zastosować do poniższych rad:
1. Nie wyłaczaj zasilania box'a - po czyms takim box musi zassać od nowa wszystkie dane EPG
2. Kiedy nie ogladasz telewizji wyłączaj boxa do standby - jeśli zostawisz box'a na kanale który nie jst na home transponderze to nie dajesz mu szans zassać informacji EPG, jeśli przełączysz go do standby to powinien przełączyć się na home transponder i załadować EPG (może to trochę trwać więc nie oczekuj że po 5 minutach w standby już wszystko będzie)
3. Upewnij sie że masz najnowsze dostępne oprogramowanie na boxie
witam
Nie do końca mogę się z tym zgodzić. Nigdy nie wyłączam N-boxa z zasilania, zawsze jest w stanie czuwania a jednak bardzo często po właczeniu epg nie działa prawidłowo, dopiero po kilku minutach działania N-box zasysa prawidłowo epg dla większości kanałów
 

Pizzojad

New member
Nie twierdziłem że robisz inaczej niż radziłem, były to raczej porady natury ogólnej które dla jednych są oczywiste a dla innych taki ebyc nie muszą i warto podpowiedzieć jeśli to może komuś pomóc.

Przy okazji , jakiego masz boxa - z dyskiem czy bez ?
 

yatre

New member
Pizzojad napisał:
Nie twierdziłem że robisz inaczej niż radziłem, były to raczej porady natury ogólnej które dla jednych są oczywiste a dla innych taki ebyc nie muszą i warto podpowiedzieć jeśli to może komuś pomóc.

Przy okazji , jakiego masz boxa - z dyskiem czy bez ?
witam
zauważyłem też, że przy kiepskiej pogodzie epg ma ogólnie rzecz biorąc problem z działaniem :rolleyes: kładę to na karb kiepskiej anteny (zostałem wrobiony przy zakupie N-ki w standardową:x). Jeżeli chodzi o rodzaj dekodera to mam wersję bez dysku - jak brałem to jeszcze nie było recorderów.
 

dkluk

New member
Jak nagrać dwa programy bezpośrednio po sobie

Może ktoś mi powie jak nagrać z EPG dwa programy bezpośrednio po sobie aby pierwszy nie był ucięty? Przerwy reklamowe nie są aż tak długie i obcina koniec pierwszego programu... Kicha totalna.
Druga sprawa nie wiem kto przygotowuje EPG dla kanałów muzycznych, ale kilka razy był niezgodny z rzeczywistym programem. Kicha totalna do kwadratu.
 

semaisa

New member
Witam.
Oprogramowanie mam najnowsze , boxa(ver. bez hdd) nie wylaczam z zasilania nigdy tylko standby , ileby nie dzialal i czuwal to i tak epg nie laduje sie. wiec lipa.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
dkluk napisał:
Może ktoś mi powie jak nagrać z EPG dwa programy bezpośrednio po sobie aby pierwszy nie był ucięty? Przerwy reklamowe nie są aż tak długie i obcina koniec pierwszego programu... Kicha totalna.
Druga sprawa nie wiem kto przygotowuje EPG dla kanałów muzycznych, ale kilka razy był niezgodny z rzeczywistym programem. Kicha totalna do kwadratu.
Istotnie jest tu problem i do czasu wprowadzenia w programach n-ki odpowiednich flag (zapowiadanych na konferencji przez p. Sojkę) nie ma innej możliwości jak wykorzystać istnienie powtórek programowych i nagrywać rozdzielnie posczególne pozycje. Z tego co ja miałem to dwa programy będące obok siebie nagrywane z EPG nagrywają się w całości tyle, że początek drugiego jest na końcu pierwszego a więc mógłbym mówić raczej o obcinaniu początku drugiego a nie pierwszego.
Co do drugiej sprawy to niestety nie tylko w programach muzycznych zdarzają się niezgodności w EPG z rzeczywistą emisją ale także w Discovery HD i te niezgodności występują w kolejnych powtórkach.
 
Do góry