Muzyka+kino do 10 000 PLN

samael

New member
Witam,

Mam zamiar zakupic zestaw (nie przekraczajac 10k PLN) który głównie bedzie sluzyl do sluchania muzyki ale rowniez ogladania filmow.
A wiec dylemat dotyczy zakupu amplitunera AV, odtwarzacza DVD/CD oraz przede wszystkim glosników. Osobiscie nie wierze jak kable mogla wplynac na jakosc dzwieku ale podporzadkuje sie rowniez poradom w tym zakresie.

Pokój ma 25 m2 przy czym "kącik" AV bedzie obejmowal 3/4 tej powierzchni.

Polegajac na opiniach pod katem kina domowego sklanialem sie do zakupu Amplitunera Yamaha RX V861. Nie mam jednak kandydatow na odtwarzacz.

Najwiekszy problem to wybor kolumn. Zalezy mi na standach ktore przede wszystkim beda dobrze grac, ale rowniez pasowac do zestawu kina.

Muzyka ktorej slucham jest raczej spokojna (Diana Krall, Ray Charles, Dire Straits, Katie Melua, Norah Johnes, muzka filmowa itp. No i oczywiscie powazna, glownie J.S.Bach). Lubie gleboki bas ;)

Bede wdzieczny za kazda porade.
 
Ostatnia edycja:

pawliszak

New member
No więc, mimo swej skromnej wiedzy, spróbuję trochę pomóc. Według mnie jeśli masz zamiar posłuchać na sprzęcie muzyki w przyzwoitej jakości i masz sporo kasy, to proponowałbym rozwiązanie amplituner AV + wzmacniacz stereo. Proponowałbym taki zestawik - Yamaha np. 861 (chyba, że wolisz poczekać na wersje xx3), Cambridge Audio 640A (pre-outem), Monitor Audio BR 6, BR - LCR, BR2/BR-FX/BR1 (wedle upodobań) i do tego sub JBL ES 150 (żeby łomotu narobił :)), a jako cd/dvd to może Yamaha S 1700 (akutat w tym temacie zbyt mocny nie jestem, taka luźna sugestia, zeby pasowało marką do ampa :)). Jeśli skorzystasz z "czarów" Blackninji to powinieneś się wyrobić.

pozdrawiam,
pawliszak :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Cambridge Audio 640R
Cambridge Audio 540Dv2

Monitor Audio BR6
Monitor Audio BR1
Monitor Audio BR-LCR
Monitor Audio BR-W10

Miodzio :eek:k:

Kabelki bez szaleństw, markowe nie za drogie.
 

samael

New member
Krotko i na temat, i pewnie miodzio. Ale zdaje sie ze DVD nie ma wyjscia HDMI. Tylko nie wiem czy to nie jest jakies ograniczenie? Przyznam ze troche sie nie znam. Calośc ma byc podpieta pod TV Sony KDL-46X3000 i ma starczyc na lata a nie chcialbym kupowac sprzetu ktory technologicznie jest "nie na czasie".
 

lepp

New member
Bez reklam
Jak dla mnie nowe dekodery to jest już dzień dzisiejszy. Dźwięk z dobrych płyt BD powala, a łączenie za pomoca 6 chinchów jest upierdliwe. Nowe ampli z dekoderami wcale nie są w kosmicznych cenach, więc po co z nich rezygnować.
 

rabarbar

New member
Będąc jeszcze bardziej precyzyjnym 540D v2 skaluje tylko do 1080i jeżeli to jest dla kogoś istotne.
 
Ostatnia edycja:

lepp

New member
Bez reklam
Jeśli ma to być sprzęt na lata to amplituner musi miec wejścia hdmi 1,3 i nowe dekodery. Odtwarzacz lepiej od razu kupić blu ray, po co za rok zmieniać.
 

samael

New member
Raczej nie jestem zwolennikiem czekania. Cos co wchodzi w Japoni teraz, wejdzie u nas na jesien. A jesienia cos nowego juz bedzie wchodzic w japoni.. i tak woklo.

Czy jesli do Yamahy RX V861 dokupie Blue-Ray (np Pioniera) to czy moge spac spokojnie jesli chodzi o jakos zarowno DVD/CD jak i Blue-Ray?
Innnymi slowy czy te odtwarzacze nie sa fazie doskonalenia ze nalezalo by w tym zakresie na cos czekac?

Zakup zarowno TV jak i AV planuje na lipiec-sierpien.
 

lepp

New member
Bez reklam
Kpisz sobie chyba Ninja z tym quad HD sam proponujesz sprzęt dnia wczorajszego, a ma to być zakup na kilka lat.
Obtwarzacze Blu Rey faktycznie długo startują, ale bez przesady. U mnie Płyty BD to około 20 sekund w sumie. DVD max 10 sek, CD nie sprawdzałem. Jednak warto poczekać bo zarówno obraz jak i dźwięk bije na głowę zwykłe DVD. Jeśli wolisz poczekać na lepsze odtwarzacze w ludzkiej cenie, kup sobie coś prostego za 200zł na przeczekanie kilku miesięcy. Co do tej Yamahy, to z tego co się orientuje nie ma nowych dekoderów, polecam raczej coś z Onkyo, nowe modele mają juz wszystko co potrzeba na najbliższe lata. Za moment wyjdą też nowe H/K.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Troche sobie pozwalam ale uważam, że trzeba robić zakupy na dzień dzisiejszy, a nie padać ofiarą czarodziejskich nazw jak HDMI 1.3a.
 

samael

New member
To ja niesmalo odswieze swoj watek :)
W miedzyczasie poczytalem forum aby rozeznac sie troche bardziej w temacie.
Co do odtwarzacza to chyba rzeczywiscie BlueRay bedzie dobrym rozwiazaniem + dobry odtwarzacz CD w pozniejszym terminie. Tu jeszcze nie zdecydowalem (prosze o rekomendacje).
Co do Ampli to zalezy mi aby mial HDMI 1.3 i wszystkie najnowsze dekodery do KD ale i gral ladnie w stereo, i tu sie waham. Blackninja zachwala H/K (nowe modele beda mialy 1.3 i dekodery) ktory ponoc ladnie gra w stereo.
Zatem jesli zalezy mi na dobrym stereo i nowoczesnosci (aby starczylo na pare lat) waham sie czy wybrac H/K 445, ew 645 czy Onkyo/Denon z podobnej polki ktore juz sa na rynku.

No i najwiekszy problem to glosniki. 7.1 to chyba przerost formy nad trescia, zreszta ogladac bede jednak mniej niz slychac muzyki. Zatem 5.0 lub 5.1. Nie mam jednak mozliwosci posluchac rekomendowanych KEFow, Dali, M-A itp. JBL ES sa za duze i raczej do mocniejszej muzyki.

Chcialbym sie zmiescic wszystkim w zadeklarowanym budzecie 10k razem z wszystkimi kablami. Kiki, Blackninja i inni dealerzy - slycham propozycji. Kto mnie bardziej przekona ten zarobi :) Zakup w okolicach polowy czerwca.
 

lepp

New member
Bez reklam
445 i 645 to jeszcze nie te nowe modele, będa oczywiście nowe odpowiedniki. Ja używam 635 i jestem bardzo zadowolony, jeśłi pomieszczenie jest duże to zapas mocy na pewno nie zawadzi.
 

macek

New member
Bez reklam
cytat No i najwiekszy problem to glosniki. 7.1 to chyba przerost formy nad trescia




no powiem ci ze wcale tak nie jest ogladnij przykladowo WAR czy bajke CARS na BD a uslyszysz roznice i to znaczna
 

Konrado

New member
Witam
Pozwole sobie odnowić temat gdyż na przełomie maja i czerwca będe chciał skompletować klocki do KD. Mam podobne upodobania brzmieniowe do kolegi zakładającego temat. Cenie sobie ciepło, klarowność, przestrzenność sceny muzycznej ale tez nie mogą to być zabardzo ciepłe kluchy. bas ma być oczywiście wyczuwalny a nie tylko słyszalny. Lubie klimaty Jopkowej, Stinga a także bardziej dynamiczne brzmienie jak N. Furtado, U2 czy coś z mocnego uderzenia Biohazard (ale to juz sporadycznie). Muzyka 70% Kino 30%.
Kwota jaka chce przeznaczyć jest podobna +/- pare zł. Zastanawiam sie czy jest sens kupować amplituner AV + stereo niższej klasy czy np jeden amplituner AV wyższej klasy i może być nawet starszy model (np denon 380? lub 430? + DVD 2900 ale nie doszukałem czy posiadają HDMI)
U znajomych miałem przyjemność słuchania HK 645 na róznych kolumnach. Jednak niebardzo mi odpowiada to brzmienie. Jest tam za dużo "mięcha" które moim skromnym zdaniem jest nie natulalne zbyt wyróżnione na tle reszty. Wiadomo że bas w kinie jest ważny ale nalezy zachować umiar. Czy w żeczywistości np podczas wybadku samochodowego jest takie "bum" że aż szyby wchodzą w rezonans.
Na HK słuchałem miedzy innymi tak bardzo polecanych Dali i sam jestem ciekaw jak sie sprawią pod innym amplitunerem. Tamto zestawienie na początku bardzo cieszyło. Basiku było wsam raz nie przerastał nad formą ale średnicy raczej zbyt wiele i po godzinie słuchania odsłuchy stały sie męczące. Ja szukam takiego zestawienia którego można by było słuchać cały dzień i chciec jeszcze :)
Jakie zestawienie moglibyście polecić biorąc pod uwage tak aby jakościowo współgrały ze sobą by nie było w systemie słabych punktów blokujących możliwości pozostałych komponentów?
Ja wiem że to tylko w Erze :) Ale wkońcu na rynku jest mnogość firm oferująchych z różnych zakresów cenowych swoke komponenty.

Do tej pory przez kilka lat "dłubałem" w aucie osiągając z roku na rok coraz lepsze efekty co potwierdzało sie w zawodach car audio. Choć wciąż Coś tam sie ulepsza to teraz też przyszła pora na własne 4 kąty (salon około 30 m2) i w nim audio wraz z kinem.

Pozdrawiam
Konrad
 

dfdarek

New member
B&W%20400.jpg

http://www.audioklan.com.pl/www-produkt.php?id=1633
Polecam to jest to inne propozycje to .....
 

Konrado

New member
Możesz coś więcej napisać o tym zestawieniu?
jaka jest cena
co to za modele
jakie jest brzmienie gdyż yamahy nie znam
 

dfdarek

New member
Kolumny B&W to pierwsza liga, brzmienie detaliczne, bas kontrolowany i pełny i miły dla ucha. Ważnym elementem jest gwarancja na pięć lat!
Wybór wzmacniacza to sprawa indywidualna ja lubię Yamachę i mam model 661 i DVD 661, który spokojnie nagłaśnia 46m2. Posiadam starsze wersie tego zestawu kolumn 604s3, 602s3, lc600 i kupiłem go w promocji za 7999.
Kolumny są podobne a ich możliwości bardzo podobne wg mojego subiektywnego odczucia. W kinie ten zestaw to rewelacja pełna dynamika i bardzo dobra scena. W muzyce jest jeszcze lepiej, a zwłaszcza w słuchaniu i oglądaniu koncertów np. Pink Floyd. Zdecydowanie polecam bo jeśli posłuchasz to będziesz tego zestawu poszukiwał, a konkurencja będzie wymyślała jakieś argumenty......
 
Do góry