N-box-HDMI-TH42PV80P brak dźwięku

hadi2

New member
Witam.
Proszę o poradę. Podłączyłem Panasonica TH42PV80P przez kabel HDMI z dekoderem N-box. Obraz żyleta, ale ......... brak dźwięku. Co robić? Czy podobny problem może zaistnieć z redecoderem N-ki?
Pozdrawiam
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Należy nacisnąć i przytrzymać przez około 2 sekundy przycisk RES na dekoderze, spowoduje to przełączenie trybu działania złącza z DVI na HDMI - dzwięk powinien się pojawić.

Pozdrowienia!
 

Sylwia

New member
niestey 42pv80 (tak samo jak 32lx70p nie działa z n-recorderem po hdmi.N-ka twierdzi że to wina producenta,Panasonić mówi że jest rozbieżność i trudno szukać winnych...Jak widac kabel HDMI to jeszcze u nas jest duże ryzyko zakupu..
 

Sylwia

New member
Prawda.Wtedy działa.Tylko na czym polega ten koszmar HDMI,czy rzeczywiście dekodery maja problem,czy TV,bo nie wierzę żeby kabel(jakość) miała w tej kwestii jakiekolwiek znaczenie...
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
No kabelek to też może byc ; walnięty ; chociaż wątpię żedy tylko dzwięku nie przepuszczał. W mojej starszej plażmie LG na Tech Link nie mogłem uzyskac połączenia , a na tym samym kabelku połączenie Toshiba 46ZF 355 działa bez żadnego problemu.Więc może byc coś po stronie niektórych TV ponieważ przeważająca ilośc telewizorów z nboxami działa poprawnie.
 

hadi2

New member
wszystko OK-dziękuje za instrukcjie

Dziękuję za instrukcje. Zrobiłem reset i wszystko jest w porządku. Mam obraz i dźwięk.:):):):)
Pozdrawiam
hadi2
 

hadi2

New member
znowu to samo!!!!

Witam.
|Było pięknie............. do wczoraj. Ni z tego, ni z owego wyskoczył mi komunikat, że TV działa w trybie DVI ??? i dźwięk nie może być przesłany przez HDMI. Podłączyłem więc fonię zwykłym kablem analogowym i działa. Co się stało, nie wiem, ale nic nie przełączałem w TV. Kabel HDMI oczywiście sprawdziłem i wydaje się działać właściwie.
pozdrawiam
 

tcug

New member
hadi2 napisał:
Witam.
|Było pięknie............. do wczoraj. Ni z tego, ni z owego wyskoczył mi komunikat, że TV działa w trybie DVI ??? i dźwięk nie może być przesłany przez HDMI. Podłączyłem więc fonię zwykłym kablem analogowym i działa. Co się stało, nie wiem, ale nic nie przełączałem w TV. Kabel HDMI oczywiście sprawdziłem i wydaje się działać właściwie.
pozdrawiam

jak dla mnie połaczenie typu obraz=kabel HDMI, głos=kable chinch jest najbardziej optymalnym rozwiazaniem. po HDMI nie mozna podgłaszać z pilota n-ki.

wracając do tematu - czy próbowałes przełączyć do innego gniazda HDMI w TV? (jezeli masz wiecej niz jedno HDMI)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Aktualizacja oprogramowania n-boxów wprowadzająca możliwość regulacji głośności z pilota n-ki miała miejsce w lipcu czy też w sierpniu tego roku.
KomBrat, odpowiedziałeś na post z czerwca :) Ale faktycznie w tym momencie ta regulacja głośności działa jak należy.

Pozdrowienia!
 

owca

New member
Wafel69 napisał:
Reasumując lx70p współpracuje z N-ką po HDMI czy nie?

Z góry dzięki!
Tx-32lx70p współpracuje bo mam taki sam.
Apropo podgłaśniania z pilota Nrecordera obraz mam po HDMI do TV a dźwięk do amplitunera po OPTYKu i nie mogę regulować głośności, wiem że gdzieś o tym już czytałem tylko nie pamiętam gdzie.
 
Do góry