Muzykalne kino

rhode4321

New member
Witam serdecznie
To mój pierwszy post tutaj, lecz nie ukrywam, że śledzę to forum już od dawna. Pozwoliło mi ono troszeczkę pogłębić moją znikomą wiedzę w temacie audio/kino domowe. Niestety im bliżej zakupu własnego sprzętu tym więcej dylematów.
Obecnie planuję zakup amplitunera do kina domowego, który akceptowalnie sprawowałby się również w muzyce. Do tego amplitunera planuję dokupić na razie dwie kolumny frontowe. W późniejszym terminie dokupię pozostałe elementy zestawu 5.1.
Pomieszczenie dla zestawu to salon 20 m2. Niestety nie jest on idealny, ponieważ ,,tylna,, ściana salonu jest powiedzmy symboliczna. Salon z tyłu jest otwarty na kuchnię a z jedego boku częściowo na korytarz.
Stosunek kina do muzyki to 50/50. Dużo radia internetowego. Muzyka różnorodna z przewagą dance, ale też elektroniczna, smooth jazz, Scorpions.
Pieniążki przeznaczone na zestaw (2 kolumny frontowe + amplituner KD to około 6-6,5 tyś). Oczywiście im mniej tym lepiej.

Jeśli chodzi o kolumny to wizualnie podobają mi się Infinity Classica. Jednak wyczytałem niezbyt pochlebne opinie o stosunku ceny do jakości dźwięku. Przyglądam się Focal Chorus 726, ale cenowo troszkę są zaporowe. Czy jest duża przepaść jakościowa pomiędzy 726 a 716?? Jakie jeszcze kolumny są porównywalne dźwiękowo do Focal Chorus 726 w tym samym lub niższym przedziale cenowym? Czy to dobry wybór do kina i muzyki jednocześnie?? Z powodu pomieszkiwania w bloku wolałbym aby tony niskie były słyszalne bez zbyt mocnego podkręcania głośności (da radę na razie bez zakupu suba?). W przyszłości tylne monitory ( wolałbym jak najmniejsze w stylu Infinity Classica) muszą stać na standach.

Jeśli chodzi o amplituner to musi posiadać HDMI 1.4, radio internetowe (z wejściem LAN lub WIFI). No i musi grać zadowalająco w stereo (nie jestem maniakiem doznań dźwiękowych i nie jestem audiofilem, po prostu chcę optymalnie wydać ciężko zarobione pieniążki, a także chce mieć przyjemność z użytkowania zakupionego sprzętu). Wizualnie podoba mi się Harman Kardon, choć słyszalem, że Marantz SR 5006 byłby dobrym wyborem do kina/muzyki. Przyznam szczerze, że ten okrągły wyświetlacz w amplitunerze Marantz jakoś mi nie odpowiada.
Jakieś inne propozycje?
Jak widzicie na razie kupuję oczami. Czy moglibyście proszę doradzić mi jakiś zestaw biorąc pod uwagę moje powyższe wymagania
Podziękowania.
 

mikelas1976

New member
Witaj!
Bardzo mnie interesuja odpowiedzi, bo moje pytanie brzmiałoby identycznie :)
Jesli moge cos doradzic to poczytaj o kolumnach Audio Roth Oli 30.Ponoc dobre i nie duze.
 

rhode4321

New member
@mikelas1976 Poczytalem troszkę o tych Roth Oli. Zainteresował mnie model Oli 40. Ciekawa propozycja, tylko jest jeden dość istotny problem. Muszę mieć kolumny w kolorze wenge lub ciemny orzech. Roth są albo czarne albo jasne.
Ale dzięki za pomysła, naprawdę ciekawa propozycja.

Witam
No to jeszcze doszły głośniki Polk Audio Seria TSi 500. wyglądają całkiem fajnie. Niestety zero informacji o ich możliwościach dźwiękowych, i chyba są dostępne tylko poprzez oficjalnego dystrybutora.Cennik tuta:
http ://www .3logic.pl/pl/cenniki

Podsumowując: czy Marantz SR5006 i Infinity Classica będą razem współgrać? Czy lepiej Marantz SR5006 i Focal 716??

BTW ciężko znaleźć w sklepach internetowych caly zestaw Classica 5.0 Czy ktokolwiek widział orginalne standy pod Classica C205?
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Monitor Audio BX6
Monitor Audio RX8
To masz w orzechu.
Ampli Harman AVR265, AVR365, Marantz SR5006, SR6006.
 
Do góry