n czy UPC

RheeTCT

New member
Trudno je porównywać,bo zawartość programowa bardzo je różni.Generalnie ilość programów SD jest znacznie większa w UPC.Natomiast w HD jest więcej w N-ce.Jakość techniczna chyba porównywalna,oczywiście wiele zależy od szczegółów instalacji.
 

premo81

New member
tak sa bardzo jakościowo do siebie zbliżone, tak samo recordery w obsłudze są prawie identyczne, menu ekranowe tylko w n-ce jest ładniejsze i dostosowane do dużych tv, bo w upc jak na razie menu jest jak z comodore64 ;) moze po upgradzie sie to zmieni, tak jak zmienili w n jakies pół roku temu
 

actchris

New member
Jakość sygnału cyfrowego w UPC jest bardzo dobra i czasami jak ogląda się np. polsat sport extra F1 to ma się wrażenie że to leci w HD :)

Ogólnie mi się podoba i nie muszę się martwić o talerz i zakłócenia. Do tego nagrywarka w UPC super sprawa.
 

ernane

New member
talerz i zaklocenia? przeciez to marginalna sprawa a czasy analogowej tv juz dawno odeszly w zapomnienie, w cyfrowej technologii jest zupelnie inaczej.

Pamietaj ze podlaczenie przez hdmi zawsze wyolbrzymi niedoskonalosci obrazu czy to w upc czy w tvsat.

Co ja bym wybral? w upc masz dzielony sygnal w tv sat nie, wiec wolalbym miec sygnal nie dzielony na klatce schodowej tylko 100% z satelity
 

sklonowany

New member
Cóż. Ja używam nki od jakiegoś czasu. Nagrywanie w porządku. Nie znam UPC tak, że trudno mi porównać ale przyznam, że w nce zaskakuje mnie bez-awaryjność. Jakość nie spadła mi nigdy do poziomy gdzie mógłbym stwierdzić, że widzę wyraźne zakłócenia. Do tego z opłatami czytałem, że też wychodzi się lepiej. Dlatego ja polecam nke.
 

RheeTCT

New member
Nic w tym dziwnego,bo taka jest natura sygnałów cyfrowych,albo działają albo nie.Nie zawierają zakłóceń,a jeśli już to niewielkie.Przy określonych parametrach(np.rozdzielczości) nie powinny się w zasadzie różnić niezależnie od sposobu przesyłania.
Ernane - a skąd pomysł,że sygnał cyfrowy dzielony będzie gorszej jakości?
Sklonowany - N-ka daje mniej za mniej.W obu platformach stosunek ilości kanałów do ceny jest podobny,ale jednak w UPC jest lepiej(przy pakietach na maxa,bo przy ograniczonych przewaga UPCjest wyraźna).
 
Ostatnia edycja:

bejzbol

New member
ja mam talerz ustawiony wprost na duuuże drzewa plus dodajcie do tego dość górzysty teren (małopolska i beskidy) no i mamy zakłócenia jak znalazł :) Przy telewizji analogowej tj satka zakłócenia były każdego lata i każdej zimy :) w lecie gęsto liściaste drzewa skutecznie powodowały zakłócenia a w zimie śnieg na drzewach robił to samo... plus desz i opady śniegu i tak było w kółko. Antena poniżej 90 cm była śmiechem na sali po prostu. To moje 90 cm i tak dawało bardzo nieliczne dni bez zakłóceń. Po przejściu na cyfrowego fergusona było lepiej ale... no właśnie obraz znikał przy złych warunkach atmosferycznych. Odkąd mam n nie musze ze strachem w oczach wyglądać za okno przed odpaleniem tv oraz zastanawiać sie czy będzie jakikolwiek obraz ;) Faktycznie bezawaryjność na duży plus n-ki. A co do tematu to polecam N jeśli myślisz o HD. Jeśli Ci na tym nie zależy to znajdziesz lepsze oferty.
 

sklonowany

New member
pazuzu napisał:
n-ka nie zlikwidowała problemu z dźwiękiem przez hdmi. Nadal występują zaniki dźwięku. Jest to dość irytujące :-/

Tak? To muszę się temu bardziej przyglądnąć bo szczerze mówiąc u mnie gra jak powinno. Fakt nie siedzę cały dzień przed TV, ale nie mam póki co nic do zarzucenia n-ce odnośnie hd. Ale słuszna uwaga. Przyglądnę się.
 

bejzbol

New member
Ten problem z zanikiem dźwięku zdarza mi się bardzo bardzo rzadko i tylko na discovery HD na innych kanałach się to nie zdarza. Taki sekundowy zanik występuje tak może 2 razy na 2 godziny oglądania więc niewiele. Uderzenie dźwięku n ie do zniesienia przy zmianie kanałów jeszcze u mnie nie miało miejsca a słucham zarówno przez tv jak i kino.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
jakosc w UPC kanalow SD i HD jest bardzo dobra. TV N widzialem wielokrotnie w sklepach - nie widze zadnej roznicy na korzysc N'ki

widzialem u brata telewizje cyfrowa Multimedia - jakosc nie jest dobra, ze wzgledu na wysoka kompresje przekazu. twarze ludzkie wygladaja jakby mialy maske albo gruba wartwe pudru; obraz pozbawiony jest szczegolow.

powyzsze oserwacje dotycza odbioru na telewizroach plazmowych.
 

sklonowany

New member
zsoi3 napisał:
jakosc w UPC kanalow SD i HD jest bardzo dobra. TV N widzialem wielokrotnie w sklepach - nie widze zadnej roznicy na korzysc N'ki

widzialem u brata telewizje cyfrowa Multimedia - jakosc nie jest dobra, ze wzgledu na wysoka kompresje przekazu. twarze ludzkie wygladaja jakby mialy maske albo gruba wartwe pudru; obraz pozbawiony jest szczegolow.

powyzsze oserwacje dotycza odbioru na telewizroach plazmowych.
Główną i podstawową różnicą na korzyść nki jest jej niska cena :). Możesz sobie porównać ceny na wiki.

Cenowo wszystko wychodzi taniej. Nie ma tam uwzględnionego UPC ale u nich stawki są podobne jak w cyfrze. Cóż do tego dochodzi jeszcze nscreen w nce i ogólnie cały jej VOD.
 

pazuzu

New member
kiedyś na infolinii powiedzieli mi, że występowanie problemu z dźwiękiem po kablu hdmi może być związane z ... marką i modelem telewizora! Brzmi todość dziwnie ale ponad rok tenu coś takiego powiedzieli mi na call center n-ki. Czy ktoś z Was spotkał się z taką opinią?
 

bejzbol

New member
Gdzieś na forum też przeczytałem taką przyczynę. Możliwe że to prawda a ten prześmieszny błąd hdcp "ten telewizor nie zapewnia ochrony przed kopiowaniem...blablabla" zdaje się tą niekompatybilność enboxów z niektórymi telewizorami potwierdzać :)
 

Cygi1

New member
Coś mało użytkowników UPC się wypowiada więc dorzucę swoje 2 grosze ;)
Mam max pakiet z nagrywarką - obraz rewelacja. Montażysta podłączył mi zarówno sygnał analogowy i cyfrowy. Włączam tv - jak to w Panasonicu odpala mi automatycznie z gniazda antenowego - obraz bardzo ładny, ot, normalna, porządna kablówka analogowa. Przełączam guziczkiem av na cyfrówkę i tu jest szok. Jakość jest naprawdę znacznie, znacznie lepsza. Większe nasycenie, ostrość, o szumach jakichkolwiek w ogóle mowy nie ma. Możemy dyskutować czy obraz jest doskonały, bardzo doskonały czy super doskonały - wiem jednak, że każdy normalny użytkownik będzie zachwycony - ja jestem. Nie znam nagrywarki n-ki, ale moja z upc z najnowszym softem sprawuje się nieźle, naprawdę nieźle. Można już nagrywać 2 programy jednocześnie, wygląd menu mi nie przeszkadza, choć może faktycznie jakiś powalający nie jest. Wady - brak możliwości poustawiania kanałów numerycznie jak ci się podoba - każdy ma na stałe przyporzadkowany jakiś idiotyczny numer i laska. Np. 671. Weź to człowieku spamiętaj. Jak dla mnie irytująco wolno załącza się menu gdzie można wylistować wszystkie kanały, wybrać opcje nagrywarki itp. Niby trwa to parę sekund, ale jak chcesz to zrobić kilka razy w krótkim odstępie czasu to szlag zaczyna trafiać. Jedyną opcją która ratuje to wszystko jest możliwość wyświetlenia info o kanale na dole ekranu a następnie bocznymi guziczkami przewijania na inny kanał. Wciskasz oki i masz to co przed chwilą wybrałeś :D Bo gdyby nie to i musiałbym się uczyć na pamięć trzydziestu czy czterdziestu trzycyfrowych kodów kanałów to ten sprzęt wielkim łukiem za okno by poleciał, hehe :D Zwłaszcza, że guziczki wybierania cyferek z pilota dzialają nieprecyzyjnie - chcę wybrać np kanał 371 to czasem wybiorę 377, czasem 333, czasem 37 ... No do diabła !
I to tyle. Skupiłem się w zasadzie tylko na wadach, pozytywów jest jednak znacznie więcej. Od kiedy mam ten sprzęt jakość i komfort oglądania telewizji mam zupełnie inny niż przedtem. Chcę na fajeczkę - daję pauzę. Wracam, daję odtwarzanie, jestem 10 minut do tyłu, dzieki czemu jak są reklamy - przewijam je do przodu i dalej oglądam program :D Żonka ogląda nie nagrywająć programu, chce mi coś pokazać - przewijamy do tyłu. To jest fajne. Okazało się, że jak włączysz dany kanał, to KAŻDY program oglądany jest nagrywany po to , aby móc w razie czego cofnąć. Jak przełączysz, to oczywiście bufor się kasuje. Mogłbym w sumie jeszcze sporo napisać, ale to są już głównie pozytywy, których odkrywanie pozostawiam Wam.
 

RheeTCT

New member
No to mnie zmartwiłeś tymi kanałami.A nie ma czegoś takiego jak lista ulubionych,gdzie możesz w dowolnej kolejności zapisać niektóre kanały?
 

Cygi1

New member
I owszem, jest :D Tyle, że aby się do niej dostać musisz wcisnąć na pilocie guide, poczekać ileś sekund na załączenie, wejść w w zakładkę ulubione, poczekać ileś tam sekund na załączenie i dopiero masz wyświetlone ulubione kanały. Oznacza to, że musisz poświęcić ok. 20 sekund na przeprowadzenie tej operacji. Gdybym tak chciał robić za każdym razem ilekroć chcę zmienić kanał to jaśnisty szlag by mnie trafił :D
 
Do góry