N czy Cyfra +?

hasos

New member
Stoję przed wyborem i nie wiem, na co się zdecydować. Tzn., bliżej mi do N-ki, bo zakupiłem tv samsunga i z tej okazji jest promo. pakiet obecnie 54 zł za 48 zł na 13mc + dekoder za 50 zł a nie za 99. Tyle tylko, że czytam mnóstwo negatywnych opinii na jej temat. Że podnoszą ceny abo, mimo że ma być cena 48 zł przez cały okres umowy i że w ogóle pożycie z opłatami N nie należy do łatwych. kusi mnie jednak liczba kanałów w hd, bo w tej cenie w C+ kanałów w hd chyba nie ma w ogóle. Jak to jest z tym podnoszeniem cen w n?

Czy w N są te same kanały, co w C+. Chodzi mi o te z pakietów bezpłatnych.
 

Frauka

New member
Bez reklam
Podnoszą o złotówkę ceny pakietów dla tych którzy nie mają umów promocyjnych. Skoro chcesz podpisać umowę promocyjną to masz gwarancję ceny. Potem, kiedy się kończy umowa trzeba pamiętać o wypowiedzeniu. Odezwie się dział utrzymania klienta i zwykle ma bardzo ciekawe propozycje. :)

Mam nbox recordera bez softu turbo, czyli z 250GB dyskiem i jestem bardzo zadowolona. Ostatnio Nka miala wpadkę ale z softem turbo. U mnie wszystko śmiga, kanały HD oglądam z przyjemnością. Za Polsatem juz nie tęsknię.

Nkę wzięłam w punkcie APS, zamrugałam rzęsami i dostałam nówkę Nboxa serii CLRA ( jak mi kiedys wpadnie coś do głowy to sobie zamówię oprogramowanie turbo). Tak jest pewniej bo widzisz co dostajesz i wiadomo ze wszystkie numery do siebie pasują. Przez kuriera to mozna dostać gorszy sprzęt i w dodatku są przypadki kiedy nbox dziala sobie a karta sobie.

Wszystko zależy kto co lubi. Maniacy futbolu wybiorą cyfrę, maniacy HD Nkę :)
Oczywiście odezwą się głosy co to za HD itp. Jak na polskie realia to uważam , że Nka ma najlepszą jakość. To nie Sky ale nie jest źle :)
 
Ostatnia edycja:

hasos

New member
czyli nawet jak w trakcie mojej umowy zmieni się regulamin itp., to nie podniosą mi ceny i nie dodadzą jakiś innych opłat?
 

12345

New member
ja tez polecam n proste zasady a nie jak w c+ 30 % przez tyle 50 % przez tyle i wreszcie niewiadomo ile place faktycznie a co do zawartości to jedno i to samo przecież dekodery napewno lepsze daje n cyfra jak juz to tylko ze swoim dekoderem bo cyfrowskie to szajs

pozatym jakaolwiek zmiana w regulaminie lub warunkach umowy daje ci mozliwosc jej rozwiazania bez konsekwencji wiec jak ci nie spasi to zrezygnujesz i tyle
 
Ostatnia edycja:

Frauka

New member
Bez reklam
czyli nawet jak w trakcie mojej umowy zmieni się regulamin itp., to nie podniosą mi ceny i nie dodadzą jakiś innych opłat?

Jak masz podpisaną umowę promocyjną np Wielka Rewolucja 48zł na 13 miesięcy to przez 13 miesięcy masz gwarancję ceny. Przed upływem tych 13 miesięcy ( bodaj miesiąc wcześniej) składasz wypowiedzenie i z Nki dzwonią do Ciebie proponując kolejną umowę promocyjną, abyś tylko z nimi został :) Jak nie wypowiesz umowy to wtedy przechodzisz na ceny standardowe czyli każdy pakiet

informacja i rozrywka
hity filmowe
kultura nauka świat
sport i motoryzacja
dzieci
style moda muzyka

za 16 zł lub więcej w zależności od cennika :)

Także tylko śmigać z promocji na promocję i pilnować terminów kiedy się umowa kończy :)
Wypowiedzenie mozna wyslac poleconym lub zlozyc w APS zabierając sobie kopię z potwierdzeniem przyjęcia i czekać na telefon z działu utrzymania.

Jak zabierają jakiś kanał to tez mamy prawo wypowiedzenia umowy bez zadnych kosztów. A jak wypowiemy z tego tytułu to tez zadzwonią z ofertą i mozna utargować np oprogramowanie turbo albo HBO na pół roku. Różnie z tym jest. Zależy od konsultanta i naszego targowania się.
 
Ostatnia edycja:

AGUARES

New member
teraz ciezko cos od nich wysepic daja narazie multiromm za darmo ale dekoder trzeba kupic od nich za 199 i oprogramowanie turbo za 48 wiec rewelacji nie ma
 

GerbaPL

New member
Telewizja N nie podniesie ci abonamentu w trakcie trwania umowy przynajmniej moim znajomym nie podnieśli, zresztą sam sobie kupiłem telewizję N do kuchni gdy przy jedzeniu będzie nudno i powiem że zawsze znajdę coś do obejrzenia.Moi starsi rodzice którzy oglądają tylko wiadomości i czasami polskiego radia sobie posłuchają sobie to mają cyfrę+ i również są zadowoleni bo dość często otrzymują telefony od cyfry że w promocji otrzymają np.hbo, a teraz do czerwca dostali pakiet kompakt zamiast start i naprawdę oferta godna polecenia.Ale jak bardziej liczysz na komfort i dużą ilość kanałów to telewizja n wygrywa tą sprawę.
Pozdrawiam.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Technicznie -- N. Turbodekoder miażdży możliwościami Pace. Ilość kanałów HD, policz sam. Niektóre w N są niby HD, np. nieszczęsny TVP1 HD (tu niem HD chyba wcale oraz np. BBC Knowledge (tu bywają programy "w okienku"). Osobiście "przesiadłem się z C+ na N i nie żałuję. Sport nie oglądam. Szkoda mi, z ofert C+ Planete.
 

wUodek

New member
Ja miałem cyfrę+ którą zamieniłem na N.
Dużo kanałów filmowych i serialowych.
Polsat mi nie jest potrzebny bo to kanał reklamowy ;)
 

Frauka

New member
Bez reklam
A jeszcze w tym miesiącu do N wskoczy NGC HD i będzie full wypas :) Już się ponoć pojawił program tej stacji na n.lajt.pl i jest kanał kodowany w conaxie :)

Też kiedyś myślałam, że mi polsatu będzie brak ale jak się głębiej zastanowiłam to stwierdziłam, ze i tak prawie nic na nim nie oglądałam.

Dla osób, które nie przepadają za sportem i nie chcą za dużo płacić to N jest idealna.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Pomijając kwestię ceny Cyfra, jak dla mnie, wygrywa dzięki Canal+, Canal Film - filmowo bez konkurencji. Od kilku lat nie mam Polsatu i nie tęsknie, ale teraz przełączam tylko na F1. Sportowo - brakuje mi tylko LM w HD ale to chyba jedyna zaleta N'ki. Jeśli chodzi o liczbę kanałów HD, może i jest ich więcej, ale połowy z nich nigdy nie będziecie oglądać. Mam wszystkie w cyfrze i oglądam tylko pakiet Canalu, tvphd, eurosport i czasami bbc.
 

robi74

New member
ja chciałem umowe przedłużyć ale oferta która mi oferowali 2 tyg. temu wygasła /dawali nfilm hd i vod oraz oprogramowanie turbo dekodera umowa na rok 48pln/ teraz jest nieaktualna i nie dostane tego turbo dekodera a na tym mi zalezy bo dysk jest wiekszy
 

Frauka

New member
Bez reklam
Pomijając kwestię ceny Cyfra, jak dla mnie, wygrywa dzięki Canal+, Canal Film - filmowo bez konkurencji. Od kilku lat nie mam Polsatu i nie tęsknie, ale teraz przełączam tylko na F1. Sportowo - brakuje mi tylko LM w HD ale to chyba jedyna zaleta N'ki. Jeśli chodzi o liczbę kanałów HD, może i jest ich więcej, ale połowy z nich nigdy nie będziecie oglądać. Mam wszystkie w cyfrze i oglądam tylko pakiet Canalu, tvphd, eurosport i czasami bbc.

Dlatego każdy powinien przy wyborze platformy sugerować się swoim gustem bo jak widać każdy lubi coś innego ale to nie znaczy, że konkurencyjna platforma jest zła :)

robi74 ja nie mam turbo i się cieszę. Ominęła mnie tzw czerwonka, czyli błąd w oprogramowaniu turbaczy objawiający się czerwonym ekranem. Nie zbieram filmów na dekoderze, nagrywam, oglądam i kasuję. Tym bardziej, że czasem zdarzają się Nce jakies awarie i jedyny ratunek to reset z kasowaniem hdd, więc lepiej potem nie płakać :)
 
Ostatnia edycja:

wUodek

New member
ja chciałem umowe przedłużyć ale oferta która mi oferowali 2 tyg. temu wygasła /dawali nfilm hd i vod oraz oprogramowanie turbo dekodera umowa na rok 48pln/ teraz jest nieaktualna i nie dostane tego turbo dekodera a na tym mi zalezy bo dysk jest wiekszy

Jak mi się kończyła umowa to nic mi nie zaproponowali. Dopiero po złożeniu wypowiedzenia rozmawialiśmy i wtedy dostałem to co chciałem i soft turbo gratis;)
 
Do góry